02.10.2017

Štědrá nadílka havířská!

Zatímco pelhřimovský fanoušek s radostí uvítal poslední zářijový den zpěvem, fanoušku havířskému rozhodně do smíchu nebylo. V sobotu byl totiž Spartak jednoznačným, nejen papírovým, favoritem.

Tohoto úkolu se navíc zhostil znamenitě, jelikož neponechal nic náhodě.

Nástup výslovně patřil rodákům. Po Hendrychově promenádě v šesté minutě musel hostující strážce svatyně lovit míček z branky již potřetí.  Havířské stroje se po drastickém přídavku černého uhlí spustily až v půlce třetiny, což bylo chabou náplastí, protože v samotném závěru Poduška proměnil trestné střílení a zajistil Pelhřimovu přesvědčivé vedení čtyř ku jedné.

Teprve ve druhé třetině byla znát dobrá výhřevnost slezského paliva, poněvadž se hostující celek pomalu stával rovnocenným soupeřem. Tempo pomalu upadalo, hra se zpomalovala a příznivec kvalitního florbalu i slzu uronil. S tím se však nespokojilo duo Fučík-Blažek, které nejprve nedalo při přesilové hře šanci Soudkovi a po krátké fotbalové exhibici Švrkaly vstřelilo poslední parádní branku třetiny (6:3).

Po bleskovém vstupu do poslední periody, kdy Lisa hamižně nepočkal na režii, aby opozdilcům poskytla zpomalený záznam jeho gólu par excellence, předvedl svůj um i Venkrbec. Svými zákroky podržel domácí celek, čímž uhasil naděje hostů na zdramatizování závěru utkání. Nasazení mladé partyzánské lajny Havířov dokonale překvapilo. Váňa zaznamenal svůj první ostrý zásah a mohl ho následovat i Mozr, jenž však svou šanci spálil, div že nechytl parket domácího svatostánku. Havířovští se zmohli pouze na labutí branku s číslem 4, ale Charouzek nevypustil závěr zápasu a nebrav servítek ustanovil konečný výsledek zápasu na 11:4 pro domácí.