Dorostenky
03.03.2019
autor: David Štursa

PŘEDPOSLEDNÍ SCHOD

Již devátý a tím pádem předposlední turnaj sezóny odehrály dorostenky v hale FBK Tábor v Chotovinách. Šlo o porci dalších důležitých 6-ti bodů.

Již od středy počítám s tím, že do Chotovin pojedeme v klasickém počtu 8+1. Ale jsem vnitřně pozitivně naladěn, neboť 7 z 8 hráček jsou ty nejzkušenější. Holky budou moc hrát na svých postech a nebudeme muset míchat v sestavě. A vzadu v brance bude Štěpka. Můj optimismus bere za své, když cestou zjišťuji, že Viki a Sára nejsou v pohodě, nicméně odmítají nenastoupit a oslabit tým. Prostě týmový duch, který je napříč celým družstvem. A i když nemohli hrát naplno na svůj obvyklý výkon, bojovali za svůj tým, co jim síly dovolili.
Čekali na nás velmi těžcí soupeři - lídr tabulky FBŠ Jihlava a SK JeMoBu.

FBŠ Jihlava

Jdeme na lídra tabulky. Zápas snad se vším. Neuvěřitelný začátek zápasu, je odehráno 51 vteřin a vedeme 2:0. V čase 5:44 už dokonce 3:0. Pak bohužel polevujeme a soupeř snižuje na 3:2. Pak opět zlepšujeme hru a jdeme na 4:2. To vše v první třetině. Je mi jasné, s čím na nás FBŠ půjde ve druhé třetině. Bohužel mé varování nepadá na úrodnou půdu a dostáváme se pod tlak soupeře. Hned na začátku třetiny snižuje na 4:3 a pak následuje rozhodující pasáž. Chvílemi jsme doslova zavřeni na své půlce, ale díky výborné důrazné obraně a výbornými zákroky Štěpky v brance třetina končí stavem 4:3. O přestávce dávám další rady a ty tentokrát plní svůj účel. Poslední třetinu vyhráváme 2:0 a celkově zápas tedy 6:3. Je zajímavé a pro mě opět tématem k zamyšlení, proč až ve třetí třetině hrajeme většinou nejlépe a kde na to vezmou holky síly. surprise

SK JeMoBu

Pozoruji soupeře při jeho zápase se Štírkami České Budějovice a je mi jasné, že to bude velmi těžký soupeř. Důrazný, pohyblivý, umí číst hru. Nicméně vím, že porazit jsme schopni každého. 
Od začátku naprosto vyrovnaný zápas, kde oba týmy výborně brání a šancí je minimum. Až nakonec na konci první třetiny po chybě obrany se štěstím soupeř dává gól na 0:1. Nic není ztraceno, je třeba zrychlit hru a důraz.To se nám daří a odměnou za to je vyrovnávací gól ve druhé třetině. Na začátku třetí třetiny otáčíme zápas a jdeme do vedení. Bohužel pak přichází druhá chyba obrany a soupeř ji nemilosrdně využívá. Stav je tedy 2:2 a vyrovnaná hra pokračuje až do konce třetiny. Utkání tedy končí spravedlivým stavem 2:2. Můžeme si říkat, kdyby byla Viki a Sára v plné síle, tak jsme soupeře přetlačili, ale na kdyby se nehraje. Sám jsem s tímto výsledkem spokojený.smiley

Ani s jedním soupeřem jsme body neztratili, naopak jsme si do tabulky před posledním kolem připsali důležité 4 body. Jak ohodnotit výkon holek? Někde jsem slyšel, že je pořád chválím, i když prohrají. Co by kdo řekl hráčům, kteří se snaží, dávají do toho vše, často hrají proti početní přesile a starším hráčkám? Většina z nich hraje ještě turnaje starších žákyň, do toho reprezentují náš oddíl v krajské reprezentaci, takže na odpočinek mají minimum času. Za takový přístup si pochvalu zaslouží, tak jako za dnešní výkon. Štěpka v brance dnes chytala ve svém vysokém standartu. Jana, Maru a Bety jsou v obraně čím dál rychlejší, v soubojích důraznější a jejich čtení hry se zlepšuje každým zápasem a dnešní útočníci Zuzka, Viki, Sára, Terka a Lucka opět podali výborný výkon, jak směrem dopředu, tak i dozadu. Dovolím si navíc dnes pochválit výkon Lucky, která hraje florbal pár měsícům a zlepšuje se výrazně každým tréninkem. Jen tak dál, Lucko. yes

Ještě si dovolím krátkou poznámku k těm, co hodnotí naše výkony (teď myslím naše kritiky). Nemám nic proti konstruktivní kritice, nikdo neděláme nic dokonale a rád přijmu vše, co nás posune na vyšší úroveň. Ale než někteří budete z tribuny vynášet soudy, tak si vemte florbalku a pojďte si s minimem střídání zahrát zápas 3 x 13 minut čistého času. A za hodinu další. A pak se oblékněte do brankářské výstroje a pojďte si zachytat. Věřte mi, pak se na výkony holek budete dívat jinak.

Online zápasů:
FBŠ Jihlava
SK JeMoBu

Poslední turnaj nás čeká 24.3. v hale SK Jihlava, kde se porveme o posledních 6 bodů. Myslete na nás, držte nám palce a buďte aspoň na dálku s námi. yes

David Štursa

Další články z této kategorie
24.03.2019
KRÁSNÁ TEČKA
24.3.2019, den posledního turnaje dorostenek sezóny 2018/2019. Poslední dva zápasy a je konec. Sezóna se dostala do svého závěru. Ale ve hře je toho ještě dost. Před turnajem jsme pátí, ale na čtvrté místo nám chybí jediný bod. Urveme ho?
10.03.2019
Letní soustředění Dorostenky 2019
Letní soustředění dorostenek proběhne společně s kategorií starších žákyň ve dnech 10.8. - 17.8.2019 v rekreačním středisku Kletečná.
03.03.2019
PŘEDPOSLEDNÍ SCHOD
Již devátý a tím pádem předposlední turnaj sezóny odehrály dorostenky v hale FBK Tábor v Chotovinách. Šlo o porci dalších důležitých 6-ti bodů.
1.TJ Sokol Jaroměř (POSTUP)54
2.ASK Orka Čelákovice41
3.Spartak Pelhřimov39
4.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr38
5.FAT PIPE Traverza Mukařov37
6.TJ Turnov37
7.Panthers Praha33
8.Wizards DDM Praha 1032
9.Florbal TJ Kobylisy27
10.FBC Plzeň24
11.FBC DDM Kati Kadaň (SESTUP)20
12.DDM SANEXCZ Děčín IV (SESTUP)14
Nejbližší utkání
Partneři