14.11.2017

Pelhřimovská mizérie

Stručné ohlédnutí za posledním domácím utkání.

Florbalisté z města rekordů a kuriozit se nadále hledají. Po skvostném rozjezdu sezóny získali v posledních 4 zápasech pouze bod a značně si komplikují situaci v tabulce druhé nejvyšší soutěže. Na domácí palubovce navíc vstřelili pouze jeden čestný gól, což je na poměry haly značným nezvykem.

Spartak Pelhřimov - Florbal PEGRES Havířov 1:7
branky:
19. Jaromír Lisa - 7. Jakub Holeš, 9. Vojtěch Mžyk, 11. Ondřej Kučera, 13. David Beneš, 46. David Beneš, 53. Martin Varta, 53. Kamil Peřka; rozhodčí: Milan Baloun - Roman Šuvada; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 125; zásahy brankářů:Zbyněk Venkrbec 12, Jakub Kuchař 6 - Pavel Kotula 23; po třetinách: 1:4, 0:0, 0:3;

Vyjádření trenérů či vedoucích družstev

Hosté: Vyšla nám první a třetí třetina. Ve druhé třetině jsme hráli moc špatně. Jsme moc rádi, že jsme tady zvládli těžké utkání. Děkujeme soupeřům a divákům za návštěvu.

Domácí: Katastrofální začátek, kdy jsme prospali prvních 12 minut, rozhodlo o celém utkání. Od druhé třetiny jsme hru opticky vyrovnali, ale chyběla vůle, ochota a bojovnost, kdy se nedaří zlomit utkání. Máme problém sami se sebou, dostali jsme se do problémů sami a pokud hráči i již v trénincích nezačnou pracovat, tak se nezvedneme. Děkujeme divákům za neutuchající podporu.

Textový online zápisVideo onlineStatistiky utkání;

Psali o nás

ČESKÝ FLORBAL: kompletní článek Pegres Havířov díky povedené první a třetí třetině porazil poměrně jednoznačným výsledkem Pelhřimov, před který se posunul v tabulce. Na čtyřech brankách se podílel David Beneš (2+2).

PELHŘIMOVSKÝ DENÍK: kompletní článek

Pelhřimovští v úvodu předvedli, jak se o ligové body nehraje. Začali hodně bezkrevně, chyběl jim pohyb a naopak hosté na nic nečekali. Spartaku nepomohla ani výstraha v podobě cinknutí tyče za zády Venkrbce ve 4. minutě. Proto došlo na gólové tresty. Po přihrávkách Beneše zajistili Havířovu vedení 2:0 Holeš a Mžyk. Na druhé straně byl blízko gólu Brothánek, ale přestřelil prázdnou branku. Havířovská demolice tak pokračovala. Střelu Klozy Venkrbec jen vyrazil a Kučera pohotově doklepl míček do sítě. Ve 13. minutě se proměnil Beneš z nahrávače ve střelce a hosté vedli už 4:0. Teprve závěr třetiny domácí trochu potěšil. Na trestnou lavici putoval havířovský Varta a Spartaku se přesilovka povedla. Po přihrávce Podušky snížil Lisa.

Kdo čekal nápor Pelhřimova v úvodu druhé třetiny, mýlil se. Prostřední dějství začalo šancemi Havířova. Šochtan byl sám před Venkrbcem, ale vystřelil nedokázal, Mžyk branku minul. Pak trefil Poduška boční síť a hra se začala přelévat ze strany na stranu. Ke škodě Spartaku v těchto momentech excelovali brankáři. Hostující Kotula si nejlepší zákrok nechal na samý konec třetiny, kdy vyrazil rukou gólovou střelu Lisy.

Úvod v pořadí třetí dvacetiminutovky přinesl útočnou hru se šancemi na obou stranách. Pelhřimov ale o snížení usiloval marně. S chutí hrající Havířov byl v koncovce efektivnější, takže vítězství orazítkoval. Ve 46. minutě to byl opět Beneš, kdo se zapsal do děje zápasu. Z gólu se radoval po přihrávce Krečmera. Pelhřimov očividně ztratil zbytek sebevědomí, takže přišly další rány. V 53. minutě se prosadil Varta a Venkrbce vyhnal z branky gól Mžyka.