Hodnoty oddílu a kodex
01.06.2022
autor: Jan Koten

Hodnoty oddílu

Seznam základních hodnot, nejčastěji morálních, na nichž klub funguje. Hodnoty jsou přímo odpovídající poslaní a jsou neměnné. Hodnoty vytváří členové klubu společně s vedením.

Společně žijeme v kruhu, v kruhu našich hodnot. Kruh nemá začátek ani konec. Nikdo nejsme první ani poslední. Je jedno kdy a kde do něj vstoupíš. Náš kruh bude existovat, dokud budeme ctít naše hodnoty, dokud budeme jeho součástí. Je na nás všech jak velký a silný kruh budeme společně mít.

CESTA

FAIR PLAY

HRDOST

POKORA

PŘÁTELSTVÍ

RESPEKT

TOUHA

SNAHA

DYNAMIKA

ENERGIE

INTENZITA

KONCENTRACE

ODDANOST

ODHODLÁNÍ

SPOLUPRÁCE

STRATEGIE

ODVAHA

VŮLE

VYTRVALOST

ENERGIE

RADOST

VÍTĚZSTVÍ

SEN

ŽIVOT

PROŽÍVAT

RADOVAT SE

VYTRVAT

MILOVAT

BOJOVAT

PŘEKONÁVAT

VÍTĚZIT

SNÍT

 

EXPERIENCE

BE HAPPPY

PERSEVERE

LOVE

FIGHT

OVERCOME

WIN

DREAM

 

ODVAHA je VŮLE

VŮLE je VYTRVALOST

VYTRVALOST je ENERGIE

ENERGIE je RADOST

RADOST je VÍTĚZSTVÍ

VÍTĚZSTVÍ je SEN

SEN je ŽIVOT

ŽIVOT je ODVAHA

Kruh je mocný a úžasný. Nikdy a nikde totiž nekončí ani nezačíná. Nikdo nejsme první ani poslední. Když hodíš do vody jakýkoliv předmět, jaký udělá vlny? Vždycky kulatý! Ale proč? Protože kruh je podstata všeho. Všechny důležitý a mocný věci jsou kulatý. Zeměkoule, Slunce, Měsíc i lidská hlava. 

Běh času nezastavíš. Jednou se i ty ohlédneš a zeptáš se sám sebe: „Dosáhl jsem všeho, co jsem chtěl?“ „Prožíval jsem vše naplno?“ „Poznal svůj potenciál?“ „Bil jsem se jen za sebe nebo i za ostatní?“ „Stal jsem se něčeho součástí?“ Když něčemu věnuješ část života, musíš to milovat. I když první krok může být těžký, najít energii a odvahu, jít do toho naplno, a to není lehké – tak jako nic v životě. 

Občas, i když do toho dáváš všechno, tak můžeš mít pocit, že se nedaří. Ale musíš mít touhu, odhodlání, vůli, vytrvalost, a hlavně se nikdy nevzdat. Jen tak dosáhneš toho, co chceš.  Nakonec ti stejně bude jedno, kolik máš za sebou zápasů, jestli jsi začal v pěti nebo v patnácti, jestli jsi kluk nebo holka. Budeš ale vědět, co ti tenhle sport dal, co tě naučil.

Jak totiž jednou s florbalem začneš, tak se tě bude držet celý život. Pokaždý do všeho půjdeš naplno, budeš hrát tvrdě, ale fair play. Bojovat o každý centimetr hřiště. Proto tu hru tak milujeme. A je jedno jestli svůj vrchol už máme za sebou nebo nás teprve čeká. 

Florbal ti nezmění život, florbal změní tebe. Dá ti odhodlání vítězit, odhodlání bojovat za tým, odhodlání, které stojí na společných ideálech – hrdosti, respektu, pokoře, odvaze, vytrvalosti, přátelství, a radosti ze hry.

Tohle jsou naše hodnoty. Už od roku 1999.

 

Další články z této kategorie
01.07.2021
Kodex oddílu
Vzájemný respekt všech hráčů k sobě, k trenérům a k celému oddílu jsou základem úspěchu v každém kolektivním sportu.
1.S.K. P.E.M.A. Opava53
2.Torpedo Havířov53
3.FBC Vikings Kopřivnice43
4.Asper Šumperk39
5.Slovan Havířov37
6.Z.F.K. Petrovice35
7.1. FBK Sršni Rožnov31
8.Florbal Pelhřimov30
9.FBC Hranice26
10.FBC Přerov25
11.Snipers Třebíč24
12.1.MVIL Ostrava0
Nejbližší utkání
Partneři