Český florbal
04.01.2018
autor: Jan Koten

Co čeká český florbal v roce 2018

I když kampaň k pražskému světovému šampionátu běží již na plné obrátky, nebude nejvýznamnější florbalový turnaj v Praze jediným lákadlem celého roku 2018, který je rokem 100. výročí založení republiky.

Již v polovině ledna se můžeme těšit na souboje regionálních výběrů mládeže následované Finálem Poháru České pojišťovny v severočeském Mostě 16. ledna. Tím však program začátku roku zdaleka neskončí, po dva týdny se na přelomu ledna a února bude bojovat o 15 místenek na MS v Praze v kvalifikačních turnajích po celém světě, po kterých bude během února a začátku března následovat slavnostní losování základních skupin MS a start veřejného předprodeje vstupenek.

Únor ale nabídne i přípravné trojutkání reprezentace juniorů v Chomutově a elitní ligové soutěže se budou pomalu připravovat na play-off, které naplno vypukne v první polovině března. Boje o mistrovské tituly budou zuřit na florbalových hřištích až do 21. dubna, kdy se odehraje již sedmé Superfinále florbalu, poprvé v historii v Ostravě.

O týden později se fanoušci mohou těšit na domácí turnaj Euro Floorball Tour mužů. Vskutku bohatý předkrm prosincového MS bude velmi pravděpodobně podáván na Moravě, o hostiteli bude rozhodnuto během prvních týdnů nového roku. Poté žezlo převezme reprezentace juniorek, která svůj první cyklus pod vedením Tomáše Martiníka dokončí na MS ve Švýcarsku.

Po květnovém MČR žáků a přihláškách do soutěží bude v červnu následovat Valná hromada i losování sezóny 2018/2019 v Brně. Vedle příprav na novou sezónu se tradičně udělí také individuální ocenění v anketě Florbalista sezóny během galavečera v Praze a v posledním týdnu před startem prázdnin se v Polsku odehraje akademické MS.

Florbalisté ale prázdniny budou prožívat aktivně, vedle mnoha letních turnajů se opět sejde nejtalentovanější florbalová mládež, tentokrát však poprvé v historii půjde o oficiální reprezentační akci.

Start sezóny 2018/2019 se ale v tu dobu bude již neúprosně blížit. Podzimní ligový program tentokrát nenaruší Pohár mistrů, který se z říjnového termínu posunuje až na leden 2019, nýbrž nový mezinárodní termín, který IFF zasadila do třetího říjnového víkendu.

Listopadové EFT pak už jen zažehne florbalovou horečku, o pár týdnů později totiž odstartuje MS mužů, které se do Česka velmi pravděpodobně nevrátí dříve než v roce 2030.


Český florbal Vám přeje úspěšný rok nejen na florbalových hřištích

Další články z této kategorie
20.09.2017
Aplikace Český florbal pro chytré telefony
Český florbal ve spolupráci se svým partnerem T-Mobile přichází s aplikací kde můžete sledovat své oblíbené týmy a hráče či aktuality z dění florbalu.
1.TROOPERS18
2.FBC Hranice17
3.Florbal Svitavy10
4.Florbal Pelhřimov9
5.FBK Spartak Hluk9
6.Snipers Třebíč8
7.FBC Vikings Kopřivnice7
8.FbK Horní Suchá7
9.FBC Letka7
10.Aligators Klobouky7
11.S.K. P.E.M.A. Opava6
12.1. MVIL Ostrava3
Nejbližší utkání
Muži
02.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
16.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Hranice
23.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Vikings Kopřivnice
Partneři