Hodnoty oddílu a kodex
01.06.2022

Hodnoty oddílu

Seznam základních hodnot, nejčastěji morálních, na nichž klub funguje. Hodnoty jsou přímo odpovídající poslaní a jsou neměnné. Hodnoty vytváří členové klubu společně s vedením.

Kruh je mocný

Společně žijeme v kruhu, v kruhu našich hodnot. Kruh nemá začátek ani konec. Nikdo nejsme první ani poslední. Je jedno kdy a kde do něj vstoupíš. Náš kruh bude existovat, dokud budeme ctít všechny naše hodnoty a dokud budeme chtít být jeho součástí. Je na nás všech jak velký a silný kruh budeme společně mít.

Kruh je mocný a úžasný. Když hodíš do vody jakýkoliv předmět, jaký udělá vlny? Vždycky kulatý! Ale proč? Protože kruh je podstata všeho. Všechny důležitý a mocný věci jsou kulatý. Zeměkoule, Slunce, Měsíc, lidská hlava i florbalový míček.

CESTA

VÍTĚZSTVÍ je SEN

SEN je ŽIVOT

ŽIVOT je ODVAHA

Proč jsou naše klubové barvy modrá a žlutá?

Klubovými barvami jsou modrá a žlutá. Modrá barva je spojena s přátelstvím, spolupráci, respektem a pokorou. Vytváří pocit hrdosti a oddanosti. Představuje fair play a odhodlání. Žlutá barva symbolizuje energii, dynamiku a intenzitu. Je spojená s koncentrací jít svojí cestou. Vyzařuje touhu a snahu.

Příběh

Běh času nezastavíš. Jednou se i ty ohlédneš a zeptáš se sám sebe: „Dosáhl jsem všeho, co jsem chtěl?“ „Prožíval jsem vše naplno?“ „Poznal svůj potenciál?“ „Bil jsem se jen za sebe nebo i za ostatní?“ „Stal jsem se něčeho součástí?“ Když něčemu věnuješ část života, musíš to milovat. I když první krok může být těžký, najít energii a odvahu, jít do toho naplno, a to není lehké – tak jako nic v životě.

Občas, i když do toho dáváš všechno, tak můžeš mít pocit, že se nedaří. Ale musíš mít touhu, odhodlání, vůli, vytrvalost, a hlavně se nikdy nevzdat. Jen tak dosáhneš toho, co chceš.  Nakonec ti stejně bude jedno, kolik máš za sebou zápasů, jestli jsi začal v pěti nebo v patnácti, jestli jsi kluk nebo holka. Budeš ale vědět, co ti tenhle sport dal, co tě naučil.

Jak totiž jednou s florbalem začneš, tak se tě bude držet celý život. Pokaždý do všeho půjdeš naplno, budeš hrát tvrdě, ale fair play. Bojovat o každý centimetr hřiště. Proto tu hru tak milujeme. A je jedno jestli svůj vrchol už máme za sebou nebo nás teprve čeká.

Florbal ti nezmění život, florbal změní tebe. Dá ti odhodlání vítězit, odhodlání bojovat za tým, odhodlání, které stojí na společných ideálech – hrdosti, respektu, pokoře, odvaze, vytrvalosti, přátelství, a radosti ze hry.

Tohle jsou naše hodnoty. Už od roku 1999.

Hodnoty oddíly - soubor PDF