U17 - Dorostenky a st. žákyně
24.03.2019

KRÁSNÁ TEČKA

24.3.2019, den posledního turnaje dorostenek sezóny 2018/2019. Poslední dva zápasy a je konec. Sezóna se dostala do svého závěru. Ale ve hře je toho ještě dost. Před turnajem jsme pátí, ale na čtvrté místo nám chybí jediný bod. Urveme ho?

Jedeme do blízké haly SK Jihlava se utkat s týmy 1FBK Tábor a domácím SK Jihlava. Oba týmy jsme v předchozích zápasech porazili, ale vždy to bylo po velkém boji jenom o gól. Jak se nám povede?

Než začnu psát, musím napsat o něčem, co turnajem velice úzce souviselo a stalo se večer před turnajem. Během první přestávky zápasu Mužů A došlo k slavnostnímu předání medailí starším žákyním za jejich vítězství v Lize starších žákyň. Většina asi ví, ale pro jistotu, starší žákyně jsou ty samé holky, co hrají za dorostenky. Prostě hrají o kategorii víš, než kam patří. Ale to není podstatné. Podstatné je, že mi při této příležitosti předali dárek v modrožluté krabici. A uvnitř bylo tričko s neuvěřitelnými slovy.

20190324_061955056_iOS20190324_061814836_iOS20190324_061749693_iOS

Po pravdě, tohle jsem nečekal. Vždy jsem se snažil dát holkám víc než florbal. Chtěl jsem, aby poznaly, co to znamená být tým. Můžou prohrát, může se nedařit, ale když se budou dál jeden za a pro druhého rvát, dokážou mnohem víc. A že jim bude jedno, kdo dal gól, ale budou mít stejnou radost, jako by ho daly sami. A tyto slova mě utvrdila, že se to povedlo. Bylo mi jasné, že na turnaj jede tým, kterým postoupil na své cestě zase o kus výš. Pro mě jako trenéra je to ta nejlepší možná odměna. HOLKY, DĚKUJI!!!yes

Ale zpět k turnaji. Co se na něm stalo a jak to probíhalo?

1FBK Tábor

Zápas jsme začali dobře a každou minutou se naše hra zlepšovala. První třetina skončila 0:0, ale měli jsme více hry a za gólmanem soupeře dvakrát zazvonila tyčka. Soupeře jsme jasně přestříleli, jen ne a ne to tam padnout. Ale byl jsem v klidu. O přestávce pár rad a hlavně nepolevit, ono to tam padne. A v druhé třetině to tam třikrát padlo. A ve třetí ještě jednou. Celkově tedy výhra 4:0. Ale krasné je, že celý zápas byl v naší režii, žádné drama. Tyčka nakonec zazvonila celkem pětkrát surprise, ale nikoho z nás to nemrzelo. Líbilo se mi zhodnocení zápasu od Štěpíka (nás brankář): "No výborný, ale já jsem v brance neměla moc co na práci". Jako kdyby jí holky chtěly v druhém zápase vyhovět ...

SK Jihlava

Zápas jsme nezačali úplně ideálně. Chyběl pohyb po hřišti, hra nebyla taková, jak jsme si řekli. Hlavně se soupeři dařil blokovat předchod do útočné poloviny. Ale na druhou stranu obranná hra fungovala a tak stav po první třetině byl příznivý pro nás 1:0. Ve druhé třetině odskakujeme na 2:0 a pak přišla kritická fáze zápasu. Zbytečně se dostáváme vlastní zbrklostí a z ní pramenících chyb pod tlak. Ale to co už se dostane až za naší obranu, to likviduje Štěpka brance. Je nutno vyzdvihnout jejich několik fantastických zákroků a k tomu i výkon obrany. Soupeři se nakonec daří snížit na 1:2 a je tu přestávka před poslední třetinou. A využíváme ji perfektně. Vím, že poslední třetiny jsou naše nejlepší. Pár rad ohledně pohybu na hřišti a jdeme na to. Poslední třetinu jasně ovládáme 4:0 a vítězíme 6:1. smiley Musím zde vyzdvihnout výrazně lepší pohyb po hřišti, na který soupeř nenašel zbraň.

Je to za námi, je konec. Vyhráváme oba zápasy a bereme plných šest bodů a jsme na 4 místě s náskokem 5-ti bodů před Štírkami z Českých Budějovic. Čtvrté místo bývá nevděčné, ale pro mě je to výsledek z říše snů. Celkem se ligy dorostenek zúčastnilo 11 týmů a ten náš byl absolutně nejmladší složený prakticky jenom věkově ze starších žákyň. Před začátkem sezóny jsem měl obavy, abychom nedostávali od soupeřů naloženo a nejezdili domů se svěšenou hlavou. Jenže ... Jenže jsme hráli naprosto vyrovnané zápasy a ukázali, že jsme opravdu jeden tým a máme jeden cíl. Ukázali jsme, že věk není rozhodující, stejně nemusí vždy rozhodující, jak kdo hraje dlouho florbal. Důležité je, že ho chceme hrát, chceme se posouvat dále a nebojíme se dřiny a potu. smiley

Náš tým:smiley

Štěpka Růžičková - naše jistota v brance, rychlá při přesunech, rychlá při reakcí na střely
Janča Trkolová - důrazná, rychlá obránkyně s výborným přechodem do útoku
Bety Rousková - další skvělý obránce, který nevynechá žádný souboj
Maru Bartošková - nejmladší hráč týmu, ale v obraně výborná, důrazná
Viki Váňová - technicky výborně vyspělá hráčka schopná hrát na jakémkoliv postu
Terka Štursová - rychlá, výborná při pokrytí míčku a její tvrdá střela je noční můrou pro brankáře
Sára Matějů - ač má zdravotní problémy, nikdy by v tom tým nenechala, rychlá, důrazná hráčka, druhý nejmladší hráč týmu
Áďa Mynaříková - rychlá hráčka, kterou nedokáže jen tak někdo přesprintovat
Lucka Vacková - přišla k nám teprve na podzim, ale za krátký čas obrovský pokrok, důrazná hráčka, velká bojovnice
Zuzi Bendová - také přišla nedávno, ale i ona žije pro tým a rve se za něj, důrazná, bojující hráčka

HOLKY, JDEME DÁL ZA VAŠÍM SNEM heart Jsem šťastný, že jsem toho součástí. smiley

Na závěr si dovolím citovat slova Lucky Vackové (našel bych u dalších holek řadu podobných) z jejího instagramu o dnešním turnaji: "Sami toho zvládneme sice hodně, ale když se spojíme, zvládneme nemožné".

Pár odkazů:

Kratoučké video netradiční oslavy holek po vítězství

Online ze zápasu 1FBK Tábor

Online ze zápasu se SK Jihlava

Konečná tabulka a další statistiky

David Štursa

PS: Ještě jedna hezká perlička, která se stala při zápase s SK Jihlava. Na tabuli svítil čas 3:15 a v tomto čase dává čtvrtý gól Spartaku Pelhřimov hráčka číslo 3 Zuzka Simandlová, asistovala hráčka číslo 15 Viki Váňová smiley. Krásná souhra čísel smiley.