Klubová identita

Klubová identita

Klubové barvy, znak, motto a dres jsou nejdůležitějšími symboly našeho klubu. Jsou identitou a oficiálním pojmenování příběhu, který trvá již od roku 1999.

Klubové barvy

Klubovými barvami jsou modrá a žlutá. Modrá barva je spojena s přátelstvím, spolupráci, respektem a pokorou. Vytváří pocit hrdosti a oddanosti. Představuje fair play a odhodlání. Žlutá barva symbolizuje energii, dynamiku a intenzitu. Je spojená s koncentrací jít svojí cestou. Vyzařuje touhu a snahu.

• modrá: PANTONE: Blue 72 CP;  CMYK: 100 | 100 | 0 | 0;  RGB: 46 | 49 | 146; HTML: #2e3192
  • žlutá: PANTONE: Yellow C; CMYK: 0 | 0 | 100 | 0;  RGB: 255 | 255 | 0; HTML: #ffff00

Znak klubu

Současný znak v sobě kombinuje motivy florbalového míčku a písmena “S“ z názvu klubu Spartak Pelhřimov. Součástí loga je znak lubu a značka Florbal Pelhřimov.

barevné varianty znaku a loga oddílu

od roku 2019
Do jubilejní dvacáté sezóny získal florbalový klub Spartak Pelhřimov upgrade znaku. Jeho podoba vychází z toho předchozího, kde zůstalo písmeno “S“. Pelhřimovská firma 1Pozice vytvořila také kompletní grafický manuál.

Od roku 2024 je v domácí hale ZŠ Osvobození umístěno největší logo florbalového klubu v České republice společně s mottem našeho klubu. Rozměry jsou 22,55 x 6,40 m, tedy plocha přes 144 m2.

znak2019

od roku 2009-2019
K desátému výročí založení klubu byl Liborem Dederou z pelhřimovské grafické firmy Reklamka vytvořen nový znak. Hlavním symbolem se stalo písmeno “S“. Tento znak o velikosti 3x3 metry byl od té doby na všech domácích utkání v hale. Písmeno “S“ je od roku 2009 nedílnou součástí naší identity.

znak2009

1999 - 2009
První znak vznikl v průběhu první sezóny oddílu v oficiálních soutěžích tehdy České florbalové unie. Modrá a žlutá barva již byla jeho součástí. Uprostřed znaku byl symbol vaječného likéru „V“, který byl s ohledem na věk prvních hráčů áčka oblíbeným nejen při oslavách vítězství, ale také se nosil místo pokut.

znak1999

Motto klubu

Klubové motto JEDEN TÝM - JEDEN CÍL vyjadřuje společný cíl klubu, kde jeho členové a fanoušci bez ohledu na svou roli sdílí stejnou vášeň. Florbal. Florbal Pelhřimov. Hráči, rodiče, vedení klubu a fanoušci jsou jeden tým a věříme, že se společná víra přetaví v úspěchy. Hráči si bez rozdílu věku, pohlaví a ambic kladou své cíle, které spojují v týmech, ve kterých společně trénují a za které hrají utkání. Inspirováni Českou cestou Českého florbalu chceme, aby naše motto vedlo k posouvání vlastních individuálních i týmových kvalit – sportovních, fyzických, sociálních i mentálních.

Dres klubu

Dres Spartaku. Je dědictvím hráčských generací. Každá vteřina v tomto dresu znamená mnoho. Hraj v něm vždy s pokorou a respektem.

od roku 2020 dosud

Druhá sublimačně vyrobená sada dresů od firmy Burrik. Noví partneři oddílu, nový znak. Poprvé v historii mají  všechny kategorie od přípravek až po áčko jednotný design dresů.

2017-2020

První sublimačně vyrobená a první cíleně dvoubarevná sada dresů spojená s novou grafickou identitou klubu. Stejný design byl použit i dresů kategorie žen, dorostenek a dorostenců.

2012-2017

Druhá sada od firmy Salming, se kterou áčko odehrálo další 3 prvoligové sezóny. Potisk dresů na konci jejich životnosti byl u těch nejpoužívanějších takřka nulový.

2009-2017

Po dvou letech působení v 1. lize byla dokoupena i žlutá verze dresů firmy Salming. Dresy si získaly velkou oblibu zejména pro svoji lehkost a na dvě sezóny byly velmi využívané.

2007-2012

Dresy firmy Salming jsou spojené s prvním pětiletým účinkováním v 1. lize mužů a návratu do této soutěže po jediné sezóně strávené o patro níže. Byly svědky největšího ligového úspěchu Spartaku v podobě semifinále 1. ligy. Po dvou letech byla dokoupena i žlutá verze těchto dresů.

2004-2007

Bíle dresy značky Alea poprvé s partnerem klubu firmou Kana se do historie oddílu nesmazatelně zapsaly postupovou euforií do 2. nejvyšší soutěže. Další řadu sezón sloužily také jako dresy zejména v regionu úspěšného B-týmu mužů. Jsou jedinýmu dresy jiné než modré či žluté barvy.

2002-2006

Žluto modré dresy značky Jadgerg byly těmi váhově nejtěžšími, se kterými, kdy kdo ve Spartaku nastoupil. Legendární jsou také štulpny, které byly pletené a stejně jako dresy byly určeny spíše pro venkovní podzimní utkání fotbalu. V těchto dresech hrálo také první dívčí družstvo Spartaku.

1999-2002

První dresy byly půjčené. Ano, Spartak skutečně hrál v zapůjčených dresech týmu Marná snaha, který působil v Cerekvické florbalové lize, stejně jako všichni tehdejší hráči áčka. Klubové barvy byly modrá a žlutá. V těchto dresech následně hrálo družstvo Spartaku i play off 1. ligy veteránů.  .

Ke stažení:
klubová identita - soubor PDF