Rozhovory
02.03.2023
autor: Martin Domanský

Rozhovor s mistrem CE ligy juniorů

První sezónu si za Spartak zahrál Tomáš Kuchyňa, který do Pelhřimova přišel z jednoho z nejznámějších klubů a to z Tatranu Střešovice.

První sezónu si za Spartak zahrál Tomáš Kuchyňa, který do Pelhřimova přišel z jednoho z nejznámějších klubů a to z Tatranu Střešovice. 

Ahoj Kuchy, jsi novou tváří pelhřimovského florbalu. Můžeš se s námi podělit o tvojí florbalovou kariéru a jak tvá cesta zamířila do Pelhřimova?
„S florbalem jsem začínal už jako malý kluk u nás na vesnici v Kněžicích. V mladších žácích jsem se přesunul do Okříšek, kde jsem hrál až do dorostu. Mé kroky poté směřovaly do Tatranu Střešovice, kde si mě vyhlédli i díky reprezentačním srazům. V Praze jsem působil jako útočník až do loňského roku, kdy se nám s klukama podařil vyhrát titul v juniorské soutěži. Po poslední sezóně se mi trochu změnily priority a sám jsem oslovil Pelhřimov, zda-li bych mohl pokračovat s nimi.

V Tatranu jsi hrál na pozici útočníka, jak zmiňuješ. V Pelhřimově máš roli opačnou - místo střílení gólů bránit. Jak sis zvykl na novou roli?
„Zvykám si na to postupně, je to pro mě něco nového, takže je tam hodně chyb, na kterých se snažím pracovat. Každopádně se zápas od zápasu cítím lépe.

Jaké jsi měl pocity, když jste vyhráli titul v juniorské nejvyšší lize?
„Jelikož jsem finálovou sérii neodehrál kvůli zranění ještě ze semifinále, tak ty emoce byly rozhodně o něco menší než u kluků na hřišti. Nicméně je to nezapomenutelný zážitek, na který budu vzpomínat. Předávání poháru a medailí jsem si nesmírně užíval. Bohužel na oslavy jsem kvůli vazům v kotníku nemohl. Ale podle zpráv si to kluci hodně užili.

Minulý rok jsi ještě hrál juniorskou nejvyšší soutěž v Tatranu Střešovice a připsal si jedno utkání i ve střešovickém A-týmu. Jak probíhají juniorské tréninky a celková příprava týmu na utkání? 
„Tréninky nebyly rozhodně jednoduchou záležitostí. Trénovali jsme 3x týdně v hale a 2x týdně ve fitku. Na trénincích se hodně zaměřovalo na techniku jednotlivců a taktickou přípravu týmu. Co se týče přípravy na utkání, tak ta začínala videorozborem soupeře, kde jsme si nastavili různé taktiky, jak proti danému soupeři budeme hrát. Dále následovala návštěva fyzioterapeuta, který provedl potřebné masáže. Pak už zbývala jen důkladná rozcvička a rozchytání. Nezbytnou součástí přípravy byl týmový rituál, který probíhal těsně před zápasem.“

Čemu se věnuješ mimo florbalu? Stíháš ještě jiné koníčky? 
„Popravdě řečeno s přechodem do Pelhřimova se můj režim zvolnil. Mým největším koníčkem je pořádný trénink ve fitku, který si dopřávám alespoň 2x týdně. Nebudu lhát, volnému dni také neřeknu ,,ne“.

O víkendu se diváci díky výhře můžou těšit na dvě čtvrtfinálová utkání. Jak se těšíš na utkání a atmosféru? 
„Těším se moc, jde o moje první play-off tady. Budu chtít předvést svoje maximum našim fanouškům, kteří byli po celou základní část úplně úžasní. Věřím, že o víkendu společně s nimi ukážeme sílu domácího prostředí a zařídíme si postup dál.“

Máš možnost pozvat fanoušky na zápas. Co bys jim chtěl vzkázat?
„Právě oni mohou být tím rozhodujícím faktorem, který by nás mohl posunout dál. Takže doufám, že jich přijde co nejvíc a pomůžou nám k malému zázraku.

Další články z této kategorie
22.02.2023
Brankařská legenda Zbyněk Venkrbec
V sobotu byl mezi oceněnými hráči, kteří patří do TOP10 v počtu odehraných utkání za Áčko. Jak se dneska má brankařská legenda Zbyněk "Kenny" Venkrbec?
03.02.2023
Rozhovor s dvorním fotografem Jaroslavem Šulcem
V průběhu zápasu mu do obličeje moc neuvidíte, ale jeho fotografické oko dokáže krásně zachytit od dětské radosti na hřišti až po emoce hráčů Áčka.
19.01.2023
Chytající fotograf Aleš Václavík
„S Liborem vycházíme dobře, dělá si ze mě většinou srandu a dal mi přezdívku Hurvajs, ale snaží se mi předávat zkušenosti a doladit se mnou věci, ve kterých nejsem nejlepší. Toho si vesmírně vážím!"
1.S.K. P.E.M.A. Opava53
2.Torpedo Havířov53
3.FBC Vikings Kopřivnice43
4.Asper Šumperk39
5.Slovan Havířov37
6.Z.F.K. Petrovice35
7.1. FBK Sršni Rožnov31
8.Florbal Pelhřimov30
9.FBC Hranice26
10.FBC Přerov25
11.Snipers Třebíč24
12.1.MVIL Ostrava0
Nejbližší utkání
Partneři