Články
17.09.2017
autor: Adam Paták

Kanonáda se nekonala aneb tápání favorita na spartakovské půdě.

Šestnáctý zářijový den byl v duchu příprav na první domácí utkání Spartaku Pelhřimov. Nalijme si však čistého vína, za favorita domácí celek rozhodně brán nebyl.

Tím měl být naopak celek z města Jaromíra Jágra, ještě před rokem superligovým mančaftem s bohatými zkušenostmi.  Kanonýři však špatně zkalibrovali svá děla, a tak se domácí hrdinové mohou  na dobou neurčitou pyšnit titulem prvního prvoligového týmu.

Pelhřimovští již od začátku využívali znalosti haly, což se projevilo ziskem trestného střílení již po necelé minutě a půl. Kladenští naopak nemohli nastartovat své spalovací motory a i přes výbornou techniku za domácími borci zaostávali.  Ti se opravdu favorita nezalekli a po první třetině na kostce svítil stav 2:1.

Fanoušek, jenž se zapomněl v bufetu při pojídání klobásky, si musel trhat vlasy po usednutí na tribunu, když zjistil, že Kanonýři během chvilky dorovnali a posléze překulili stav na svoji stranu. Švrkala se ale nenechal rozptýlit tímto kolapsem a po nahrávce nejstaršího hráče utkání Charouzka bleskurychle dorovnal.

V polovině zápasu na hosty nejspíše dolehla cestovatelská nemoc, kdy vypadli ze zápasu a v čase 38:53, kdy navrátilec Lisa oslavoval zkompletování hat-tricku, domácí fanoušci spokojeně pěli písně a ódy při stavu 6:3 pro domácí.

Ve třetí třetině se stupňoval důraz, na který však bylo duo rozhodčích lehce alergické a nadále s úsměvem na rtech posílalo hříšníky do trestného boxu. Do konce zápasu páni sudí nasbírali úctyhodných 13 úlovků, což se opravdu jen tak nevidí.

Kanonýr Richtr se dvanáct minut před koncem ještě rozhodl utkání zdramatizovat, avšak  po chvilce mladá naděje z rodu  Vlachů  bez slitování zarazila rozhodující hřebíček do kladenské rakvičky a hosty tím doslova odzbrojila. Závěrečná power-play již pak byla pouze labutí písní Kanonýrů, které využili Charouzek s Poduškou a potvrdili tak momentální formu místních florbalových borců.

Konečný výsledek zápasu jest 9:4.

Pro detailní online zápis a vyjádření trenérů využijte tento odkaz: https://online.ceskyflorbal.cz/20172018/online-187799.htm

Další články z této kategorie
03.10.2017
Ochočení aligátora aneb zápas s celkem z Petrovic.
Ihned po jistě příjemném probuzení se fanoušci Spartaku museli štípnout, neboť kombinace vyhraného utkání o celý párník, ne-li o dva, a nedělního odpoledního utkání, konajícího se na domácí palubovce, je doslova snem.
02.10.2017
Štědrá nadílka havířská!
Zatímco pelhřimovský fanoušek s radostí uvítal poslední zářijový den zpěvem, fanoušku havířskému rozhodně do smíchu nebylo. V sobotu byl totiž Spartak jednoznačným, nejen papírovým, favoritem.
30.09.2017
Kunratický blackout!
Příběh o tom jak se zápas nevyvedl aneb jak pelhřimovským zastavili dodávku životodárného proudu elektrického.
1.Královské Vinohrady28
2.1. MVIL Ostrava28
3.BLACK ANGELS26
4.Karlovy Vary24
5.SK Bivoj Litvínov24
6.PEGRES Havířov23
7.Kanonýři Kladno20
8.FBC Start9818
9.Petrovice17
10.Hattrick Brno15
11.Spartak Pelhřimov15
12.Florbal Chomutov13
13.FbK Svitavy11
14.TJ Slovan Havířov11
Nejbližší domácí utkání
Muži
02.12.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
FBC Start98
22.12.
20:00
Spartak Pelhřimov
VS
Florbal Chomutov
Partneři