30.09.2017

Kunratický blackout!

Příběh o tom jak se zápas nevyvedl aneb jak pelhřimovským zastavili dodávku životodárného proudu elektrického.

Psal se 23. zářijový den a borci z Vysočiny se vydali na pouť do Kunratic, kde již na ně čekal vyzyvatel – Start 98. Spartak dokonale využil příležitosti mírně podceňovaného týmu a půl minuty po prvním hvizdu, v momentě kdy si opozdilci pucovali boty, aby byli vpuštěni do haly, vstřelil první gól.  Úsměv na tváři trenéra pak vykouzlila vycházející hvězdička Vlachů, jelikož propálil vše, co mu stálo v cestě, a poslal město rekordů do trháku. Zároveň ale rozdmýchal kunratický oheň, který vyústil ve srovnání do konce třetiny.

Ve druhé třetině se role otočily. Chudina ihned po buly počkal za hostující obranou a jako loupežník Rumcajs, jenž se schovával v houští, využil situace a poslal Start do vedení. Ač Spartak srdnatě bojoval, nedokázal vsítit tak důležitý srovnávací gól. Naději vykřesal ostřílený matador Charouzek, aby ji hned v zápětí udusil domácí Stejskal. Ani větší střelecká aktivita nedokázala odvrátit ztrátu druhé třetiny, po které naši oblíbenci prohrávali 5:3.

Poslední perioda spíše připomínala Matějskou, vše bylo jak na houpačce. Šance na obou stranách, jen výsledek byl stále stejný, střely končící za mantinely nebo svištící mimo branku. Tvrdé souboje, po kterých florbalisté odcházeli s bolestivými grimasami nebo se ztrhanými obličeji připomínající tvrdé výrazy kovbojů ze starých westernovek, se staly běžnou součástí.

Utkání směřovalo k vypjatému závěru, ale kde se vzal, tu se vzal, pelhřimovský blackout. Obrovský potenciál tří plných pětic si vyžádal daň na našich plnokrevnících, kteří již neměli síly, aby se vzmohli na odpor. Do konce utkání se síť za Kuchařem rozvlnila ještě pětkrát, což korunovalo poměrně krutý a dalo by se říci možná i nezasloužený výsledek pro borce z Vysočiny.

START98 PRAHA-KUNRATICE - SPARTAK PELHŘIMOV              10:3