Rozhovory
13.10.2021
autor: Martin Tkadlec

Proti Svitavám naskočíme na vítěznou vlnu, říká rázně Honza Knězů

Po třech nezdarech v řadě musí hráči Spartaku nutně zabrat na půdě posledního celku tabulky. Potřeba je pomoct obráncům a vyvarovat se laciných chyb.

Proti Hluku řádil doslova jako utržený ze řetězu. Dal hattrick, nicméně tým pod jeho taktovkou znovu zaváhal, a to už potřetí v řadě. Ze svého nečekaného příspěvku tak měl útočník Honza Knězů jen pramalou radost.

"Už v předchozích zápasech dokázala naše lajna soupeře několikrát zamknout a držet ho pod tlakem. Až teď jsme ho ale dokázali přeměnit v branky. Hattrick neřeším, protože se nevyhrálo. Kdyby to bylo naopak, asi bych z něj radost měl," říká trošku rozpačitě centr první formace, kterého série proher pěkně štve. Ostatně, ne jen jeho.

"Na druhou stranu se snažíme jít pozitivně do dalších zápasů a zbytečně se v předchozích nezdarech neutápět. Když to rozeberu, tak nás Kopřivnice hodně ztrestala, ale domácí zápas s Ostravou a teď v Hluku jsme prostě měli vyhrát," je přesvědčený Knězů.

Ideální podmínky na zlepšení nálady budou mít Spartakovci v sobotu, kdy zavítají na půdu posledního celku soutěže. Ba co víc, Svitavy za pět kol nezískaly ještě ani bod. "Beru to jako takové derby, takže je jedno, kdo měl do té doby jakou formu. Budeme pracovat na chybách z posledního utkání, protože jsme jich nakupili, až to hezké nebylo. V sobotu nicméně naskočíme na vítěznou vlnu," neskrývá odhodlání.

Právě přehršel jednoduchých chyb ho momentálně trápí asi nejvíc. "V tom jsme letos speciální. Každý zápas vyrobíme hrubku, kterou jsme do té doby neudělali. A aby toho nebylo málo, uděláme ji hned několikrát. Třeba posledně jsme se nechali unést útokem na konci první třetiny a vůbec jsme bekům nepomohli s nahazovanými míčky," kroutí nechápavě hlavou.

Jako sekretáře oddílu a trenéra v jednom ho na druhou stranu těší vydařená náborová kampaň. Obava klubu z dětského nezájmu po dlouhé covidové pauze se naštěstí nenaplnila. "Díky spolupráci s mateřinkami a paní ředitelkou základní školy na Osvobození přišlo celkem dost přípravek. Navíc je super vidět, že jde o děti, které rodiče vedou ke sportu. Po všech těch covidových stopkách je to znát o to víc. Možná to je nepopulární a odvážný názor, ale kéž by bylo víc takových rodičů, kteří nenechají malé děti tloustnout u tabletů a počítačů a dají je na jakýkoliv sport. Jasně, sport něco stojí, to ale tablet taky," přidává závěrem Knězů svůj pohled.

Sobotní utkání v hale Na Střelnici začíná úderem 18. hodiny a sledovat ho můžete onlajn.


- - - PROGRAM VÍKENDU - - -

Do akce jdou v sobotu taky starší žáci, kteří vyrazí pro další body do Bystřice. V prvním zápase je čeká souboj s domácím týmem (9:00), ve druhém pak duel s Okříškami (10:20), ve třetím s Kněžicemi (12:20) a na závěr s jihlavskou FBŠ (13:40).

V neděli se před domácím publikem ukážou junioři. Turnaj začnou ráno proti Telči (9:00), po obědě pak vyzvou Okříšky (12:30).

Další články z této kategorie
07.10.2021
Za top střelce se nepovažuji, říká útočník Václav Fučík
Pravé křídlo elitní formace svoje statistiky moc nesleduje. Na konci sezony se jen podívá na průměr bodů a u něj si zanadává.
30.09.2021
Vzor nemám, snažím se být sám sebou, říká Patrik Mynařík
Nadějnými mladíky se to v kádru áčka jen hemží a výjimkou není ani vytáhlý sedmnáctiletý útočník s číslem osmaosmdesát, který před svými body upřednostňuje práci pro tým.
23.09.2021
Se svými pětapadesáti kily v soubojích moc nesvedu, říká s úsměvem Max Škoda
Pelhřimovský mladík letos poprvé naskočil mezi muže, kde hned od začátku ukazuje svůj talent. Přílišné ambice zatím ale nemá, prioritou je momentálně škola.
1.1. FBK Sršni Rožnov14
2.FBK Spartak Hluk12
3.TROOPERS12
4.1.MVIL Ostrava12
5.Snipers Třebíč11
6.FBC Hranice9
7.Florbal Pelhřimov8
8.FBC Vikings Kopřivnice8
9.S.K. P.E.M.A. Opava8
10.Aligators Klobouky6
11.FbK Horní Suchá4
12.Florbal Svitavy1
Nejbližší utkání
Muži
23.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FbK Horní Suchá
06.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
TROOPERS
20.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. FBK Sršni Rožnov
Partneři