U17 - Dorostenky a st. žákyně
16.12.2018

Hrad jsme neuhájili

Neděle 16.12.2018 byla pro dorostenky Florbalu Spartaku Pelhřimov výzvou, ve které měli uhájit své domácí území.

Na stříbrnou neděli ve sněhem pokrytém Pelhřimově se holky utkaly s týmy Banes Florbal Soběslav a Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou.  "Konečně doma" jsme si říkali po celopodzimním cestování. Na druhou stranu hrát doma je často těžší než venku. Všichni jsme chtěli doma ukázat co umíme. A výsledek?

Banes Florbal Soběslav

Až příliš jednoduchý zápas s výsledkem 6:1 pro nás po třetinách 3:0, 1:0 a 2:1. Holky hrály v klidu a přehledem a soupeř se prakticky k ničemu vážnému nedostal. Pěkný výkon, kdo přišel, tak viděl a může si zhodnotit sám. Bohužel nás soupeř nedonutil hrát naplno a tak jsem do dalšího zápasu šel s obavami.

Sledoval jsem dalšího soupeře ze Světlé nad Sázavou při jeho prvním zápase. Přijel pouze v sedmi hráčkách + brankář a tak poprvé za sezónu jsme nehráli proti přesile. Je pravda, že jádro jejich týmu tvoří hráčky o dva až tři roky starší, ale viděl jsem, že je to rozhodně hratelný tým. Jenže sad

Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou

Jenže jsme, jak už je bohužel naší tradicí, začali druhý zápas hodně nedůrazně a rozpačitě. Bez pohybu, bez důrazu na míček. Příliš mnoho chyb v obraně bez pomoci útočníků. Pokud jsme ještě dokázali na každý gól soupeře odpovědět a srovnat na 2:2, tak trest přišel v druhé třetině, kterou jsme prohráli 1:3. Bojovný výkon přišel až po time-outu v 5. minutě třetí třetiny a to už bylo pozdě. Teprve od této chvíle jsme začali hrát, co jsme měli, ale bohužel už to nestačilo. Při již otevřenější obraně z důvodu tlaku dopředu soupeř využíval prostoru k brejkům, zatímco naše útoky končili na tělech soupeře, brankáře nebo i tyčkách. A tak výsledek třetiny 1:2 byl pro nás trochu krutý. Nemá smysl se v této fázi vymlouvat na smůlu, zápas jsme si prohráli sami. Nebyli jsme důrazní v prvních dvou třetinách jako soupeř a trest byl zasloužený. Nezbývalo než soupeři pogratulovat, byl prostě lepší.

Online zápisy:

Hlavou se mi honí spousta dalších myšlenek, ale nechám si je tentokrát pro sebe. Říkám holkám, že jsme tým, vyhráváme jako tým, ale i prohráváme jako tým. Dnes neprohrály jenom holky, prohrál celý tým, tedy včetně mě. A tak ty další myšlenky, co se mi honí hlavou, zůstanou uvnitř našeho týmu.

David Štursa

PS: Přeji všem co čtou mé články Šťastné a veselé Vánoce a úspěšný rok 2019. Holky čeká ještě přátelský zápas v sobotu 22.12. od 16:45 proti Světlé nad Sázavou. Pak na týden všichni na florbal zapomeneme.smiley