Mladší žáci
26.11.2018
autor: Jan Koten

Mladší žáci opět vítězně

Domácí turnaj mladších žáků přinesl zase hodně zkušeností a ukázal, že hráči jsou na dobré cestě.

První družstvo všechna svá utkání poměrně jasně vyhrálo. Přesto se několik zápasů od začátku tak jednoznačně vůbec nevyvíjelo. Byla znát možná trochu nervozita, možná i překvapení, že soupeři mohou hrát i více než vyrovnaně. Je určitě důležitá zkušenost, že se to nezlomí tím, že se budeme zlobit na sebe či dokonce na spoluhráče, že budeme naštvaní. Cesta k otočení výsledku a ke konečnému vítězství vždy povede přes soustředěný výkon jak směrem dopředu, tak i dozadu, přes aktivní pohyb jak s míčkem, tak i bez míčku, přes fairový důraz a zejména přes přesně dávané přihrávky, dokonalé zpracování míčku, přesné zakončení, které nemusí být vždy až tak moc tvrdé či jen do horní poloviny branky, že důležitá je přesnost a hlava nahoře. Pracujme na trénincích na všech výše uvedených věcech, abychom je uměli provádět v plné rychlosti i pod tlakem soupeře.

Druhé družstvo dokázalo bojovat, potrápit všechny soupeře a dvakrát i remizovat. Na hráčích je vidět velká bojovnost i radost z povedených akcí. V tom se mohou hráči prvního družstva od nich učit. Stejně jako je uvedeno výše, zlepšení půjde přes důslednou práci na všech trénincích a to nejen s florbalkou v ruce, ale také přes všeobecné sportovní aktivity a i aktivním pohybem mimo tréninky venku, ve škole atd.

Z turnaje mám velice dobrý pocit a trenérům patří dík za odvedenou práci na trénincích. Progres většiny hráčů je ve srovnání s loňskou sezónou obrovský. Neusnout na vavřínech a stále makat.

Další články z této kategorie
01.04.2019
Mladší žáci naposledy doma
Polední letošní domácí ligový turnaj mladších žáků přinesl opět řadu zkušeností do další práce. Do utkání se zapojili i noví hráči. Konečné první a třetí místo pro družstva Spartaku jsou jen pomyslnou třešničkou na dortu.
18.03.2019
Mladší žáci v Jaroměřicích
Mladší žáci vyrazili na další turnaj na jih Kraje Vysočina do Jaroměřic nad Rokytnou. Výkony v zápasech na turnaji postupně gradovali.
11.03.2019
Dotazník pro diplomovou práci - Názor rodičů na sportování jejich dětí
Krátký dotazník vztahující se na názor rodičů na sportování jejich dětí.
1.TJ Sokol Jaroměř (POSTUP)54
2.ASK Orka Čelákovice41
3.Spartak Pelhřimov39
4.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr38
5.FAT PIPE Traverza Mukařov37
6.TJ Turnov37
7.Panthers Praha33
8.Wizards DDM Praha 1032
9.Florbal TJ Kobylisy27
10.FBC Plzeň24
11.FBC DDM Kati Kadaň (SESTUP)20
12.DDM SANEXCZ Děčín IV (SESTUP)14
Nejbližší utkání
Partneři