25.01.2020
autor: Martin Tkadlec

Spartak dlouho vedl, přesto vzal Letce jen bod

Pelhřimovští florbalisté vedli po dvou třetinách o dvě branky. O náskok ale na začátku té třetí rychle přišli a nakonec byli rádi alespoň za bod. Jistota play-off tak zůstává stejně blízko i daleko.

Zápas proti Letce začali domácí florbalisté aktivně, hned zkraje prověřil hostujícího brankáře Fučík. Pelhřimovský snajpr byl i nadále při chuti. Na jeho další pokus už stejnojmenný gólman nedosáhl a Spartakovci vedli. Hned po něm mohl skóre navýšit Hendrych, ale přestřelil. O moc lépe se nevedlo ani Běhounkovi. Letka následně vystrčila křídla a po několika varováních udeřila. Domácí si při standartce špatně rozebrali hráče a Toman vyrovnal. Neuběhla ale ani minuta a modrožlutý kotel mohl slavit podruhé. Střelu Vlacha pohotově dorazil Běhounek. Spartakovci byli i nadále při chuti a hrozili z rychlých brejků. Ani jeden z nich však už nedokázali přetavit do přestávky v branku. Nic na tom nezměnila ani nabídnutá přesilovka.

Druhá třetina začala obrovskou šancí Letky. Jeden z jejich hráčů ale trestuhodně netrefil branku. Ztrestat je za to mohl Sláma, ale Fučík ho skvěle vychytal. Na střelu Vlacha ke vzdálenější tyči už byl ale krátký a v hale bylo zase o něco veseleji. Ještě více radosti mohl navodit Sláma, ale sám před brankářem selhal a jak to tak bývá, udeřilo před Kuchařem. Z výběhu se už podruhé trefil Toman. Možnost k vyrovnání nabídnul následně Letce faulující Mozr. Kuchař svůj tým nicméně podržel, i když měl trošku štěstí. To naopak chybělo Fučíkovi na druhé straně, kterého po Poduškově nahrávce propálil Knězů a navýšil vedení Spartaku. Na konci třetiny pak ještě pelhřimovský kapitán bravurně uhasil brejk Letky.

Hned na začátku třetiny vytloukl Brothánek v šanci bloky a mohl toho litovat, protože se hosté dostali po gólu Smrčky znovu na dostřel. Že nejde o zrovna povedený start periody potvrdil Vlach, který svým vyloučením nabídnul Letce možnost k vyrovnání. A ta ji po pár vteřinách využila. Nad nohu Kuchaře se trefil Ondruch. Očividně zaskočení Spartakovci pak moc nevěděli, co hrát. Hráči Letky byli živější a všude dřív. Nerozhodné skóre svítilo na tabuli jen díky Kuchařovi, který se v brance překonával. Klid na florbalky mohl domácím vrátit po úniku Fučík, ale trefil jen břevno. Hosté pak předvedli několik ostřejších zákroků a závěrem i hodně rozvážnou rozehrávku, která zápas dovedla až do nastavení. V něm se Spartakovcům vymstila hra bez brankáře. Do prázdné se trefil Lokša a rozhodnul o tom, že bonusový bod poputuje pod vysoké pece.

Národní liga - východ, 17. kolo
Florbal Pelhřimov vs. FBC Letka Toman Finance Group 4-5p
- online
- fotky od p. Šulce (doplníme)
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
23.01.2020
Program víkendu: v akci pět týmů Spartaku a všechny doma
Áčko vyzve silnou Letku, která se vyhřívá na třetím místě tabulky Národní ligy - východ. Venku navíc dost často boduje, naposledy obrala před Vánoci Horní Suchou. To starší žáky čekají souboje v prvním koši.
21.01.2020
Sumář víkendu: dorostenci znovu narazili, béčko zdolalo lídra
Áčko ovládlo regionální derby v Třebíči a navíc vyhrálo poprvé venku. To mladší žáci bojovali nejen se soupeři, ale taky s malým počtem hráčů. Stejně na tom byla i přípravka, která se ukázala doma.
20.01.2020
Spartak je králem Vysočiny, navíc vyhrál poprvé venku
Regionální souboj byl doslova boj na ostří nože. O něco více nabroušené je měli Spartakovci, kteří si do tabulky připsali důležité dva body a přiblížili se vytouženému play-off.
1.TROOPERS49
2.FBC Hranice34
3.FBC Letka33
4.Florbal Svitavy26
5.Aligators Klobouky25
6.FbK Horní Suchá23
7.FBC Vikings Kopřivnice22
8.Florbal Pelhřimov21
9.FBK Spartak Hluk21
10.1. MVIL Ostrava20
11.S.K. P.E.M.A. Opava18
12.Snipers Třebíč14
Nejbližší utkání
Muži
08.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBK Spartak Hluk
29.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
TROOPERS
Partneři