Články
23.10.2017
autor: Adam Paták

Brněnská epopej

Sobotní match na pelhřimovské palubovce měl býti stejně napjatý a hektický jako letošní volby do Poslanecké sněmovny, neboť Spartakovci se v přímém boji o čelo tabulky utkali s FBŠ Hattrick Brno.

Kde se vzalo, tu se vzalo vedení 1:0 pro domácí již po osmi sekundách zápasu. Spartak systematicky zkracuje úsek mezi prvním hvizdem a premiérovým gólem v hostující síti, takže se možná na konci sezóny dočkáme toho, že celek z Vysočiny bude do zápasu nastupovat s jednou brankou k dobru.

                                                        

Úsměv na tváři divákům však nevykouzlila pouze gólová estráda  četníka Blažka, ale i zjištění, že se nám po hřišti opět potuluje velikán "born in the USA" - Lukáš Zrzavý. Právě díky němu ožily i divácké ochozy, které se slzami v očích hnaly svého miláčka kupředu.

 

Avšak gladiátoři na hřišti řešili zcela jiné problémy. Nepříjemné a především rychlé útoky florbalistů brněnské metropole byli nuceni bránit vším, co bylo zrovna po ruce. Když zrovna Venkrbec nezatarasil cestu pumlíčku na brankové čáře, mohl se spolehnout na vypracovanou hruď Kociána, která zablokovala nejednu střelu hostujícího snipera.

 

Hra se přelévala ze strany na stranu, střely svištěly jako dělnice včelí královny kolem brankových konstrukcí, pot svlažoval nejen podlahovou krytinu haly. Vše bylo připraveno na velký zvrat, který měl za moment přijít. Brno totiž krom vyrovnání stihlo strhnout vedení na svou stranu, na což okamžitě zareagoval druhou brankou Blažek, čímž symbolicky ukončil první periodu.

 

Druhou třetinu započali domácí laxně, no uznejte sami - rozvlněná síť až za věčnost trvajících 16 sekund. Dále se postupovalo již podle zaběhlého prvoperiodového scénáře pouze s malou adicí lehké agresivity. Borci z obou táborů se pomalým,za to ale jistým,krokem přesouvali do trestných boxů, čehož jako první využil Poduška a výstavním švihem poslal Pelhřimov do trháku. Hlavní perlička přichází o chvilku později. Druhou přesilovou hru v pořadí proměňuje muž z druhého konce Atlantiku prvotřídní pumelicí, přičemž se i samotný Donald Trump nechal slyšet, že se smějícím se majákem pelhřimovské obrany počítá do základní formace národního týmu USA.

 

Závěrečná třetina představovala pro pelhřimovské závažnou hrozbu, neboť Fuchs v závěru druhé periody zvládl snížit a Habr při prvním střídání propálil Venkrbce, dotáhl Hattrick na rozdíl jedné branky a vyťal políček do bezstarostného úsměvu fanoušků domácích. Následná 20 minutová „řežba“ mohla dopadnouti jakkoliv, ale především díky bezchybnému ochránci svatyně, který čaroval na hranici možností D. Copperfielda, obětavé hře celého týmu i špetce štěstěny zůstaly 3 body na půdě haly Osvobození. Borci z Vysočiny tedy nadále drží domácí neporazitelnost!

 

Kompletní online zápis

Další články z této kategorie
03.10.2017
Ochočení aligátora aneb zápas s celkem z Petrovic.
Ihned po jistě příjemném probuzení se fanoušci Spartaku museli štípnout, neboť kombinace vyhraného utkání o celý párník, ne-li o dva, a nedělního odpoledního utkání, konajícího se na domácí palubovce, je doslova snem.
02.10.2017
Štědrá nadílka havířská!
Zatímco pelhřimovský fanoušek s radostí uvítal poslední zářijový den zpěvem, fanoušku havířskému rozhodně do smíchu nebylo. V sobotu byl totiž Spartak jednoznačným, nejen papírovým, favoritem.
30.09.2017
Kunratický blackout!
Příběh o tom jak se zápas nevyvedl aneb jak pelhřimovským zastavili dodávku životodárného proudu elektrického.
1.Královské Vinohrady28
2.1. MVIL Ostrava28
3.BLACK ANGELS26
4.Karlovy Vary24
5.SK Bivoj Litvínov24
6.PEGRES Havířov23
7.Kanonýři Kladno20
8.FBC Start9818
9.Petrovice17
10.Hattrick Brno15
11.Spartak Pelhřimov15
12.Florbal Chomutov13
13.FbK Svitavy11
14.TJ Slovan Havířov11
Nejbližší domácí utkání
Muži
02.12.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
FBC Start98
22.12.
20:00
Spartak Pelhřimov
VS
Florbal Chomutov
Partneři