Rozhovory
15.09.2017
autor: Neznámý uživatel

Nový Seifert odhalen (-Ladislav Běhounek)

Náš následující host se vymyká nejen výškou, nýbrž i slovní zásobou. K četbě díla pelhřimovského velikána proto doporučujeme sklenku vína, či rozžhavit čtenářovu dýmku.

V jakém duchu a nasazení proběhla/probíhá letní příprava na další sezónu? FlorPE 200

Letní příprava byla stejně jako předchozí sezónu zaměřena především na rychlost a sílu prvních tří kroků, krátkých sprintů. Celkově tedy zrychlení a výbušnost, doplněná koordinačními cvičením a lehkým posilováním. Na rozdíl od sezony minulé, se začalo dříve v hale s holí. Mně osobně tento způsob tréninku vyhovuje. Co se týká výsledků, ty se teprve ukáží v průběhu náročné a dlouhé sezóny.

Jak těžké bylo skloubení letní přípravy a povolání/brigády?

Brigáda mi zabírá velké množství času a stojí množství energie, která někdy na tréninku rychle dochází. Nakonec se mi skloubení florbalu a vydělávání celkem dařilo, i když samozřejmě 100 % docházku nemám. Peníze jsou prostě důležité, zvlášť když má člověk štěstí na lámání holí – díky Kuchy. Každopádně florbal nikoho z nás neživí, a tak je potřeba to brát.

Kolik času ti zabere florbal, zvládáš ještě jiné aktivity?

Možná se to nezdá, ale florbal na úrovni 1. ligy je časově velmi náročný. Moje výhoda je, že studuji VŠ, tudíž volného času na tréninky i zápasy je v průběhu semestru poměrně dost. Pokud k tomu přidám brigádu, práci, už to tak růžové není. Stranou musí především ostatní koníčky. Naštěstí sezóna lovu pstruhů začíná s koncem základní části ligy.

Další sezóna v 1. lize... Čím se bude lišit od minulé sezóny? 

Těžko hodnotit, minulá sezóna vypadala výsledkově do posledních chvil nadějně. To, že nakonec skončila sestupem, z ní prostě úspěšnou udělat nemůže. Nemyslím si, že by mezi týmy byly velké rozdíly, rozhodovat budou tak jako v minulé sezóně maličkosti. Zlepšení by mohlo nastat v našem přístupu do soubojů, kdy je potřeba nedat soupeři prostor a čas na kombinaci. Rozhodně to může být faktor, který může náš florbal posunout zase o krůček dále.

Již proběhla přátelská či turnajová utkání, jak je na tom tým?

Důležité je připomenout, že tým přípravné zápasy či turnaje neodehrál v kompletním složení, proto je hodnocení trochu zkreslené. Každopádně nejvíc přínosný byl asi South Bohema Cup v Jindřichově Hradci, kde jsme podle mne odehráli slušné zápasy. První prohra sice přišla v nejnevhodnější okamžik – čtvrtfinále, ale určitě se nemáme za co stydět. Navíc možnost zahrát si proti extraligovým týmům ze Slovenska doslova za humny, je skvělá. Přátelské dvojutkání s divizním Táborem nám pro změnu ukázalo, že ani přátelské zápasy se nevyhrávají samy. Jak je na tom tým, se uvidí v průběhu prvoligové sezóny.

Jak se Spartak umístí v tabulce, dostane se do zakletého play-off?

Minulou sezónu tomu Spartak podřídil všechno. Bohatší je o zkušenost. Takže pochopitelně věřím, že jsme toho schopni dosáhnout. Zasloužili by si to i naši fanoušci. To že nás čeká nesmírně složitý úkol, je více než jasné. Musíme všichni táhnout za jeden provaz a loď jménem Spartak pak můžeme do play-off dotáhnout.

Jaká je atmosféra v týmu před startem sezóny?

Atmosféra není jiná než roky přechozí. Čeká nás další dlouhá a náročná sezóna. Všichni víme, do čeho jdeme. Já osobně se na start sezóny velmi těším a doufám, že se chytneme hned na jejím začátku a bude o co hrát.

Jak hodnotíš práci trenéra a vedení?

Tyhle věci jdou trochu mimo mne. Snažím se soustředit se na to, co je mým úkolem na hřišti. Vedení má zase své úkoly, které plní v zájmu celého klubu. Co se trenéra týká, je to férový a rozumný chlap, který trénováním žije.

Kdo je v kabině rozeným vůdcem a proč?

Jednoznačně Pody, proto je také naším kapitánem. Dokáže tým namotivovat do zápasu, poradit na tréninku. V kabině má své slovo a je jedním z nejdůležitějších individualit v našem týmu. Všichni ho respektujeme a pro mne osobně byl jedním z prvních florbalových vzorů.

Kdo je týmovým šaškem/šprýmařem?

Mám rád Zrziho humor. Ten mu většinou nechybí ani po prohraném zápase. Dokáže odlehčit situaci, když je potřeba. Patří také k tahounům společenských aktivit mimo hřiště. Je to v pohodě kluk.

Proběhla v létě nějaká teambuildingová akce?

Proběhla vyhlášená rozlučka s předchozí sezónou v Markvarci, které jsem se bohužel nemohl zúčastnit. Velmi rád jsem se naopak zúčastnil akce na podporu pevného zdraví nově narozené dcerky Lůdi Charouzka Elly. 

Obměna ligy- spadlo Kladno, postoupil Chomutov,Havířov a Petrovice...

Co přinesou do ligy, jaký na ně máš názor, jak zamíchají pořadím?

Spadnuvší Kladno přinese do ligy především extraligovou zkušenost. Pro mne jeden z adeptů postupu. První domácí zápas napoví, jak moc je moje predikce správná. Chomutov nám svou kvalitu předvedl v baráži, hrají tvrdý, kombinační a efektivní florbal, což myslím bude platit i v 1. lize. Petrovice neznám, ale právo hrát 1. ligu si vybojovaly vítězstvím v baráži proti Rožnovu p. R.. Pro nás tedy nejen další silný soupeř, ale i dlouhá cesta na venkovní utkání. Podobně jako Havířov, který ve finále národní ligy divize východ Petrovice přehrál.

Koho považuješ za rivala, na jaké zápasy se těšíš?

Vyloženě za rivala asi nikoho. Všechny zápasy budou nesmírně těžké. Samozřejmě motivace je větší proti sebevědomím týmům typu Česká Lípa,

nicméně ta letos okusí extraligu. Těším se samozřejmě na domácí zápasy, kde nás tradičně za body ženou skvělí fanoušci. Dobře se mi hraje také ve Svitavách, kde mají moderní halu, velmi slušnou návštěvnost a motivující atmosféru.


Na co se mohou těšit fanoušci?

Těšit se mohou určitě na návrat známé tváře zpět na pelhřimovskou palubovku, a především na „florbal dobrej jako vždycky“.

Chceš jim tímto něco vzkázat?

Jsem velmi rád, že chodí v takovém počtu a podpoří, i když se nedaří, to se neděje všude. Hrát před vlastními fanoušky, je jeden z důvodů, proč děláme sport. Pozdravit bych chtěl svého tátu, který v hledišti chybí jen výjimečně.

fanclub 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak vidíš budoucnost Spartaku? (Mládežnické kategorie)

Popravdě řečeno neznám nějak podrobně naše mládežnické týmy. U mladších ročníků je pochopitelně nejdůležitější, aby florbal byl především zábavou. Trenér dorostenců Honza Knězů má pod svými křídly tým, který vypadá zajímavě a co je nejdůležitější, táhne za jeden provaz. Ovšem jestli florbal v Pelhřimově bude nadále růst, ukáže teprve čas. Já věřím, že Spartak Pelhřimov bude rozdávat florbalovou radost našim fanouškům i v letech budoucích.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Další články z této kategorie
14.09.2017
Na plovárně s Petrem Poduškou.
Petr Poduška si ve svém přeplněném diáři našel chviličku pro náš magazín, aby nám odpověděl na pár otázek ohledně nadcházející sezóny!
1.ASK Orka Čelákovice24
2.Spartak Pelhřimov21
3.TJ Sokol Jaroměř21
4.TJ Turnov18
5.FAT PIPE Traverza Mukařov17
6.Panthers Praha17
7.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr15
8.FBC Plzeň12
9.Florbal TJ Kobylisy11
10.DDM SANEXCZ Děčín IV8
11.FBC DDM Kati Kadaň8
12.Wizards DDM Praha 108
Nejbližší utkání
Muži
17.11.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
ASK Orka Čelákovice
15.12.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
FAT PIPE Traverza Mukařov
22.12.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
Florbal TJ Kobylisy
Partneři