Žákyně
04.11.2018
autor: David Štursa

Testovací turnaj v Dolní Cerekvi

Druhý letošní turnaj starších žákyň se konal v hale v Dolní Cerekvi proti tradičním soupeřům - Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou, FBŠ Jihlava a SK Jihlava.

Proč zní nadpis článku "Testovací turnaj"? Vysvětlení je jednoduché, za starší žákyně nastoupily dvě nové hráčky (Áďa a Nela) a zároveň také tři hráčky ve věku mladších žákyň (Mája, Zuzka a Naty), které s ostaními holkami trénují od září, tedy dva měsíce. Turnaj měl za úkol otestovat jejich dovednosti, které pomalu získávají po boku zkušenějších holek. A jak to dopadlo?

Schválně jsem postavil lajny tak, aby v každém útoku byly mladší se zkušenějšími. Mou snahou bylo, aby nové holky sbíraly zkušenosti přímo ve hře od zkušených hráček. Tedy jsem nepostavil žádnou lajnu, kde by byly jenom ty nejlepší a naopak. A výsledek předčil mé očekávání. Po chvilce úvodního tápání a hledání se na hřišti, se hra každého útoku postupně zlepšovala. Nové holky začínaly chápat systém hry a aktivně pomáhaly nejen útočit, ale hlavně i bránit a několikrát zachránily kritickou situaci. Ale ani v útoku se neztratily, několik jejich gólů je toho důkazem. Stály na správném místě pro přihrávku, nebo svým důrazem míček do branky prostě dostaly. Skvělé, perfektní.

Jak to tedy dopadlo? Dopadlo to výborně. smiley  Tři zápasy, tři výhry. I když jsem k turnaji od začátku přistupoval, že není nutné vyhrát, ale získat zkušenosti, výhra samozřejmě potěší. A holky si ji plně za svůj výkon zaslouží. yes Všechny zápasy vyhrály, ani v jednom neprohrávaly a nikdy nedovolily soupeři se na delší dobu usadit na naší polovině. A vše podpořil skvělý výkon naší dvojky v bráně Maru. yes

Výsledky jednotlivých zápasů:

Spartak Pelhřimov - Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou 4:2

Spartak Pelhřimov - FBŠ Jihlava 4:2

Spartak Pelhřimov - SK Jihlava 5:3

Na závěr chci poděkovat starším holkám (Jana, Terka, Viki, Bety, Áďa, Sára, Zuzka, Maru a Štěpka), jak nové holky podporují, radí a snaží se jim pomáhat na trénincích a dnes i na turnaji. Jak to píšu vždy a vždy je to pravda - SKVĚLÝ TÝMyes

David Štursa

Další články z této kategorie
30.09.2018
Starší žákyně navázaly na starší žáky vítězstvím v prvním turnaji
Na první turnaj zavítaly starší žákyně do haly SK Jihlava, kde se postupně utkaly s týmy Světlá nad Sázavou, SK Jihlava a FBŠ Jihlava.
24.06.2018
Deník z Brna
Vyrážíme reprezentovat za Spartak Pelhřimov na turnaj Opengame Brno 2018. Co nás v Brně čeká?
26.05.2018
Turnaj o Pohár Niké
Krásnou letní sobotu 26. května 2018 věnovaly starší žákyně přátelskému turnaji v hale SK Jihlava proti 7 týmům z kraje Vysočina a Jihočeského.
1.ASK Orka Čelákovice24
2.Spartak Pelhřimov21
3.TJ Sokol Jaroměř21
4.TJ Turnov18
5.FAT PIPE Traverza Mukařov17
6.Panthers Praha17
7.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr15
8.FBC Plzeň12
9.Florbal TJ Kobylisy11
10.DDM SANEXCZ Děčín IV8
11.FBC DDM Kati Kadaň8
12.Wizards DDM Praha 108
Nejbližší utkání
Muži
17.11.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
ASK Orka Čelákovice
15.12.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
FAT PIPE Traverza Mukařov
22.12.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
Florbal TJ Kobylisy
Partneři