Dorostenky
06.01.2019
autor: David Štursa

Tříkrálová neděle 2019

Na tříkrálovou neděli vyrazily dorostenky bojovat o důležitých 6 bodů do Ledče nad Sázavou.

A i když vyrazily oslabené o jednu hráčku, tak jejich řady doplnily nové posily Lucka, Zuzka a Barča, které přišly na podzim roku 2018 a doteď sbíraly zkušenosti kromě tréninků také na zápasech starších žákyň 3+1. Vytvořily kompletní útočnou trojici jištěnou z obrany zkušenějšími hráčkami. To nám umožnilo poprvé v sezóně vyrazit na turnaj se dvěmi kompletními pětkami. A výsledek?

Stručně a rychle řečeno, 6 bodů jsme domů přivezli. Ale zápasy to nebyly vůbec jednoduché, oba naši soupeři hráli velmi dobře a kvalitně.

Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou

Zápas proti papírově slabšímu týmu byl velmi vyrovnaný, soupeř nám svoji aktivní hrou působil po celý zápas velké problémy. Na úvod zápasu šel do vedení a dlouhou dobu se nám nedařilo prosadit přes jeho důraznou obranu. Opět se projevil náš problém, po prvním dvou minutách hry jsme polevili a dlouhou dobu hledali zpět ztracené tempo. Nakonec po vyrovnání ve druhé třetině přišel obrat zápasu ve třetině třetí, kdy jsme pečetili vítezství na 4:2 střelou do prázdné brány při soupeřově power play.

SK JeMoBu

Byl to náš první letošní zápas s tímto soupeřem, na kterého máme z loňské sezóny špatné vzpomínky. Loni jsme s ním prohráli všechny zápasy, všechny o gól. Proti tomuto soupeři nám loni štěstí nepřálo. Ale o to víc nám přálo dnes. Soupeř hrál velmi důrazně a jeho hráčky jsou technicky vyspělé a tak rozhodovaly drobnosti. Nutno přiznat, že střel na branku měl soupeř víc, ale naštěstí jim chyběla přesnost. A ty co mířili mezi tyče (jak říká Zrzek do toho "štrykovanýho" smiley), likvidovali bloky obránci anebo připravená Štěpka v brance. Nakonec celý zápas rozhodl náš gól v druhé třetině, který se ukázal jako vítězný. Gólově chudé utkání skončilo nakonec naším vítězstvím 1:0. 

Online ze zápasů:
Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou
SK JeMoBu

A jaké je hodnocení naší dnešní hry? Vyhráli jsme oba zápasy, získali důležitých 6 bodů, takže super, skvělé. yes Ale na druhou stranu naše hra obsahovala zbytečné chyby, v některých pasážích málo důrazu, klid a rozhled ve hře. Zbytečně jsme riskovali a dostávali obranu do těžkých situací. Hlavně v druhém zápase je třeba podtrhnout výkon obranných dvojic Jana, Bety a Maru, Viki a k nim vychytanou nulu Štěpky. 
Zároveň jsem tím dostal náměty, na co se je třeba se při trénincích zaměřit. A zaměříme se a budeme lepší. Jako vždy, tak i dnes jsme vyhrály jako jeden tým, chyby jsme dělali jako jeden tým a zítra budeme na základě nich na tréninku trénovat zase jako jeden tým. smiley

David Štursa

PS: Ještě odkazy na dvě krátká videa smiley - před zápasempo zápase yes

 
 
 
 
Další články z této kategorie
28.04.2019
VIDEO Sezóna 2018/2019
Video sezóny 2018/2019 starších žákyň a dorostenek.
24.03.2019
KRÁSNÁ TEČKA
24.3.2019, den posledního turnaje dorostenek sezóny 2018/2019. Poslední dva zápasy a je konec. Sezóna se dostala do svého závěru. Ale ve hře je toho ještě dost. Před turnajem jsme pátí, ale na čtvrté místo nám chybí jediný bod. Urveme ho?
10.03.2019
Letní soustředění Dorostenky 2019
Letní soustředění dorostenek proběhne společně s kategorií starších žákyň ve dnech 10.8. - 17.8.2019 v rekreačním středisku Kletečná.
1.TJ Sokol Jaroměř (POSTUP)54
2.ASK Orka Čelákovice41
3.Spartak Pelhřimov39
4.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr38
5.FAT PIPE Traverza Mukařov37
6.TJ Turnov37
7.Panthers Praha33
8.Wizards DDM Praha 1032
9.Florbal TJ Kobylisy27
10.FBC Plzeň24
11.FBC DDM Kati Kadaň (SESTUP)20
12.DDM SANEXCZ Děčín IV (SESTUP)14
Nejbližší utkání
Partneři