Žákyně
09.02.2019
autor: David Štursa

Cíl Ledeč nad Sázavou

Ani šestý víkend v roce 2019 nebyl pro holky Spartaku odpočinkový. Čekal je další turnaj v kategorii starších žákyň.

Na posledním turnaji starších žákyň v hale SK Jihlava utrpěly dvě vysoké prohry od FBŠ Jihlava a Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou díky hře bez pohybu a důrazu a tak bylo co napravovat. Povedlo se?

Stručně a školskou mluvou řečeno - reparát zvládnutý na výbornou. smiley Mezi turnaji a hlavně poslední týden byly tréninky zaměřeny právě na pohyb na hřišti a na důraz při hře 1 na 1. A i když vše nebylo dokonalé, ve hře bylo vidět zlepšení a posun zase o kousek dál.

Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou

Od počátku až do konce holky nepřipouštěly žádné drama, první gól vstřelily již při prvním střídání ve 12 vteřině. Postupně hra nabírala další zlepšení a také rychlost, jako kdyby bylo potřeba těla zahřát a rozpohybovat. Výhra 6:2 byla zasloužená a hlavně v klidu, takže nás nemusela mrzet řada spálených šancí.

FBŠ Jihlava

Soupeř známý svoji důraznou hrou do těla, svojí agresivitou při chození pro míček. Úvod zápasu byl celkem vyrovnaný, kdy jsme se přetahovali o jeden gól. Zvrat přišel za stavu 3:3 hlavně díky zlepšení pohybu a rychlosti naší hry, na který soupeř nebyl schopný zareagovat. Řadou několika gólů a naopak výborným bráněním jsme si došli pro výrazné vítězství 10:4.

SK Jihlava

V tomto zápase do sebe "ozubená kolečka" zapadla a byl to jednoznačný zápas. Výborný pohyb, výborný důraz, výborné vyhodnocení situací, zda střílet či nahrát, to všechno ze zápasu udělalo přehlídku schopností a dovedností holek. Soupeře porazily výrazně 15:2 a opět ukázaly, jak může být florbal jednoduchý. yes

Z Ledče jsme přivezli dalších 9 bodů do tabulky. Jak jsem psal v úvodu, pro některé holky to byl již šestý turnajový víkend v řadě. Ani nebudu zmiňovat bežné tréninky, k tomu tréninky krajské reprezentace, takže opravdu na odpočinek zatím nebyl čas. Ale při hře není vidět známka únavy, naopak je vidět je vidět výborná fyzická kondice, která dělá z naší hry výhodu před soupeři.

Za dnešní výkon patří pochvala všem bez rozdílu, všem holkám na hřisti včetně "malé" Štěpky v brance. Jen je potřeba dál pamatovat: "To co získáme na tréninku, prodáme na zápasech."

Jen tak dál, týme!!! yes

 

David Štursa

Další články z této kategorie
28.04.2019
KONEČNÁ STANICE
Na konci měsíce dubna se rozdělovalo posledních 9 bodů. I když Starší žákyně Spartaku Pelhřimov měly první místo tabulce již jisté, chtěli jsme všichni zakončit sezónu co nejlepším výkonem. Povedlo se?
27.03.2019
VIDEO Slavnostní převzetí medailí a poháru za 1. místo
První místo je třeba nejen oslavit, ale především vyhlásit nejlépe v hale plné diváků.
17.03.2019
Je to tam!!!
Dnes ráno 17.3. zbývaly starším žákyním odehrát poslední dva turnaje. A první z nich odehrály na domácí palubovce s vědomím, že stačí jedno k vítězství celé soutěže.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS A0
8.1. MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.FBC Letka0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Muži
21.09.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
05.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
19.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Snipers Třebíč
Partneři