Rozhovory
02.11.2022
autor: Neznámý uživatel

ROZHOVOR: S rybářem Víťou Papežem

Dnes jsme si vzali k "mikrofonu" střelce jediného gólu proti Bohemce Víťu Papeže. Jak přišel k florbalu a zda je to jediný jeho koníček, se dozvíte v rozhovoru.

Víťo, je ti 17 let, máš už představu o svém budoucím povolání? 
"
Aktuálně chodím do třetího ročníku na pelhřimovském gymnáziu. Jelikož stále nevím, jaký směr si pro další studia vybrat, byl pro mě gympl univerzální volbou."

Mohl bys nám prozradit kdy a jak jsi přišel k florbalu? Máš i jiné koníčky?
"
Mimo florbal také hraji na trumpetu a ve volném čase rád chodím na ryby. Ačkoliv je teď škola čím dál náročnější, všechny aktivity dohromady zvládám. S hokejkou si rozumím již od mala, kdy jsem florbal hrával s kamarády kolem baráku, a když jsem ve 3. třídě přišel poprvé na trénink do Spartaku, začalo mě to bavit ještě více."

Jak bys zhodnotil zatím probíhající sezónu? 
"
V probíhající sezoně se nám zatím nedaří na hřištích soupeřů a i přes dobře rozehrané zápasy tam ztrácíme body. Naštěstí jsme ale vyhráli oba domácí zápasy, tak věřím, že tato série bude pokračovat a zároveň 3 body z venkovního zápasu v Třebíči budou odrazovým můstkem k dalším vítězstvím."

Máš nějaký florbalový sen?
"Nějaký vyložený florbalový sen nemám, v Pelhřimově jsem spokojený, takže není důvod něco měnit."

Tvůj taťka chodí na domácí zápasy, hodnotíte pak spolu utkání včetně tvých výkonů?
"
Taťka občas na domácí utkání zajde. Když se mi zápase povede, tak mě pochválí a naopak, když vidí, že by něco šlo udělat jinak, řekne mi to, ale žádné veliké analýzy neděláme."

Ve čtvrtek 27. října jsi nastoupil proti superligovému týmu FbŠ Bohemians. Jak sis to užil? K tomu jsi byl jediný střelec domácího gólu.
"Zápas s Bohemkou jsem si užil neskutečně. Bylo zajímavé si na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to hrát proti nejlepším florbalistům v Česku. Nasbíral jsem spoustu nových zkušeností a zážitků. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří přišli do haly nás podpořit. Atmosféra byla neuvěřitelná a rád bych si to ještě někdy zopakoval. Byl jsme rád, že jsem aspoň na konci vstřelil kýžený gól, který rozjásal celou halu a navíc celkový výsledek vypadá hned lépe. Mrzí mě nastřelené břevno během první třetiny, kdy jsem mohl snižovat na 1:3 a možná zápas zdramatizovat, ale to už jsou jen spekulace. Důležité je, že si všichni zápas užili a budou na něj dlouho vzpomínat."

O víkendu přijede MVIL. Ostravě se zatím vůbec nedaří a nevyhrála ani jeden zápas. Čekáš lehké utkání? 
"
Rozhodně nesmíme MVIL podcenit, protože každý soupeř může překvapit, ale doufám, že již konečně budeme proměňovat šance a po závěru utkání bude na tabuli pro domácí svítit dvojciferné číslo. Věříme, že opět přijde co nejvíce fanoušků, bude super atmosféra, padne hodně gólů a užijeme si společně pěkný sobotní večer."

Další články z této kategorie
12.10.2022
Opráší ještě Kočka svojí florbalku na 1. ligu?
Přečtěte si rozhovor s trenérem A-Týmu Honzou "Kočkou" Kotenem. Jak vzpomíná na svoje vrcholná léta ve Spartaku? Vytáhne ještě svoje drápy a bude trápit soupeře na hřišti v 1. lize?
14.09.2022
Hodně oddílů říká, že má nejlepší diváky. Já jsem hrdý, že máme nejlepší fanoušky
Pro první slova letošní sezóny do rubriky „rozhovory“ jsme si došli k trenérovi A-týmu Honzovi Kotenovi, nebo pro většinu z nás známým jako „Kočka“ :) Jaký Superligový tým by přijel při úspěšném tažení v dalším kole Poháru Českého florbalu?
15.04.2022
Buldok Petr Zajíček: Při posledním finále mi běhal mráz po zádech
Kmenový hráč Spartaku má na dosah velký úspěch. S brněnskými Buldoky může postoupit do mužské Superligy. Už první souboj s Pardubicemi ale napověděl, že to snadné nebude.
1.S.K. P.E.M.A. Opava30
2.FBC Vikings Kopřivnice25
3.Torpedo Havířov25
4.Z.F.K. Petrovice20
5.Asper Šumperk18
6.Slovan Havířov17
7.1. FBK Sršni Rožnov15
8.Florbal Pelhřimov14
9.Snipers Třebíč14
10.FBC Hranice11
11.FBC Přerov9
12.1.MVIL Ostrava0
Nejbližší utkání
Muži
27.11.
17:00
Z.F.K. Petrovice
VS
Florbal Pelhřimov
03.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Vikings Kopřivnice
10.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. FBK Sršni Rožnov
17.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Hranice
07.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Slovan Havířov
Partneři