U17 - Dorostenky a st. žákyně
20.10.2018

Hrdějovice = 6 bodů

Druhý turnaj dorostenek Spartaku Pelhřimov a zisk dalších 6-ti bodů. K tomu navíc dvě vychytané nuly.

Na druhý turnaj dorostenek jsme vyrazily do Hrdějovic u Českých Budějovic, abychom se postupně utkaly s týmy Banes Florbal Soběslav a Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou Tygřice.

Odjezd v mlhavém ránu v 6:30 tradičně od sauny. Na ranní hodinu jsou holky živé a plné nadšení. Ale berou si mou radu k srdci a většina brzy v autě usíná a prospí hodinu a půl dlouhou cestu. Baterky jsou dobité, jdeme na soupeře.

Banes Florbal Soběslav

Jedním slovem nádhera. Líp se to vystihnout nedá. Daří se mi v přípravě před zápasem zvyšovat tempo a holky jdou do zápasu perfektně připravené. Rázem vedeme 3:0, hrajeme klidně a s rozvahou a soupeř se na nás marně snaží něco vymyslet. V první třetině snad ani nevystřelí na naši branku a ani v těch dalších mu toho holky moc nedovolují. Holky naprosto kontrolují zápas, hrají, co mají a zónová obrana funguje úžasně. Vítězíme zaslouženě 5:0, Štěpka má první nulu sezóny a tak nám kalí radost jedině  zranění Bety, kdy po jednom souboji dostala loktem do zad. Musím zde vyzdvihnout vynikající přístup zdravotnice, která po prohlídce Bety nakládá a odváží radši na kontrolu do nemocnice. Vše dobře dopadlo, jsou to „jenom“ naražená žebra. Kdo to někdy měl, tak ví jaká je to bolest, ale za týden je Bety zpátky ve hře.

Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou Tygřice

Poslední tým tabulky, prohrál chvíli před námi se Štírkami ČB 1:12, ale mě to neuklidňuje. Proti tomuto soupeři se nám hrálo vždy těžce. A bohužel ani tentokrát to nebyla vyjímka. Marně holky upozorňuji, aby hrály svoji hru. Po prvním našem gólu na ně sedá díky předchozím vítezstvím pocit neporazitelnosti a přestávají hrát, co mají. Otevírají zónu a ve druhé třetině se soupeř dostává do nebezpečných šancí. A v této chvíli vyniká naše opora v brance – Štěpka. Klidně a s přehledem likviduje šance soupeře a do přestávky před poslední třetinou díky ní vstupujeme pořád za stavu 1:0 pro nás. O přestávce to holkám naservíruji natvrdo, jsem hodně kritický a otevřený a snažím se je vrátit zpátky na zem. První dvě minuty začínám zoufat, že se mi to nepovedlo, ale pak už hra vypadá jak má. Soupeř se nestačí otáčet a míček mu prakticky nepůjčíme, a když jo, tak z toho není nic nebezpečného. Dáváme další dva góly, trefujeme tyčky a jdeme si pro další vítězství. Vítězíme 3:0, ale lehké to nebylo.

Po dvou turnajích máme plný počet 12-ti bodů. Nádhera, fantazie. smiley Teď s odstupem několika hodin jsem rád za lekci, kterou jsme v druhém zápase dostali. Lekci se šťastným koncem. Díky ní víme, že nesmíme polevit ze své hry. Čeká nás ještě hodně zápasů a všechny to budou těžké zápasy.

Holky dnes hrály v plném počtu (do zranění Bety), tzn. 8+1, potom 7+1. Opět tedy čelily přesile soupeřů, což podtrhává jejich výkon. Hrály výborně a své zaváhání si vybraly naštěstí ve chvíli, kdy se z toho nestalo nic vážného. Vezeme z Hrdějovic dvě nuly, což dokumentuje výborný výkon Štěpky v brance i celého týmu při bránění. Skvělá práce.

Děkuji všem i jménem holek za podporu. V záplavě zpráv s gratulací jsem dostal jednu, kde bylo napsáno: „Máš skvělý tým, trenére“. Ano, naprosto souhlasím. MÁM SKVĚLÝ TÝM!!!! yes

David Štursa

Odkazy na online zápasy:

PS: Blahopřeji tímto i starším kolegyním (ženám) k jejich dnešním vítězstvím a zisku 6-ti bodů.