23.09.2020
autor: Martin Tkadlec

Fanouškům chceme dokázat, že náš postup nebyl náhodný, říká Lucie Sůvová

V rámci 2. kola ženského poháru přijede do Pelhřimova extraligová Olomouc, kterou hodlají florbalistky Spartaku pořádně potrápit. Proti hvězdnému soupeři mohou jen získat.

Hodně nabitý program mají na začátku sezony ženy. Už zítra je čeká třešnička na pomyslném dortu, domácí pohárová bitva s extraligovou Olomoucí, v sobotu pak první dva zápasy ve 2. lize. K nim vyrazí do Světlé.

"Zápas s Olomoucí bereme jako výzvu. Hodláme si ho užít a vytěžit maximum zkušeností, kterými extraligový soupeř rozhodně disponuje. Očekávám velmi náročný zápas, nicméně se budeme snažit soupeře potrápit a nedat mu nic zadarmo. Nemůžeme nic ztratit. Fanouškům chceme navíc dokázat, že náš postup z prvního kola nebyl náhodný," říká důrazně útočnice Lucie Sůvová, která věří, že na zítřek bude připravený kompletní tým.

"Od minulé sezony máme v kádru tři nové posily, které mezi nás rychle zapadly a přinesly do týmu tolik potřebný svěží vítr. Za ty jsem hrozně ráda," na dálku vyzdvihuje přínos Anny Dvořákové, Martiny Paulíkové a Petry Przeczkové.

S ohledem na neočekávané ukončení minulé sezony a dlouhou letní přípravu se nejen Sůvová nemůže dočkat, až znovu naplno vyběhne na florbalové palubovky. "Cíl v lize máme jasný, zopakovat loňský úspěch a obhájit první místo ve skupině. To, co ale neovlivníme, je vývoj současné pandemie. Proto nezbývá než věřit, že se situace uklidní a sezona se dohraje," přeje si už dlouholetá ikona ženského týmu.

Kdo se zítra nedostane do haly ZŠ Osvobození, může zápas proti extraligové Olomouci sledovat v onlajnu (19:30). Sobotní utkání proti domácí Světlé začíná v 10:00 (onlajn), Dačice pak na stejném místě vyzvou ve 13:30 (onlajn).


Starší žáci hrají doma, v akci taky junioři a dorostenky
Do Třebíče v sobotu zajíždějí junioři, kteří se utkají se Světlou (10:30, onlajn) a domácí Třebíčí (12:30, onlajn).
Ve stejný den se doma představí starší žáci. V prvním zápase je čeká souboj s Přibyslaví (9:00, onlajn), ve druhém pak duel s Novým Městem (11:50, onlajn) a na závěr se Žďárem (13:50, onlajn).
Dlouhá cesta do Kaplice čeká v neděli dorostenky, které poměří síly s jihlavským SK (10:15, onlajn) a domácí Kaplicí (13:05, onlajn).

Další články z této kategorie
28.08.2020
O postup se popereme, hlásí před pohárem brankářka Domanská
Pelhřimovské florbalistky vyzvou takřka po roce extraligové Židenice. Tentokrát to bude o jedno pohárové kolo dřív a hrát se bude v Jihlavě. Klíčová bude ale bitva se Znojmem.
13.08.2020
Výšku už neřeším, v extralize chci být silnější v soubojích, říká Petra Němcová
Dvaadvacetiletá útočnice Spartaku se rozpovídala třeba o tom, jak náročné jsou extraligové tréninky klubu z Kunratic, či proč bude na dresu místo své oblíbené devítky nosit třiadevadesátku.
10.03.2020
Paráda, po roce jsou ženy zase královnami!
Holky v Týně nad Vltavou urvaly další dvě výhry, čímž si s předstihem zajistily prvenství ve 2. lize žen. Na posledním turnaji v Písku už budou bojovat jen o to, zda si udrží sezonní neporazitelnost.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS0
8.1.MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.1. FBK Sršni Rožnov0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Muži
18.09.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
02.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1.MVIL Ostrava
23.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FbK Horní Suchá
Partneři