13.01.2020
autor: Martin Tkadlec

Vysočina i s šesti hráči Spartaku přivezla z Ostravy čtvrté místo!

Regionální výběry se dorostencům z Vysočiny povedly na jedničku. Hodně vidět byli hlavně pelhřimovští mladíci, nejvíce pak Dan Kalina, který podle pořadatelů patří do All-Stars turnaje.

Milým překvapením byly především výkony ve skupině. Po jasné výhře nad Plzeňským krajem (5-2) zdolala Vysočina těsně i ten Královéhradecký (4-3), aby na závěr šokovala silný Moravskoslezský (5-4), který byl plný borců Vítkovic a Ostravy. Vysočina si díky třem výhrám zajistila první místo ve skupině C a postup přímo do čtvrtfinále, kde se střetla s Ústeckým krajem. I tenhle zápas hráči zvládli, i když se na výsledek pořádně nadřeli (2-1). Notně k němu pomohli taky pelhřimovští hráči, nejvíce pak Martin Sviták, který dal vítězný gól.

Na Vysočinu v boji o finále čekal už známý Moravskoslezský kraj. Ten si v bitvě těžkých vah poradil s Prahou. Na semifinálový výkon i výsledek by ale borci z Vysočiny nejraději zapomněli. Od nabuzeného soupeře schytali hned jedenáct branek (3-11), a to zcela zaslouženě, protože si v zápase téměř neškrtli. Jen slabou náplastí byl pro tým gól Petra Zajíčka. Na Vysočinu tak "zbyl" zápas o bronz proti Královéhradeckému kraji, se kterým si ve skupině poradili.

Zápas rozehráli dorostenci parádně a rychle vedli 2-0 (o druhou trefu se postaral pelhřimovský Dan Kalina, který patří podle pořadatelů do All-Stars turnaje). Soupeř ale ještě do první přestávky vyrovnal a rozhodující branku si připsal před druhou sirénou z hole Krejčího. Ve třetí třetině pak borci z Královéhradeckého kraje svoje vítězství zpečetili dvěma góly a oplatili Vysočině porážku ze skupiny (2-5). I přes nezdar je potřeba brát 4. místo jako velký úspěch regionálního florbalu a klukům poděkovat za parádní reprezentaci našeho klubu.

Jejich výkon po závěrečném hvizdu ocenil i trenér Marek Michálek. "Šlo o výborný turnaj s hořkým koncem. Předvedli jsme ale atraktivní hru, která bavila nás a snad i diváky. Na závěr nám trochu došla šťáva a v zápase o bronz odešla koncovka. Je škoda, že si většina hráčů takové zápasy zahraje zřídkakdy, protože jim dají úplně nejvíc," řekl. Z hráčů Pelhřimova se bodově nejvíce prosadil Petr Zajíček, který si do statistik turnaje zapsal hned sedm bodů. Ještě se sluší zmínit, že na výběrech starších žáků v Brně skončila Vysočina na šestém, tedy posledním místě. Tam Spartak ale zastoupení neměl.

VÝSLEDKY VYSOČINY
Skupina C
VY vs. Plzeňský kraj 5-2, online, video
VY vs. Královéhradecký kraj 4-3, online, video
VY vs. Moravskoslezský kraj 5-4, online, video

Čtvrtfinále
VY vs. Ústecký kraj 2-1, online, video

Semifinále
VY vs. Moravskoslezský kraj 3-11, online, video

O 3. místo
VY vs. Královéhradecký kraj 2-5, online, video

- web turnaje, fotogalerie

Další články z této kategorie
09.01.2020
Výběry jsou tady, region bude hájit hned šest hráčů Spartaku!
Kromě klání dorostenců hostí Ostrava taky Pohár mistrů. Přehlídka nejlepších klubových týmů světa začne semifinálovými boji. Na vítkovické týmy čekají giganti z chladného Švédska - Storvreta a Täby.
24.10.2019
Pelhřimovští hráči v krajských reprezentacích
Krajské výběry vysočinského regionu se konají vždy ve čtvrtek. Z Pelhřimova se dostalo dál hned 17 hráčů a hráček Spartaku.
27.06.2019
Spartak na základních školách
Oddíl florbalu Spartak Pelhřimov se již druhým rokem věnuje dětem v rámci kroužků na ZŠ Božejov a ZŠ Osvobození Pelhřimov. Školní rok 2018-2019 mělo zájem o kroužek víc než padesátka chlapců a dívek. Kroužky jsou určeny pro žáky prvních až čtvrtých tříd.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS0
8.1. MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.1. FBK Rožnov0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Partneři