Články
03.10.2017
autor: Adam Paták

Ochočení aligátora aneb zápas s celkem z Petrovic.

Ihned po jistě příjemném probuzení se fanoušci Spartaku museli štípnout, neboť kombinace vyhraného utkání o celý párník, ne-li o dva, a nedělního odpoledního utkání, konajícího se na domácí palubovce, je doslova snem.

Zjištění, že se nejedná o pouhý přelud nýbrž skutečnost, tedy zákonitě vedlo k úsměvu na tváři všech milovníků kvalitního florbalu.

 

Sokem pro domácí borce měl nyní být daleko houževnatější, ba co víc guerillový styl hry uznávající oponent z Petrovic. Do karet hostům hrál nejen sobotní odpočinek, ale i moment překvapení, jelikož aligátoři tou dobou ještě nebyli na parketu první ligy zpozorováni, jednalo se tedy o jejich premiéru.

 

Idylku jim ihned narušil Lisa, který již v prvních pěti minutách skóroval a potvrdil tím vydařené vstupy do zápasů domácího celku. Následovala pasáž mnoha šancí, nepřesností a chyb v rozehrávkách, kterou ukončil hostující Šmída po hokejovém faulu Brothánka. Následně ovšem Fučík vybídl Lisu a ten se, ani napodruhé, nemýlil a nemilosrdným pohybem protlačil míček do branky.

 

Jako tradičně se tempo v počátku druhé periody rozjíždělo velmi opatrně. Vyrovnání Petrovic tedy přišlo z čista jasna, ale zároveň s sebou neslo bouřkový mrak převtělený v Jaromíra z rodu Lisů. Ten totiž přijal hozenou rukavici od Fučíka a po necelé minutě završil hattrick, rozbouřil tribunu i úsměv na kamenné tváři domácího trenéra vyčaroval. Zbytek třetiny se nesl v duchu kázeňských trestů a jejich následné nevyužití ze strany obětí.

 

Ve třetí třetině došel domácím dech. Zápas z předchozího dne byl pozvolna na každém kroku či rychlém výpadu znát a aligátoři začali vystrkovat zuby. Oborák dokázal vyrovnat, avšak nedisciplinovanost Friedela vyústila v Poduškův gól a znovuzískání pelhřimovské sebejistoty. Nestáhli všechny své síly do obrany, aby za jakoukoli cenu ubránili těsné vedení, ale snažili se prodat svůj um a zasloužit si potlesk fanouška za krásné útočné akce. Vše ale zkazil nepřející Michalík, který svým gólem v power-play hamižně uloupil pro svůj celek bod za remízu.

 

Systém prodloužení, do kterého nově nastupují pouze tři borci na každé straně, bystře prokoukl Fučík, jenž se s ničím nemazal a po 17 sekundách proběhl celé hřiště, bez rozmyslu zavěsil „pod víko“ a tím ukončil víkend florbalového „Áčka“. Víkend, který přinesl důležitých 5 bodů do prvoligové tabulky.

Kompletní online zápis

Fotografie mistra Šulce

Další články z této kategorie
02.10.2017
Štědrá nadílka havířská!
Zatímco pelhřimovský fanoušek s radostí uvítal poslední zářijový den zpěvem, fanoušku havířskému rozhodně do smíchu nebylo. V sobotu byl totiž Spartak jednoznačným, nejen papírovým, favoritem.
30.09.2017
Kunratický blackout!
Příběh o tom jak se zápas nevyvedl aneb jak pelhřimovským zastavili dodávku životodárného proudu elektrického.
29.09.2017
Spartak zvládl s Chomutovem odvetu z baráže
První zářijovou sobotu vyrazil Spartak do Chomutova kde vyhrál 5:6.Spartak měl co Chomutovu vracet, za vyřazení z 1 ligy. Po bojovném utkání si Pelhřimov odvezl s Chomutova 3 body.
1.SK Bivoj Litvínov15
2.Královské Vinohrady14
3.1. MVIL Ostrava14
4.Spartak Pelhřimov14
5.Karlovy Vary13
6.BLACK ANGELS11
7.FBC Start9811
8.Florbal Chomutov10
9.Hattrick Brno9
10.Kanonýři Kladno8
11.Petrovice7
12.PEGRES Havířov5
13.TJ Slovan Havířov4
14.FbK Svitavy0
Nejbližší domácí utkání
Muži
28.10.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
BLACK ANGELS
11.11.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
PEGRES Havířov
19.11.
16:00
Spartak Pelhřimov
VS
SK Bivoj Litvínov
Ženy
04.11.
09:00
Spartak Pelhřimov
VS
Rudý Dračice
04.11.
14:30
Spartak Pelhřimov
VS
TJ Centropen Dačice
Partneři