Články
12.10.2017
autor: Neznámý uživatel

Černá a bílá, den a noc, nebe a dudy..

Zhruba tak by se dal popsat výkon žen na prvních dvou turnajích letošní sezóny. Zatímco ten druhý byl z říše snů, první připomínal spíše noční můru.

Na první dvojutkání ženy vyrazily do (ne)oblíbené haly v Dačicích. Nejprve změřily síly s týmem Sklo Bohemia Světlá n/S, který jim v minulé sezóně pokaždé zle zatápěl. Pelhřimovské ženy v úvodu utkání ale se soupeřkami dokázaly skvěle držet krok, v sedmé minutě dokonce jdou do vedení. O to ale velmi brzy přichází a  nastává útlum. Ve druhé třetině Pelhřimov doplácí na nedůraz a laxnost před oběma brankami, přichází tři slepené góly v pelhřimovské síti a ženy v modrožlutém mají hlavy dole. V polovině třetí třetiny svítí na tabuli skóre 7:3, což ale naštěstí pelhřimovské probudilo. Zařadily vyšší rychlostní stupeň a mohly se přestat za svůj výkon stydět. Kapitánka Sůvová během 2,5 minuty přidává tři góly a dává Spartaku ještě malou naději, do konce zápasu se však skóre již nezměnilo. 7:6 vyhrály hráčky z města na soutoku Sázavky a Sázavy.

Když mám popsat průběh druhého zápasu s týmem Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ, schovávají se mi i písmena na klávesnici. Všechno špatně: zjevně podcenění soupeře, možná strach, snad ne nechuť...Kdybych měla počítat střely na týnskou branku, mohla bych si hrát se sekerkou ještě dlouho a stále by mi prsty vystačily. Za pochvalu stojí zlepšený výkon ve třetí třetině, který však nelichotivé skóre 7:1 pro týnské už nezměnil.

To výjezd do Jindřichova Hradce měl už trochu veselejší příběh. Rozkaz zněl jasně: nepokazit trenérovi, který se ženami na zápasy vyrazil,  vítěznou auru. Což se, budu předbíhat, naštěstí podařilo. V prvním utkání ženy stanuly proti týmu SK Jihlava - Žďár nad Sázavou B, který do Hradce dorazil v dost oslabené sestavě. Pelhřimov však svoji početní převahu dlouho nedokázal využít. Chyběla střelba, důraz a i trochu toho štěstí, aby balonek do sítě soupeřek dotlačily alespoň silou.. silou vůle. Naopak do pelhřimovské sítě se po chybách v obraně míček dostal hned dvakrát, utrápené vedení bylo vynulované. Ve třetí třetině se však stalo něco, co se v týmu pelhřimovských žen nestává tak často, přišel hlad. Myslím tím hlad po vítězství, začalo se makat, trhat parkety a konečně i střílet na bránu. Se závěrečným hvizdem rozhodčího se skóre zastavilo za stavu 5:2 pro pelhřimovské a první tři body pro Spartak do ligové tabulky byly na světě.

V druhém zápase ženy čekaly domácí florbalistky, na které Pelhřimov také nemá nejpříjemnější vzpomínky z loňské sezóny. Hradec pelhřimovským florbalistkám motal hlavu v každém utkání. Tuhle říjnovou neděli bylo ale vše jinak. Pelhřimov zdobila poctivá obrana a bojovnost všech hráček podpořená skvělým výkonem Snížkové v bráně. Do třetí třetiny se  vstupovalo za stavu 1:1. Šance byly tedy pro oba týmy totožné. Hned ve druhé minutě přichází akce já na ségru, ségra na mě - troufalá přihrávka středem hřiště. Němcová J. jí nachází Němcovou P., která vykoupala hradeckou golmanku, prolomila svoji střeleckou smůlu a vstřelila vítěznou branku tohoto zápasu. Ve 12. minutě se soupeřky nechávají zbytečně vyloučit, v oslabení ztrácí síly, což ve 14. minutě potrestá znovu Němcová P., které se střílení gólů snad už zalíbilo. Stav po skončení třetí třetiny byl tedy 3:1 pro Pelhřimov.

Na závěr musím poděkovat našim fanouškům. Na hřišti máme ještě co zlepšovat, fanoušky máme ale nejlepší už teď. Děkujeme!

V neděli 22.10 ženy nastoupí v Ledči nad Sázavou proti soupeřkám z FA České Budějovice a FBC Sokol Písek. Za další dva týdny v sobotu 4.11 se na vás těší na domácí palubovce, kde od 9:00 dostanou šanci na reparát s Dračicemi z Týna nad Vltavou, ve 14:30 pak nastoupí proti TJ Centropen Dačice.

Jitka Němcová

1.SK Bivoj Litvínov15
2.Královské Vinohrady14
3.1. MVIL Ostrava14
4.Spartak Pelhřimov14
5.Karlovy Vary13
6.BLACK ANGELS11
7.FBC Start9811
8.Florbal Chomutov10
9.Hattrick Brno9
10.Kanonýři Kladno8
11.Petrovice7
12.PEGRES Havířov5
13.TJ Slovan Havířov4
14.FbK Svitavy0
Nejbližší domácí utkání
Muži
28.10.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
BLACK ANGELS
11.11.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
PEGRES Havířov
19.11.
16:00
Spartak Pelhřimov
VS
SK Bivoj Litvínov
Ženy
04.11.
09:00
Spartak Pelhřimov
VS
Rudý Dračice
04.11.
14:30
Spartak Pelhřimov
VS
TJ Centropen Dačice
Partneři