14.04.2018
autor: Jitka Němcová

Mohlo to skončit lépe..?

Druhá dubnová sobota vypadala slibně hned od božího rána, slunce se snažilo rozehřát zatuhlá kolena dnes (ne)odpovědné vedoucí družstva a rozpis turnaje nechal pelhřimovské ženy vyspinkat se dorůžova. Co by se mohlo pokazit...

...nic! Desátou hráčku nabíráme do už tak plně obsazené dodávky a vyjíždíme vstříc poslednímu ligovému dobrodružství. Na úvod nás čekalo družstvo FBC Sokol Písek. První třetina se nesla ve znamení krasobruslařských výkonů na jihlavské palubovce, pelhřimovské hráčky sice měly více ze hry, ale to bylo vše - stav po první třetině spravedlivý - 0:0.  Neuběhla ani první minuta třetiny druhé a písecká síťka se rozvlnila, sehraná dvojka Sůvová(#14) -> Němcová (#9) nechává věrné diváky jásat poprvé. Ve třetí minutě vymetá pavučiny v písecké bráně čerstvě plnoletá Opicová (#12) a vnáší na pelhřimovské čepele klid, do konce druhé třetiny ještě zamotá píseckým hráčkám hlavu prvně jmenovaná dvojice -> 3:0. V poslední části zápasu se již téměř nic zajímavého nestalo, až... 17 vteřin před koncem natahuje Hendrychová (#13) ke střele, Opicová (#12) po důrazu v brankovišti doráží do brány a plní mi tak mé přání (děkuji). Stav utkání 4:0, radost, úleva.. Šárčina (#38) .. vychytaná.. nula jako bonus.

V druhém utkání nás čekal rival ze Světlé nad Sázavou, který nám v předchozích dvou utkáních dopřával lekce téměř ze všeho. První třetina, kdy se soupeř dostával na naši polovinu jen sporadicky, vlila pelhřimovským trochu naděje a mnoho sil do žil.. a mně snížila tep na hranici, která se dá přežít (0:0). Na to, co se stalo během druhé třetiny asi ještě dlouho nezapomenu, hráčky v modrožlutém zařadily další rychlostní stupeň a během poloviny třetiny rozhodly zápas, na konci osmé minuty Němcová (#9) završuje hattrick a vyhání světelskou golmanku z brány. Poslední 6. gól přidává znovu Opicová (#12) po neuvěřitelné nahrávce Hendrychové (#13), které ke štěstí chybělo jen to, že její dnešní výkony neviděl trenér Knězů. V poslední třetině i přes jarní počasí začlo přituhovat, hra se zbytečně přiostřila a mně opět stoupal tlak. V polovině poslední části přichází pětiminutové vyloučení soupeřek. Zápas chceme už jen v klidu dohrát, což se nedaří, Hendrychová (#13) zapomíná nohy za sebou a pomáhá světelské útočnici k zemi. Na trestné lavici se neohřeje ani nezchladí, protože Poláková nařízené trestné střílení proměňuje. Do konce utkání již naštěstí k ničemu nedošlo. Slavíme vítězství nad 2. celkem ligové tabulky.

Malou kaňkou na radosti je to, že ani dvě výhry Pelhřimov bohužel neposunuly na třetí místo konečné tabulky. I tak na sebe můžeme být pyšné, já jsem! V letošní sezóně jsme dokázaly alespoň jednou porazit každého soupeře, což je oproti loňské sezóně neuvěřitelné zlepšení. Obrovský podíl na tom má náš trenér Knězů ml., který si nás letos vzal pod svá křídla. Stejně tak ale smekám před každou z hráček za jejich výkony. To, co jsme zažily dnes, je přesně ten důvod proč florbal hrajeme a já jsem moc ráda, že jsme si to takhle na závěr sezóny připomněly.

Budu se opakovat, ale velké poděkování patří našim skvělým fanouškům, kteří nás letos hnali dopředu neuvěřitelnou silou. DĚKUJI

Končí a slzu utírá
Jitka Němcová (#16)

Další články z této kategorie
06.02.2018
Ve Spartaku mám adrenalinu až kam, říká sekretářka oddílu Jitka Němcová
O tom, jak složitá cesta k záchraně 1. ligy vede, se toho napsalo už dost. Málokdo ale ví, že od letošní sezony na tohle všechno z vrchu dohlíží žena. Funkce sekretářky florbalového Spartaku se nicméně třiadvacetiletá Jitka Němcová ujala s vervou.
04.02.2018
Jak se daří ženám?
O pelhřimovských ženách jste naposledy četli v listopadu loňského roku. Od té doby se výsledky vyvíjely v stále stejném rytmu. Skvělé výkony se střídaly s momenty, kdy si trenér Knězů mladší mohl vlasy vyrvat a nohy ušoupat, a nic to nebylo platné.
12.11.2017
3 body z Ledče a domácí reparát s Dračicemi
Další měsíc přinesl další dva turnaje 2. ligy žen, ve kterých byly pelhřimovské florbalistky úspěšné jen napůl.
1.Spartak Pelhřimov6
2.Panthers Praha5
3.TJ Turnov5
4.ASK Orka Čelákovice4
5.FAT PIPE Traverza Mukařov3
6.FBC Plzeň3
7.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr3
8.TJ Sokol Jaroměř3
9.Wizards DDM Praha 103
10.Florbal TJ Kobylisy1
11.1. FBC DDM Děčín IV0
12.FBC DDM Kati Kadaň0
Nejbližší utkání
Muži
06.10.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
TJ Turnov
20.10.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
FBC DDM Kati Kadaň
Partneři