12.06.2018
autor: Jan Koten

Soupeři Spartaku v sezóně 2018/2019

Přihlášky do ligových a pohárových soutěží Českého florbalu skončily v pátek 1. června. Nyní vám můžeme představit definitivní složení jednotlivých soutěží, kde v sezóně 2018/2019 bude mít Spartak Pelhřimov svá družstva.

Muži A
Celostátní soutěž Národní ligy je v rámci území ČR rozdělena dvě geografické skupiny. Pelhřimov bude hrát skupinu Západ. Do první ligy byly doplněny týmy Náchoda a budějovických Štírů, druhou nejvyšší soutěž totiž nepřihlásila družstva Mukařova a Rožnova pod Radhoštěm.

Národní liga, skupina západ

S.K. P.E.M.A. OPAVA
Sokol Brno I EMKOCase Gullivers

Muži B
Regionální ligy jsou v rámci ČR rozděleny do sedmi skupin a zaujímají vždy území dvou krajů. Pelhřimov hraje s týmy z Kraje Vysočina a Jihočeského kraje. Na možnou účast v Divizi nereflektovaly týmy Vrchlabí, FBŠ Jihlava a ASK Bystřice n.P. Jihlava bude hrát s naším béčkem Regionální ligu, Bystřice přihlásila ještě nižší soutěž – Ligu Vysočiny mužů. Regionální ligu nebude hrát ani béčko Tábora, ani Český Krumlov. Do Divize bylo doplněno béčko Snipers Třebíč. Do Regionální ligy byly doplněny týmy FA České Budějovice,  FBC Štíři Č. Budějovice a Třeboně. V soutěži je tedy 5 nových týmů ve srovnání s loňskou sezónou.

Regionální liga mužů, skupina 5
Spartak Pelhřimov B
FA SEPTA.CZ Č. Budějovice
FBC Sokol Písek
FBC Štíři Č. Budějovice B
FK Santos - Jiskra Třeboň
FK Slovan J. Hradec
Hippos Žďár n/S. B
T.J. Sokol Lišov
TJ Sokol Chýnov

Ženy
Druhá liga žen je v rámci ČR rozdělena do sedmi skupin a zaujímá vždy území dvou krajů. Pelhřimov hraje s týmy z Kraje Vysočina a Jihočeského kraje. Oproti loňské sezóně má soutěž o tři účastnící se oddíly méně. SK Mladých nadějí postoupilo do 1. ligy žen, do vyšší soutěže bylo doplněno i družstvo Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou místo družstva FBŠ Jihlava, které družstvo ženské kategorie mít v letošní sezóně vůbec nebude. Stejně tak ani Jindřichův Hradec ženskou soutěž vůbec nepřihlásil.

2. liga žen, skupina 5
FA SEPTA.CZ Č. Budějovice
FBC Sokol Písek
SK Jihlava - Žďár nad Sázavou B
TJ Centropen Dačice

Dorostenci
Dorostenci skončili v loňské Lize Vysočiny druzí. Spartak Pelhřimov využili možnosti dodatečného postupu, s ohledem na nepřihlášení kategorie dorostenců oddílem z Nového města na Moravě, a v sezoně 2018/2019 budou hrát 1. ligu dorostenců! Celostátní soutěž 1. ligy dorostenců se hraje v rámci celé České republiky ve 4 skupinách, Pelhřimov územně spadá do skupiny C. Bude hrát společně s družstvy ze 4 krajů – Jihočeského, Pardubického,  Královéhradeckého a kraje Vysočina.

1. liga dorostenců, skupina 3
FBC Došwich Milevsko
FbC Hradec Králové A
FbC Sokol Předměřice-SION DDM NG
FBK Kobra Tatran Hostinné
Florbal Primátor Náchod
PSKC Okříšky-MoBu
Sokol Pardubice

Dorostenky
Soutěž dorostenek se hraje stejně jako u žen v regionálním uspořádání. Pelhřimov tedy čekají soupeřky z Kraje Vysočina a Jihočeského kraje. V soutěži je 11 týmů, které se utkají dvoukolově každá s každou v rámci jednodenních turnajích, na které každé družstvo vždy odehraje 2 utkání s hracím časem 3x13 minut. Dva nejlepší týmy postupují do play off o titul Mistra ČR v kategorii dorostenek.

1. liga dorostenek, skupina 5
1. FbK Tábor
Banes Florbal Soběslav
SK JeMoBu
Sklo Bohemia Světlá n/S Tygřice
TYGŘICE MLADÝCH NADĚJÍ

Starší žáci
Dlouhodobá, nově košová soutěž, se hraje o titul Mistra Vysočiny s následným možným postupem na závěrečný turnaj Mistrovství ČR v kategorii starších žáků.

Liga Vysočiny starších žáků
ASK Bystřice n.P.
Fbc Orel Nové Město na Moravě
Florbal Telč
Snipers Třebíč bílí
TJ Sokol H. Brod B
TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons

Starší žákyně
Soutěž bez dlouhodobé tabulky se hraje v rámci jednotlivých turnajů. Žákyně Spartaku jich čeká dle termínové listiny v sezóně 2018/2019 celkem 8. Dva z nich budeme pořádat v Pelhřimově, k dalším šesti družstvo Spartaku pojede na hřiště k soupeřkám. Na turnaji hráči vždy odehrají 3 utkání s hracím časem 2x13 minut.

Liga Vysočiny starších žákyň 3+1
FBŠ Jihlava - girls

Mladší žáci
Soutěž bez dlouhodobé tabulky se hraje v rámci jednotlivých turnajů. Hráče a hráčky Spartaku jich čeká dle termínové listiny v sezóně 2018/2019 celkem 10. Dva z nich budeme pořádat v Pelhřimově, k dalším osmi obě družstva Spartaku pojedou na hřiště soupeřů. Na turnaji hráči vždy odehrají 4-5 utkání s hracím časem 2x13 minut.

Přebor Vysočiny mladších žáků 3+1
Spartak Pelhřimov - žlutí

ASK Bystřice n.P. Orli
Hippos Žďár n/S. Benjamins
Jaroměřice - SK JeMoBu
PSKC Okříšky-Rudíkov

Elévové
Soutěž bez dlouhodobé tabulky se hraje v rámci jednotlivých turnajů. Hráče a hráčky Spartaku jich čeká dle termínové listiny v sezóně 2018/2019 celkem 10. Dva z nich budeme pořádat v Pelhřimově, k dalším osmi obě družstva Spartaku pojedou na hřiště soupeřů. Na turnaji hráči vždy odehrají 4-6 utkání s hracím časem 1x13 minut. Většina pořadatelů zpestřuje turnaje i dovednostními soutěžemi.

Liga Vysočiny elévů 3+1
Spartak Pelhřimov - bílí
ASK Bystřice n.P. Orlíci
ASK Bystřice n.P. Zubříci
Florbal Telč Lvíčata
Florbal Telč Tygříci
PSKC Okříšky-Rudíkov
TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons

Přípravky
Soutěž bez dlouhodobé tabulky se hraje v rámci jednotlivých turnajů. Nejmenší hráče Spartaku čeká dle termínové listiny v sezóně 2018/2019 celkem 8. Dva z nich budeme pořádat v Pelhřimově, k dalším šesti obě družstva Spartaku pojedou na hřiště soupeřů. Na turnaji hráči vždy odehrají 5-7 utkání s hracím časem 1x10 minut. Většina pořadatelů zpestřuje turnaje i dovednostními soutěžemi.

Liga Vysočiny přípravek 3+1
Spartak Pelhřimov - modří