Mladší žáci
26.11.2018
autor: Jan Koten

Mladší žáci opět vítězně

Domácí turnaj mladších žáků přinesl zase hodně zkušeností a ukázal, že hráči jsou na dobré cestě.

První družstvo všechna svá utkání poměrně jasně vyhrálo. Přesto se několik zápasů od začátku tak jednoznačně vůbec nevyvíjelo. Byla znát možná trochu nervozita, možná i překvapení, že soupeři mohou hrát i více než vyrovnaně. Je určitě důležitá zkušenost, že se to nezlomí tím, že se budeme zlobit na sebe či dokonce na spoluhráče, že budeme naštvaní. Cesta k otočení výsledku a ke konečnému vítězství vždy povede přes soustředěný výkon jak směrem dopředu, tak i dozadu, přes aktivní pohyb jak s míčkem, tak i bez míčku, přes fairový důraz a zejména přes přesně dávané přihrávky, dokonalé zpracování míčku, přesné zakončení, které nemusí být vždy až tak moc tvrdé či jen do horní poloviny branky, že důležitá je přesnost a hlava nahoře. Pracujme na trénincích na všech výše uvedených věcech, abychom je uměli provádět v plné rychlosti i pod tlakem soupeře.

Druhé družstvo dokázalo bojovat, potrápit všechny soupeře a dvakrát i remizovat. Na hráčích je vidět velká bojovnost i radost z povedených akcí. V tom se mohou hráči prvního družstva od nich učit. Stejně jako je uvedeno výše, zlepšení půjde přes důslednou práci na všech trénincích a to nejen s florbalkou v ruce, ale také přes všeobecné sportovní aktivity a i aktivním pohybem mimo tréninky venku, ve škole atd.

Z turnaje mám velice dobrý pocit a trenérům patří dík za odvedenou práci na trénincích. Progres většiny hráčů je ve srovnání s loňskou sezónou obrovský. Neusnout na vavřínech a stále makat.

Další články z této kategorie
04.02.2019
Mladší žáci na turnaji v Kněžicích
Dvě družstva mladších žáků vyrazila v neděli na turnaj do Kněžic, kde je čekaly soupeři z pořádajícího Orla a dva týmy Okříšek.
17.12.2018
Vánoční utkání mladší žáků s rodiči
V pátek 21. prosince se odehraje již tradiční zápas mladších žáků proti svým rodičům.
26.11.2018
Mladší žáci opět vítězně
Domácí turnaj mladších žáků přinesl zase hodně zkušeností a ukázal, že hráči jsou na dobré cestě.
1.TJ Sokol Jaroměř54
2.ASK Orka Čelákovice41
3.Spartak Pelhřimov36
4.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr35
5.FAT PIPE Traverza Mukařov34
6.TJ Turnov34
7.Panthers Praha33
8.Wizards DDM Praha 1029
9.Florbal TJ Kobylisy24
10.FBC Plzeň24
11.FBC DDM Kati Kadaň20
12.DDM SANEXCZ Děčín IV14
Nejbližší utkání
Muži
23.02.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
DDM SANEXCZ Děčín IV
Partneři