Články
30.09.2017
autor: Adam Paták

Kunratický blackout!

Příběh o tom jak se zápas nevyvedl aneb jak pelhřimovským zastavili dodávku životodárného proudu elektrického.

 

Psal se 23. zářijový den a borci z Vysočiny se vydali na pouť do Kunratic, kde již na ně čekal vyzyvatel – Start 98. Spartak dokonale využil příležitosti mírně podceňovaného týmu a půl minuty po prvním hvizdu, v momentě kdy si opozdilci pucovali boty, aby byli vpuštěni do haly, vstřelil první gól.  Úsměv na tváři trenéra pak vykouzlila vycházející hvězdička Vlachů, jelikož propálil vše, co mu stálo v cestě, a poslal město rekordů do trháku. Zároveň ale rozdmýchal kunratický oheň, který vyústil ve srovnání do konce třetiny.

 

Ve druhé třetině se role otočily. Chudina ihned po buly počkal za hostující obranou a jako loupežník Rumcajs, jenž se schovával v houští, využil situace a poslal Start do vedení. Ač Spartak srdnatě bojoval, nedokázal vsítit tak důležitý srovnávací gól. Naději vykřesal ostřílený matador Charouzek, aby ji hned v zápětí udusil domácí Stejskal. Ani větší střelecká aktivita nedokázala odvrátit ztrátu druhé třetiny, po které naši oblíbenci prohrávali 5:3.

 

Poslední perioda spíše připomínala Matějskou, vše bylo jak na houpačce. Šance na obou stranách, jen výsledek byl stále stejný, střely končící za mantinely nebo svištící mimo branku. Tvrdé souboje, po kterých florbalisté odcházeli s bolestivými grimasami nebo se ztrhanými obličeji připomínající tvrdé výrazy kovbojů ze starých westernovek, se staly běžnou součástí.

 

Utkání směřovalo k vypjatému závěru, ale kde se vzal, tu se vzal, pelhřimovský blackout. Obrovský potenciál tří plných pětic si vyžádal daň na našich plnokrevnících, kteří již neměli síly, aby se vzmohli na odpor. Do konce utkání se síť za Kuchařem rozvlnila ještě pětkrát, což korunovalo poměrně krutý a dalo by se říci možná i nezasloužený výsledek pro borce z Vysočiny.

 

START98 PRAHA-KUNRATICE - SPARTAK PELHŘIMOV              10:3

Kompletní online zápis

Další články z této kategorie
03.10.2017
Ochočení aligátora aneb zápas s celkem z Petrovic.
Ihned po jistě příjemném probuzení se fanoušci Spartaku museli štípnout, neboť kombinace vyhraného utkání o celý párník, ne-li o dva, a nedělního odpoledního utkání, konajícího se na domácí palubovce, je doslova snem.
02.10.2017
Štědrá nadílka havířská!
Zatímco pelhřimovský fanoušek s radostí uvítal poslední zářijový den zpěvem, fanoušku havířskému rozhodně do smíchu nebylo. V sobotu byl totiž Spartak jednoznačným, nejen papírovým, favoritem.
30.09.2017
Kunratický blackout!
Příběh o tom jak se zápas nevyvedl aneb jak pelhřimovským zastavili dodávku životodárného proudu elektrického.
1.Královské Vinohrady28
2.1. MVIL Ostrava28
3.BLACK ANGELS26
4.Karlovy Vary24
5.SK Bivoj Litvínov24
6.PEGRES Havířov23
7.Kanonýři Kladno20
8.FBC Start9818
9.Petrovice17
10.Hattrick Brno15
11.Spartak Pelhřimov15
12.Florbal Chomutov13
13.FbK Svitavy11
14.TJ Slovan Havířov11
Nejbližší domácí utkání
Muži
02.12.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
FBC Start98
22.12.
20:00
Spartak Pelhřimov
VS
Florbal Chomutov
Partneři