14.04.2018
autor: Neznámý uživatel

Mohlo to skončit lépe..?

Druhá dubnová sobota vypadala slibně hned od božího rána, slunce se snažilo rozehřát zatuhlá kolena dnes (ne)odpovědné vedoucí družstva a rozpis turnaje nechal pelhřimovské ženy vyspinkat se dorůžova. Co by se mohlo pokazit...

...nic! Desátou hráčku nabíráme do už tak plně obsazené dodávky a vyjíždíme vstříc poslednímu ligovému dobrodružství. Na úvod nás čekalo družstvo FBC Sokol Písek. První třetina se nesla ve znamení krasobruslařských výkonů na jihlavské palubovce, pelhřimovské hráčky sice měly více ze hry, ale to bylo vše - stav po první třetině spravedlivý - 0:0.  Neuběhla ani první minuta třetiny druhé a písecká síťka se rozvlnila, sehraná dvojka Sůvová(#14) -> Němcová (#9) nechává věrné diváky jásat poprvé. Ve třetí minutě vymetá pavučiny v písecké bráně čerstvě plnoletá Opicová (#12) a vnáší na pelhřimovské čepele klid, do konce druhé třetiny ještě zamotá píseckým hráčkám hlavu prvně jmenovaná dvojice -> 3:0. V poslední části zápasu se již téměř nic zajímavého nestalo, až... 17 vteřin před koncem natahuje Hendrychová (#13) ke střele, Opicová (#12) po důrazu v brankovišti doráží do brány a plní mi tak mé přání (děkuji). Stav utkání 4:0, radost, úleva.. Šárčina (#38) .. vychytaná.. nula jako bonus.

V druhém utkání nás čekal rival ze Světlé nad Sázavou, který nám v předchozích dvou utkáních dopřával lekce téměř ze všeho. První třetina, kdy se soupeř dostával na naši polovinu jen sporadicky, vlila pelhřimovským trochu naděje a mnoho sil do žil.. a mně snížila tep na hranici, která se dá přežít (0:0). Na to, co se stalo během druhé třetiny asi ještě dlouho nezapomenu, hráčky v modrožlutém zařadily další rychlostní stupeň a během poloviny třetiny rozhodly zápas, na konci osmé minuty Němcová (#9) završuje hattrick a vyhání světelskou golmanku z brány. Poslední 6. gól přidává znovu Opicová (#12) po neuvěřitelné nahrávce Hendrychové (#13), které ke štěstí chybělo jen to, že její dnešní výkony neviděl trenér Knězů. V poslední třetině i přes jarní počasí začlo přituhovat, hra se zbytečně přiostřila a mně opět stoupal tlak. V polovině poslední části přichází pětiminutové vyloučení soupeřek. Zápas chceme už jen v klidu dohrát, což se nedaří, Hendrychová (#13) zapomíná nohy za sebou a pomáhá světelské útočnici k zemi. Na trestné lavici se neohřeje ani nezchladí, protože Poláková nařízené trestné střílení proměňuje. Do konce utkání již naštěstí k ničemu nedošlo. Slavíme vítězství nad 2. celkem ligové tabulky.

Malou kaňkou na radosti je to, že ani dvě výhry Pelhřimov bohužel neposunuly na třetí místo konečné tabulky. I tak na sebe můžeme být pyšné, já jsem! V letošní sezóně jsme dokázaly alespoň jednou porazit každého soupeře, což je oproti loňské sezóně neuvěřitelné zlepšení. Obrovský podíl na tom má náš trenér Knězů ml., který si nás letos vzal pod svá křídla. Stejně tak ale smekám před každou z hráček za jejich výkony. To, co jsme zažily dnes, je přesně ten důvod proč florbal hrajeme a já jsem moc ráda, že jsme si to takhle na závěr sezóny připomněly.

Budu se opakovat, ale velké poděkování patří našim skvělým fanouškům, kteří nás letos hnali dopředu neuvěřitelnou silou. DĚKUJI