Dorostenky
06.01.2019
autor: David Štursa

Tříkrálová neděle 2019

Na tříkrálovou neděli vyrazily dorostenky bojovat o důležitých 6 bodů do Ledče nad Sázavou.

A i když vyrazily oslabené o jednu hráčku, tak jejich řady doplnily nové posily Lucka, Zuzka a Barča, které přišly na podzim roku 2018 a doteď sbíraly zkušenosti kromě tréninků také na zápasech starších žákyň 3+1. Vytvořily kompletní útočnou trojici jištěnou z obrany zkušenějšími hráčkami. To nám umožnilo poprvé v sezóně vyrazit na turnaj se dvěmi kompletními pětkami. A výsledek?

Stručně a rychle řečeno, 6 bodů jsme domů přivezli. Ale zápasy to nebyly vůbec jednoduché, oba naši soupeři hráli velmi dobře a kvalitně.

Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou

Zápas proti papírově slabšímu týmu byl velmi vyrovnaný, soupeř nám svoji aktivní hrou působil po celý zápas velké problémy. Na úvod zápasu šel do vedení a dlouhou dobu se nám nedařilo prosadit přes jeho důraznou obranu. Opět se projevil náš problém, po prvním dvou minutách hry jsme polevili a dlouhou dobu hledali zpět ztracené tempo. Nakonec po vyrovnání ve druhé třetině přišel obrat zápasu ve třetině třetí, kdy jsme pečetili vítezství na 4:2 střelou do prázdné brány při soupeřově power play.

SK JeMoBu

Byl to náš první letošní zápas s tímto soupeřem, na kterého máme z loňské sezóny špatné vzpomínky. Loni jsme s ním prohráli všechny zápasy, všechny o gól. Proti tomuto soupeři nám loni štěstí nepřálo. Ale o to víc nám přálo dnes. Soupeř hrál velmi důrazně a jeho hráčky jsou technicky vyspělé a tak rozhodovaly drobnosti. Nutno přiznat, že střel na branku měl soupeř víc, ale naštěstí jim chyběla přesnost. A ty co mířili mezi tyče (jak říká Zrzek do toho "štrykovanýho" smiley), likvidovali bloky obránci anebo připravená Štěpka v brance. Nakonec celý zápas rozhodl náš gól v druhé třetině, který se ukázal jako vítězný. Gólově chudé utkání skončilo nakonec naším vítězstvím 1:0. 

Online ze zápasů:
Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou
SK JeMoBu

A jaké je hodnocení naší dnešní hry? Vyhráli jsme oba zápasy, získali důležitých 6 bodů, takže super, skvělé. yes Ale na druhou stranu naše hra obsahovala zbytečné chyby, v některých pasážích málo důrazu, klid a rozhled ve hře. Zbytečně jsme riskovali a dostávali obranu do těžkých situací. Hlavně v druhém zápase je třeba podtrhnout výkon obranných dvojic Jana, Bety a Maru, Viki a k nim vychytanou nulu Štěpky. 
Zároveň jsem tím dostal náměty, na co se je třeba se při trénincích zaměřit. A zaměříme se a budeme lepší. Jako vždy, tak i dnes jsme vyhrály jako jeden tým, chyby jsme dělali jako jeden tým a zítra budeme na základě nich na tréninku trénovat zase jako jeden tým. smiley

David Štursa

PS: Ještě odkazy na dvě krátká videa smiley - před zápasempo zápase yes

 
 
 
 
Další články z této kategorie
06.01.2019
Tříkrálová neděle 2019
Na tříkrálovou neděli vyrazily dorostenky bojovat o důležitých 6 bodů do Ledče nad Sázavou.
16.12.2018
Hrad jsme neuhájili
Neděle 16.12.2018 byla pro dorostenky Florbalu Spartaku Pelhřimov výzvou, ve které měli uhájit své domácí území.
24.11.2018
Dobře využitá sobota
24. listopadu 2018, dušičkové počasí, za oknem déšť, mlha a sychravo a tak lepší se schovat pod střechu haly a využít volna k tréninku.
1.TJ Sokol Jaroměř39
2.Spartak Pelhřimov30
3.ASK Orka Čelákovice30
4.TJ Turnov27
5.FAT PIPE Traverza Mukařov26
6.Panthers Praha26
7.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr24
8.Wizards DDM Praha 1022
9.Florbal TJ Kobylisy18
10.FBC Plzeň18
11.DDM SANEXCZ Děčín IV14
12.FBC DDM Kati Kadaň14
Nejbližší utkání
Muži
26.01.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
Panthers Praha
09.02.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
T.B.C. LUCERN Králův Dvůr
23.02.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
DDM SANEXCZ Děčín IV
Partneři