Mladší žáci
26.11.2018
autor: Jan Koten

Mladší žáci opět vítězně

Domácí turnaj mladších žáků přinesl zase hodně zkušeností a ukázal, že hráči jsou na dobré cestě.

První družstvo všechna svá utkání poměrně jasně vyhrálo. Přesto se několik zápasů od začátku tak jednoznačně vůbec nevyvíjelo. Byla znát možná trochu nervozita, možná i překvapení, že soupeři mohou hrát i více než vyrovnaně. Je určitě důležitá zkušenost, že se to nezlomí tím, že se budeme zlobit na sebe či dokonce na spoluhráče, že budeme naštvaní. Cesta k otočení výsledku a ke konečnému vítězství vždy povede přes soustředěný výkon jak směrem dopředu, tak i dozadu, přes aktivní pohyb jak s míčkem, tak i bez míčku, přes fairový důraz a zejména přes přesně dávané přihrávky, dokonalé zpracování míčku, přesné zakončení, které nemusí být vždy až tak moc tvrdé či jen do horní poloviny branky, že důležitá je přesnost a hlava nahoře. Pracujme na trénincích na všech výše uvedených věcech, abychom je uměli provádět v plné rychlosti i pod tlakem soupeře.

Druhé družstvo dokázalo bojovat, potrápit všechny soupeře a dvakrát i remizovat. Na hráčích je vidět velká bojovnost i radost z povedených akcí. V tom se mohou hráči prvního družstva od nich učit. Stejně jako je uvedeno výše, zlepšení půjde přes důslednou práci na všech trénincích a to nejen s florbalkou v ruce, ale také přes všeobecné sportovní aktivity a i aktivním pohybem mimo tréninky venku, ve škole atd.

Z turnaje mám velice dobrý pocit a trenérům patří dík za odvedenou práci na trénincích. Progres většiny hráčů je ve srovnání s loňskou sezónou obrovský. Neusnout na vavřínech a stále makat.

Další články z této kategorie
18.09.2018
Spartak součástí oslav partnerství s Dolným Kubínem
Během sobotního odpoledne se v tělocvičně ZŠ Osvobození uskutečnilo utkání mladších žáků Spartaku proti Dolnýmu Kubínu.
19.05.2018
Systém 3+1 nebo 5+1
Dnes poprvé řada hráčů kategorie mladších žáků a elévů Spartaku okusila hru v systému 5+1. Do této doby jak v ligových tak přátelských utkáních hráli někteří i 6 let výhradně v sytému 3+1. Bylo to znát?
16.04.2018
Poslední ligový turnaj mladších žáků
Na hale SK Jihlava se uskutečnil poslední letošní turnaj Ligy Vysočiny. V letošní sezóně se ligy pravidelně účastnila dvě družstva mladších žáků Spartaku Pelhřimov.
1.ASK Orka Čelákovice27
2.TJ Sokol Jaroměř27
3.Spartak Pelhřimov24
4.TJ Turnov24
5.FAT PIPE Traverza Mukařov23
6.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr21
7.Panthers Praha20
8.Wizards DDM Praha 1014
9.FBC Plzeň12
10.Florbal TJ Kobylisy11
11.FBC DDM Kati Kadaň11
12.DDM SANEXCZ Děčín IV8
Nejbližší utkání
Muži
15.12.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
FAT PIPE Traverza Mukařov
22.12.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
Florbal TJ Kobylisy
12.01.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
FBC Plzeň
Partneři