Rozhovory
16.09.2020
autor: Martin Tkadlec

Když začneme víc střílet, play-off uhrajeme, je přesvědčený Jakub Kuchař

Z nepovedeného zápasu v Kopřivnici se chtějí pelhřimovští florbalisté poučit a proti Svitavám předvést o třídu lepší výkon. Kromě svých dovedností se chtějí spolehnout taky na skvělé fanoušky.

Proti Kopřivnici musel v brance protrpět celý zápas, protože ho neměl kdo vystřídat. I tak si ale Jakub Kuchař připsal několik dobrých zákroků a zabránil ještě většímu přídělu.

"Z výsledku se nehroutíme, ale musíme se poučit. Špatně jsme zavírali střed hřiště a soupeř pak měl snadnou cestu ke střelám zblízka, nemluvě o našich ztrátách v útočném pásmu. Téměř všechny je dokázali Vikingové potrestat," hodnotí výkon týmu gólman Spartaku, který poukazuje ještě na jednu, už dlouhodobou bolest. Tou je neproměňování jasných gólovek.

"Jako zezadu to vypadá pěkně. Super akce, nahrávka do poloprázdné branky a pak přijde rána úplně mimo. To nás hrozně sráží," je přesvědčený Kuchař, který ale nechtěl svůj výkon moc komentovat. "To je otázka pro někoho jiného. Určitě se ale nechalo vyřešit dost věcí líp, i když po bitvě je každý generál. Za sebe můžu říct, že jsem se snažil a dělal to, co mi v ten okamžik přišlo nejlepší," říká.

Podle něj je potřeba přestat hrát na krásu a být při zakončení zodpovědný. Pak by se měly dostavit i tolik kýžené body. "Nemyslím si, že bychom na národku neměli, ale ta koncovka je problém. Je potřeba o dost víc střílet, dorážet… zkrátka být na brankovišti důrazní. Pak věřím, že v klidu play-off uhrajeme," míní brankář, kterému se hodně líbí práce trenérského dua Koten - Knězů. "Pod jejich vedením mají tréninky hlavu a patu a je jen otázkou času, kdy se dostaví i výsledky. Osobně věřím, že se série rozjede už teď proti Svitavám, i když čekám hodně vyrovnaný a vyhecovaný duel. Ostatně jako vždycky. Hlavně se ale těším na naše výborné fanoušky, protože takovou atmosféru prostě jinde nezažijete," kvituje jejich neutuchající přízeň, a to i v době, kdy se týmu dvakrát nedaří.

I přes nezdar v úvodním kole je ale Jakub momentálně spokojený. V srpnu si vzal partnerku Nikolu, a taky oslavil první narozeniny svého syna. "Doma je všechno super, Kubík už je pěkný lumpík. Teď jsme konečně rodina, jak se sluší a patří. Osobně se těším příští rok na dovolenou, kterou pojmeme jako líbánky, tak třeba tam se Kubík dočká sourozence," uzavírá s úsměvem Jakub Kuchař.

Zápas proti Svitavám je na programu v sobotu večer. Kdo se nedostane do haly, bude ho moct sledovat onlajn. A nezapomeňte, že kvůli nařízení vlády bude potřeba rouška.


Sezona začíná béčku a dorostencům
Do nové sezony naskočí v neděli taky béčko, které vyrazí pro první body do Třeště. V prvním zápase se Spartakovci utkají s Havlíčkovým Brodem (10:30, onlajn), v tom druhém pak s Okříškami-Rudíkovem (14:00, onlajn).
Ve stejný den vyrazí do spíše házenkářského městyse Nového Veselí dorostenci, kteří se střetnou s Přibyslaví (9:00, onlajn) a FBŠ Jihlava (12:00, onlajn).

Další články z této kategorie
09.09.2020
Liga je zpět! Snad budou moct na naše zápasy fanoušci, doufá Marek Švrkala
Pelhřimovské florbalisty čeká hned zkraje nové sezony dlouhá štreka do Kopřivnice. Pokud se chtějí co nejdříve vyhnout loňskému stresu, bylo by ideální nevracet se s prázdnou.
31.03.2020
Kdybych měl víc času, v tělocvičně by se mě nezbavili, říká Jan Zrzavý
Pelhřimovský florbal nejsou jenom hráči, ale taky fanoušci. Tím nejvěrnějším je fantom v modrožlutém obleku, který svůj milovaný klub povzbuzuje s paličkami v ruce už dlouhých osm sezon. A stále nemá dost.
22.10.2019
Kvalita juniorů mě mile překvapila, říká navrátilec Zrzavý
Vytáhlý obránce by to s týmem chtěl dotáhnout minimálně do semifinále NL. Dostat se tam ale znamená, začít vyhrávat i na hřištích soupeřů. A to Spartakovcům zatím nejde.
1.FBC Vikings Kopřivnice6
2.TROOPERS6
3.FbK Horní Suchá5
4.Aligators Klobouky4
5.Florbal Pelhřimov3
6.FBK Spartak Hluk3
7.Florbal Svitavy3
8.Snipers Třebíč2
9.1. FBK Rožnov1
10.S.K. P.E.M.A. Opava0
11.1. MVIL Ostrava0
12.FBC Hranice0
Nejbližší utkání
Muži
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
07.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Hranice
Ženy - pohár
24.09.
19:30
Florbal Pelhřimov
VS
FBS Olomouc
Partneři