Žákyně
04.11.2018
autor: David Štursa

Testovací turnaj v Dolní Cerekvi

Druhý letošní turnaj starších žákyň se konal v hale v Dolní Cerekvi proti tradičním soupeřům - Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou, FBŠ Jihlava a SK Jihlava.

Proč zní nadpis článku "Testovací turnaj"? Vysvětlení je jednoduché, za starší žákyně nastoupily dvě nové hráčky (Áďa a Nela) a zároveň také tři hráčky ve věku mladších žákyň (Mája, Zuzka a Naty), které s ostaními holkami trénují od září, tedy dva měsíce. Turnaj měl za úkol otestovat jejich dovednosti, které pomalu získávají po boku zkušenějších holek. A jak to dopadlo?

Schválně jsem postavil lajny tak, aby v každém útoku byly mladší se zkušenějšími. Mou snahou bylo, aby nové holky sbíraly zkušenosti přímo ve hře od zkušených hráček. Tedy jsem nepostavil žádnou lajnu, kde by byly jenom ty nejlepší a naopak. A výsledek předčil mé očekávání. Po chvilce úvodního tápání a hledání se na hřišti, se hra každého útoku postupně zlepšovala. Nové holky začínaly chápat systém hry a aktivně pomáhaly nejen útočit, ale hlavně i bránit a několikrát zachránily kritickou situaci. Ale ani v útoku se neztratily, několik jejich gólů je toho důkazem. Stály na správném místě pro přihrávku, nebo svým důrazem míček do branky prostě dostaly. Skvělé, perfektní.

Jak to tedy dopadlo? Dopadlo to výborně. smiley  Tři zápasy, tři výhry. I když jsem k turnaji od začátku přistupoval, že není nutné vyhrát, ale získat zkušenosti, výhra samozřejmě potěší. A holky si ji plně za svůj výkon zaslouží. yes Všechny zápasy vyhrály, ani v jednom neprohrávaly a nikdy nedovolily soupeři se na delší dobu usadit na naší polovině. A vše podpořil skvělý výkon naší dvojky v bráně Maru. yes

Výsledky jednotlivých zápasů:

Spartak Pelhřimov - Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou 4:2

Spartak Pelhřimov - FBŠ Jihlava 4:2

Spartak Pelhřimov - SK Jihlava 5:3

Na závěr chci poděkovat starším holkám (Jana, Terka, Viki, Bety, Áďa, Sára, Zuzka, Maru a Štěpka), jak nové holky podporují, radí a snaží se jim pomáhat na trénincích a dnes i na turnaji. Jak to píšu vždy a vždy je to pravda - SKVĚLÝ TÝMyes

David Štursa

Další články z této kategorie
10.03.2019
Letní soustředění Starší žákyně 2019
Letní soustředění starších žákyň proběhne společně s kategorií dorostenek ve dnech 10.8. - 17.8.2019 v rekreačním středisku Kletečná.
09.02.2019
Cíl Ledeč nad Sázavou
Ani šestý víkend v roce 2019 nebyl pro holky Spartaku odpočinkový. Čekal je další turnaj v kategorii starších žákyň.
26.01.2019
TVRDÁ LEKCE
Týden uplynul jako voda a holky čekal další turnaj, tentokrát za starší žákyně.
1.TJ Sokol Jaroměř54
2.ASK Orka Čelákovice41
3.Spartak Pelhřimov39
4.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr38
5.FAT PIPE Traverza Mukařov37
6.TJ Turnov37
7.Panthers Praha33
8.Wizards DDM Praha 1032
9.Florbal TJ Kobylisy27
10.FBC Plzeň24
11.FBC DDM Kati Kadaň20
12.DDM SANEXCZ Děčín IV14
Nejbližší utkání
Partneři