U13 - Elévky a ml. žákyně
24.03.2018

SMĚR JIH

Je mlhavé březnové ráno, v Pelhřimově panuje klid a nikde ani živáčka.

Okolo sedmé hodiny ranní v sobotu 24.3.2018 se potkává již na tradičním místě u Sauny v Pelhřimově dvanáct starších žákyň a v 7:15 se již vydávají do krajského města jižních Čech, do Českých Budějovic.

Do konce sezóny již zbývají pouhé tři turnaje, šest zápasů a právě další dva se odehrají na palubovce Meťáku České Budějovice. První proti Světlá nad Sázavou Tygřice, druhý proti místnímu Meťáku České Budějovice.

Nebudu tentokrát popisovat jednotlivé zápasy, neboť vzhledem k průběhu druhého zápasu bych si nedovolil vypustit komentář na výkon rozhodčí, která v kritický moment za stavu 3:3 odpískala něco, co nedokázala nejen vysvětlit, natož obhájit.

Holky odehrály výborný turnaj, praly se o každý míček, nevypustily jediný souboj. Hrály od začátku s plným nasazením, v některých pasážích soupeře doslova zavřely u jeho branky a delší dobu nepustily z jeho obrany. Osobně mně dělají radost pokroky, které se ve hře projevují. Už to není hra na náhodu, ale kompaktní týmový výkon, kdy některé góly padají po rozebrání soupeře, někdy po krásných individuálních akcích. Největší radost mám ale z týmového ducha, který se uvnitř týmu utváří a každým turnajem je silnější.

Na závěr pro úplnost trochu statistiky. První zápas proti Tygřicím vyhrály 7:3 pro třetinách 3:1, 0:0, 4:2. Druhý zápas proti Meťáku prohrály 4:6 po třetinách 2:1, 1:2, 1:3.

Další a předposlední turnaj čeká holky v neděli 8.4. na domácí palubovce dalšími dvěma zápasy.