Profil oddílu
15.05.2017
autor: Jan Koten

Profil oddílu

Do sezóny 2017/2018 vstupuje Spartak Pelhřimov podruhé ve své devatenáctileté historii s kompletní věkovou strukturou v mužské části, další dvě družstva budou hrát v ženské složce. Celkem bude hrát ligové soutěže 13 družstev, nejvíce v historii Spartaku.

Dvě družstva máme přihlášené ve všech soutěžích, kde se hraje systémem 3+1 - tedy mladší žáci, elévové a přípravky. Premiérově se pohárové soutěže kromě mužů zúčastní také družstvo pelhřimovských žen. Nábor do všech družstev, zejména mládežnických, probíhá od konce srpna do konce září v tělocvičně ZŠ Osvobození a to na každém tréninku dané věkové kategorie.


Obecně platí, že tréninky jednotlivých družstev v nové sezóně se účastní hráči a hráčky z níže uvedeného seznamu u každé kategorie. Přesun hráčů mezi tréninkovými skupinami se děje vždy po dohodě obou trenérů daných kategorií a hráče, případně rodiče. Složení týmu na turnaje je plně v kompetenci daného trenéra a může být dle věku doplňováno z vyšší či nižší tréninkové skupiny. Možnost trénování s více tréninkovými skupinami je opět o vzájemné dohodě. Pokud by se v seznamu hráčů někdo nenašel, dejte nám prosím vědět na e-mail florbalpe@centrum.cz.
 

Muži A

ligová soutěž: 1. liga mužů
úroveň: druhá nejvyšší celostátní soutěž po Tipsport Superlize
ročníky hráčů: 1998 a starší + junioři 1999 a 2000
realizační tým: hlavní trenér - Jan Knězů st.; asistent - Martin Blažek
letní příprava: od 12. června; pondělí, středa a čtvrtek od 18:00 na atletické dráze
širší kádr mužů: Charouzek Luděk, Poduška Petr, Kos Martin, Domanský Martin, Venkrbec Zbyněk, Švrkala Marek, Kuchař Jakub, Čech Libor, Blažek Martin, Pithart Lukáš, Hendrych Milan, Běhounek Ladislav, Kučera Jan, Knězů Jan, Zrzavý Lukáš, Fučík Václav, Kocián Tomáš, Brothánek Jan, Škoda Adam, Dohnal Tomáš, Váňa Tomáš, Kubíček Petr, Paták Adam, Mozr Vojtěch a Vlach Viktor
pohárová soutěž: Pohár České pojišťovny, nasazení dle umístění v sezóně 16/17
 

Muži B

ligová soutěž: Regionální liga mužů – skupina 5
úroveň: nejvyšší regionální soutěž pro Kraj Vysočina a Jihočeský kraj (celkově 5. úroveň)
ročníky hráčů: 1998 a starší + junioři 1999 a 2000
manažer: Jiří Žák
letní příprava: od 12. června; pondělí, středa a čtvrtek od 18:00 na atletické dráze
kádr pro béčko: Kučera Jiří, Žák Jiří, Koten Jan, David Martin, Podařil David, Slavětínský Šimon, Kovář Jakub, Brychca Lukáš, Rejzek Vojtěch, Jirků Jiří, Jaroslav Blažek, Kozel Vítězslav + širší kádr áčka + junioři
 

Ženy

ligová soutěž: 2. liga žen – skupina 5
úroveň: nejvyšší regionální soutěž pro Kraj Vysočina a Jihočeský kraj (celkově 3. úroveň)
ročníky hráček: 1998 a starší + juniorky 1999 a 2000 + výjimky 2001 a 2002
realizační tým: trenér - Jan Knězů ml.; vedoucí družstva - Jitka Němcová
letní příprava: začíná první červnový víkend. O časech a místech bude informovat trenér Jan Knězů st.
hráčský kádr: Hendrychová Eva, Topičová Šárka, Hubatová Markéta, Schmidtová Eva, Hendrychová Eva, Kovandová Michaela, Sůvová Lucie, Němcová Jitka, Schmidtová Eliška, Březinová Adéla, Němcová Petra, Krátká Sabina, Vacková Markéta, Cerhánová Natálie, Opicová Michaela + na výjimku: Snížková Nella a Vytisková Nikola + nové hráčky z náboru
pohárová soutěž: Pohár České pojišťovny, od 1. kola
 

Junioři

ligová soutěž: Liga Vysočiny juniorů
úroveň: druhá nejvyšší soutěž po KB lize juniorů
ročníky hráčů: 1999 a 2000 + dorostenci 2001 a 2002
hlavní trenér: Miloslav Paták
letní příprava: od 12. června; pondělí, středa a čtvrtek od 18:00 na atletické dráze
hráčský kádr: Váňa Tomáš, Kubíček Petr, Paták Adam, Kozel Vítězslav, Mozr Vojtěch, Vlach Viktor, Rousek Matěj, Kryštof Katolický a Jan Brázda + dorostenci + noví zájemci o ligový florbal v Pelhřimově
 

Dorostenci

ligová soutěž: 2. liga dorostenců – skupina 5
úroveň: druhá nejvyšší soutěž
ročníky hráčů: 2001 a 2002 + starší žáci 2003 a 2004
trenéři: Jan Knězů ml. a Petr Zajíček
letní příprava: od 12. Června, dny budou upřesněny
hráčský kádr: Kalina Milan, Červenka Matěj, Drgoňa Branislav, Staněk Bohumil, Kocián Ondřej, Tomíšek Jakub, Ješátko Marek, Bartoška Daniel, Šulc Michal, Čepelák Jan, Smejkal Kryštof, Kalina Dan, Kutílek Matěj, Březina Petr, Zajíček Petr, Škoda Maxmilián, Vlach Jiří a Mynařík Patrik + noví hráči z náborů či hostování + starší žáci
 

Starší žáci

ligová soutěž: Liga Vysočiny starších žáků
úroveň: nejvyšší soutěž, možnost postupu na Mistrovství republiky
ročníky hráčů: 2003 a 2004 + mladší žáci 2005 a 2006
trenéři: Vojtěch Mozr a Tomáš Kocián
hráčský kádr: Urban David, Razima Stanislav, Výborný Ondřej, Kňourek Ondřej, Jelínek David, Houser Tomáš, Jirků Matěj, Kocián David, Matějů Jakub, Koubský Adam, Papež Vít, Kotrč Dominik, Klíma Filip, Žluč Daniel, Čekal Jakub, Václavík Aleš + noví hráči z náborů + dorostenci ve věku starších žáků
letní příprava v červnu: pondělí a středa od 17:00 hod v tělocvičně; pátek 16:00 hod venku
 

Starší žákyně

ligová soutěž: Liga starších žákyň 5+1
ročníky hráček: 2003 až 2006
realizační tým: trenéři - David Štursa a Libor Březina; asistent - Tomáš Dohnal
letní příprava: probíhá v průběhu měsíce června v tělocvičně (pondělí a středa 16:00-18:30 hod), neděle 11.6. turnaj v Jihlavě, srpnové soustředění + následně pravidelné tréninky od konce srpna
hráčský kádr: Růžičková Štěpánka, Dalíková Kateřina, Vaněčková Karolína, Nováková Tereza, Simandlová Markéta, Veselá Eliška, Havelková Iveta, Gnojková Barbora, Trkolová Jana, Rousková Alžběta, Prokopová Tereza, Havelková Alison Jane, Mynaříková Adelina, Veselá Kristýna, Štursová Tereza, Bartošková Marie a Hurdová Viktorie + nové hráčky z náborů
 

Mladší žáci

ligová soutěž: Liga Vysočiny mladších žáků 3+1
počet družstev Spartaku v soutěži: 2
ročníky hráčů: 2005 a 2006 + elévové 2007 a 2008 (hráčky 2004 až 2008)
trenéři: Jan Koten a Jiří Bartoška
letní příprava: v červnu pondělí a středa od 17:00 hod v tělocvičně; pátek 16:00 hod venku; červenec + srpen: příměstský tábor, jinak individuálně + od konce srpna pravidelné tréninky v tělocvičně
hráčský kádr: Golemba Jakub, Kuchař Jan, Fák Vojtěch, Maděra Petr, Havelka Matyáš, Gol Filip, Papež Vojtěch, Tříska Lukáš, Výborný Vojtěch, Březina Michal, Ecler Pavel, Prokop Jáchym, Zach Vojtěch, Bartoška Jiří, Tříska Matyáš, Jirků Jakub + noví hráči z náborů + starší žáci ve věku mladších žáků, na turnaje mohou jezdit i přípravky či mladší ročník starších žákyň, mladší žákyně a elévky
 

Elévové

ligová soutěž: Liga Vysočiny elévů 3+1
počet družstev Spartaku v soutěži: 2
ročníky hráčů: 2007 a 2008 + přípravky 2009 a 2010 (hráčky 2006 až 2010)
realizační tým: trenéři - Libor Březina a Rostislav Veselý, asistent - Viktor Vlach
letní příprava: v červnu volno; červenec + srpen: příměstský tábor; od konce srpna pravidelné tréninky v tělocvičně
hráčský kádr: Koranda Petr, Koranda Pavel, Nguyen Quang Duc David, Žák Kryštof, Golemba Martin, Lhotský Patrik, Hurda Dorian, Zeman Zdeněk, Štursa Vojtěch, Cífková Zuzana, Kyselová Natálie, Kozlová Marie, Nováková Kristýna, Veselá Adéla, Žáková Elena, Březinová Lenka a Dicsová Kristýna + nové hráčky a nový hráči ze srpnových a zářijových náborů
 

Přípravky

ligová soutěž: Liga Vysočiny přípravek 3+1
počet družstev Spartaku v soutěži: 2
ročníky hráčů: 2009 a mladší (hráč či hráčka musí starší 5 let)
trenéři: Luděk Charouzek, Jiří Žák a Karel Lisa
letní příprava: v červnu volno; červenec + srpen: příměstský tábor; od konce srpna pravidelné tréninky v tělocvičně
hráčský kádr: Cypno Patrik, Beneš Patrik, Florian Matěj, Lisa Kristián, Havelka Francesco, Belžík Václav, Bulant Matěj, Zach Jáchym, Dostál Matyáš, Cífka Jan, Žák Jan, Novák Adam, Lhotský Vojtěch, Prchal Jakub, Veselá Kateřina, Benešová Veronika, Benešová Barbora + nové hráčky a nový hráči ze srpnových a zářijových náborů

1.SK Bivoj Litvínov15
2.Královské Vinohrady14
3.1. MVIL Ostrava14
4.Spartak Pelhřimov14
5.Karlovy Vary13
6.BLACK ANGELS11
7.FBC Start9811
8.Florbal Chomutov10
9.Hattrick Brno9
10.Kanonýři Kladno8
11.Petrovice7
12.PEGRES Havířov5
13.TJ Slovan Havířov4
14.FbK Svitavy0
Nejbližší domácí utkání
Muži
28.10.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
BLACK ANGELS
11.11.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
PEGRES Havířov
19.11.
16:00
Spartak Pelhřimov
VS
SK Bivoj Litvínov
Ženy
04.11.
09:00
Spartak Pelhřimov
VS
Rudý Dračice
04.11.
14:30
Spartak Pelhřimov
VS
TJ Centropen Dačice
Partneři