Rozhovory
22.10.2019
autor: Martin Tkadlec

Kvalita juniorů mě mile překvapila, říká navrátilec Zrzavý

Vytáhlý obránce by to s týmem chtěl dotáhnout minimálně do semifinále NL. Dostat se tam ale znamená, začít vyhrávat i na hřištích soupeřů. A to Spartakovcům zatím nejde.

Přijel, viděl, zvítězil. Tento Caesarův citát asi nejlépe vystihuje první letošní zápas Lukáše Zrzavého po návratu zpoza oceánu. Jeho branka v derby proti Třebíči byla nakonec tou vítěznou. „Byla to taková vtipná trefa, spíš náhoda, ale jak se říká, šel jsem jí naproti,“ usmívá se pelhřimovský obránce, který do ostrého zápasu naskočil po dlouhých šesti měsících.

„Lhal bych, kdybych tvrdil, že zápas nebyl náročný. V zahraničí jsem ale dost pracoval, takže mě nohy nebolely. V létě jsem navíc stihnul pár týdnů suché přípravy. Zato hokejku jsem v ruce neměl vůbec, takže ani nevím, jak jsem utkání odehrál. To musí posoudit jiní, zda to za něco stálo,“ říká stále dobře naladěný bek, který má v živé paměti svůj první návrat ze zámoří, tenkrát ještě do kolotoče první ligy. „To byl úplně jiný fičák, to se nedá srovnat.“

Podle něj šlo v derby o klasicky nervózní zápas až do samého konce, ostatně jako skoro všechny domácí mače v hale na „čtyřce“. „Naštěstí pro nás jsme soupeře přetlačili. Mile mě taky překvapili junioři, kteří hráli vážně dobře. Doufám, že jim to vydrží i ve zbytku sezony,“ přeje si.

Jeho snem je minimálně zopakování loňského semifinále a klíčem k němu je stálý import bodů ze hřišť soupeřů. „To tady víme všichni a mluvíme o tom. Věřím tomu, že to konečně venku zlomíme a budeme stavět výkon na výkonu,“ uzavírá povídání Lukáš Zrzavý.

Další články z této kategorie
19.12.2018
Kocián o Vánocích: Mám je nejradši, ale dárky sháním na poslední chvíli
Adventní čas je jako stvořený pro odlehčený rozhovor, a proto jsme v tomhle duchu vyzpovídali mladého obránce mužského áčka Tomáše Kociána. Ten nám mimo jiné prozradil, jaký dárek by mu pod stromečkem udělal největší radost.
1.TROOPERS49
2.FBC Hranice34
3.FBC Letka33
4.Florbal Svitavy26
5.Aligators Klobouky25
6.FbK Horní Suchá23
7.FBC Vikings Kopřivnice22
8.Florbal Pelhřimov21
9.FBK Spartak Hluk21
10.1. MVIL Ostrava20
11.S.K. P.E.M.A. Opava18
12.Snipers Třebíč14
Nejbližší utkání
Muži
08.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBK Spartak Hluk
29.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
TROOPERS
Partneři