Žákyně
04.11.2018
autor: David Štursa

Testovací turnaj v Dolní Cerekvi

Druhý letošní turnaj starších žákyň se konal v hale v Dolní Cerekvi proti tradičním soupeřům - Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou, FBŠ Jihlava a SK Jihlava.

Proč zní nadpis článku "Testovací turnaj"? Vysvětlení je jednoduché, za starší žákyně nastoupily dvě nové hráčky (Áďa a Nela) a zároveň také tři hráčky ve věku mladších žákyň (Mája, Zuzka a Naty), které s ostaními holkami trénují od září, tedy dva měsíce. Turnaj měl za úkol otestovat jejich dovednosti, které pomalu získávají po boku zkušenějších holek. A jak to dopadlo?

Schválně jsem postavil lajny tak, aby v každém útoku byly mladší se zkušenějšími. Mou snahou bylo, aby nové holky sbíraly zkušenosti přímo ve hře od zkušených hráček. Tedy jsem nepostavil žádnou lajnu, kde by byly jenom ty nejlepší a naopak. A výsledek předčil mé očekávání. Po chvilce úvodního tápání a hledání se na hřišti, se hra každého útoku postupně zlepšovala. Nové holky začínaly chápat systém hry a aktivně pomáhaly nejen útočit, ale hlavně i bránit a několikrát zachránily kritickou situaci. Ale ani v útoku se neztratily, několik jejich gólů je toho důkazem. Stály na správném místě pro přihrávku, nebo svým důrazem míček do branky prostě dostaly. Skvělé, perfektní.

Jak to tedy dopadlo? Dopadlo to výborně. smiley  Tři zápasy, tři výhry. I když jsem k turnaji od začátku přistupoval, že není nutné vyhrát, ale získat zkušenosti, výhra samozřejmě potěší. A holky si ji plně za svůj výkon zaslouží. yes Všechny zápasy vyhrály, ani v jednom neprohrávaly a nikdy nedovolily soupeři se na delší dobu usadit na naší polovině. A vše podpořil skvělý výkon naší dvojky v bráně Maru. yes

Výsledky jednotlivých zápasů:

Spartak Pelhřimov - Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou 4:2

Spartak Pelhřimov - FBŠ Jihlava 4:2

Spartak Pelhřimov - SK Jihlava 5:3

Na závěr chci poděkovat starším holkám (Jana, Terka, Viki, Bety, Áďa, Sára, Zuzka, Maru a Štěpka), jak nové holky podporují, radí a snaží se jim pomáhat na trénincích a dnes i na turnaji. Jak to píšu vždy a vždy je to pravda - SKVĚLÝ TÝMyes

David Štursa

Další články z této kategorie
25.11.2018
Nedělní odpoledne v Ledči nad Sázavou
Starší žákyně vyrazily v neděli 25.11.2018 na třetí turnaj sezóny do Ledče nad Sázavou.
04.11.2018
Testovací turnaj v Dolní Cerekvi
Druhý letošní turnaj starších žákyň se konal v hale v Dolní Cerekvi proti tradičním soupeřům - Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou, FBŠ Jihlava a SK Jihlava.
30.09.2018
Starší žákyně navázaly na starší žáky vítězstvím v prvním turnaji
Na první turnaj zavítaly starší žákyně do haly SK Jihlava, kde se postupně utkaly s týmy Světlá nad Sázavou, SK Jihlava a FBŠ Jihlava.
1.TJ Sokol Jaroměř39
2.Spartak Pelhřimov30
3.ASK Orka Čelákovice30
4.TJ Turnov27
5.FAT PIPE Traverza Mukařov26
6.Panthers Praha26
7.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr24
8.Wizards DDM Praha 1022
9.Florbal TJ Kobylisy18
10.FBC Plzeň18
11.DDM SANEXCZ Děčín IV14
12.FBC DDM Kati Kadaň14
Nejbližší utkání
Muži
26.01.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
Panthers Praha
09.02.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
T.B.C. LUCERN Králův Dvůr
23.02.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
DDM SANEXCZ Děčín IV
Partneři