19.03.2022
autor: Martin Tkadlec

Hoši, děkujem! Hráči Spartaku se rozloučili se sezonou se ctí

Odhodlání zvrátit sérii z hráčů Pelhřimova sršelo celý zápas. Jenže je opět zradila koncovka. Navíc rozhodovaly zkušenosti, kterých bylo na straně TROOPERS o něco víc.

Třetí semifinálové utkání začalo poměrně zostra. Ani jeden z týmů na nic nečekal a hnal se za vedoucím gólem. O něco málo aktivnější byli domácí borci, kteří Melichara v brance párkrát provětrali. Extra nervózní z toho ale být nemusel. To hosté byli v zakončení mnohem nebezpečnější. Naštěstí ne natolik, aby mohli slavit. Velkou příležitost ke změně nicméně dostal Peška, kterého ale Domkář v nájezdu dokonale vychytal. A jak už to při sportu bývá, zahřmělo na druhé straně. Smejkalovu střelu pohotově uklidil do branky Fučík a domácí vedli. Jenže ne dlouho. Půl minuty na to vyrovnal Večeřa. Od té chvíle se hrála naprosto otevřená partie a bylo jen otázkou času, kdo znovu udeří. Těmi šťastnými se nakonec stali hráči TROOPERS. Nutno říci, že akce Kadlece s Voltnerem byla opravdu ukázková - obránce Spartaku totiž doslova vykoupali. Modrožlutí ale špatně nehráli, jen ten klid v koncovce nebyl takový, jaký by si představovali.

Druhá část začala obdobně, jako ta první - tedy aktivitou Spartakovců. Hra se nicméně rychle srovnala a více z ní začali mít najednou hosté. Nebezpeční byli hlavně z rychlých brejků, které domácí jen tak tak zachytávali. Na druhé straně se zase činil Fučík. Jeho projektilům ale chyběla přesnost. Skórem nedokázala pohnout ani první pelhřimovská přesilovka, při které se Melichar v brance doslova překonával. Boj o každou parketu tak pokračoval dál. Domácí se snažili, dřeli, jenže neměli štěstí v zakončení. To opustilo taky hráče TROOPERS, kteří s přibývajícím časem upustili od své aktivity a spíše čekali na to, co vymyslí Spartakovci. A ti vymýšleli, co se dalo. Třeba ráně Knězů chybělo pár centimetrů. Čas kvapem plynul a Melichar si připisoval jeden zákrok za druhým. Z klidu ho vyvedla až druhá přesilovka domácích, kterou po spektakulární akci perfektně zakončil Zrzavý a konečně rozburácel halu.

Kdo čekal, že třetí perioda začne opatrně, byl na velkém omylu. Hráči obou týmů do toho hned zkraje pořádně šlápli, takže se diváci v hale rozhodně nenudili. Napínavé drama tak pokračovalo. Oproti předchozím třetinám se ale více přiostřilo, což zapříčinil právě remízový stav. Pohnout s ním mohl Zrzavý, který ale ideální čas ke skórování promeškal. To Kadlec na druhé straně byl mnohem preciznější a gólem mezi nohy Domkáře posadil hosty zpět do sedla. V něm se celkem slušně drželi, hráli, co potřebovali a navíc své vedení ještě navýšili. Ze standardky se znovu prosadil šikovný Kadlec. A kdyby se do další rány nepoložil Smejkal, mohlo být vymalováno. To se ale nestalo, a tak se modrožlutí dál snažili s výsledkem něco udělat. A dočkali se poměrně brzy. Mezi střelce se z dálky zapsal Kalina, i když se to atakovanému brankáři Melicharovi vůbec nelíbilo. Radost v hale ale měla pouze jepičí život. Vyloučení Zrzavého totiž potrestal Grábl, který hosty uklidnil natolik, že si v poklidu pohlídali i závěrečnou hru v šesti. Zcela zaslouženě tak postoupili do finále. Dnešní výkon modrožlutých je však nutné ocenit a za vydařenou sezonu jim poděkovat.


Národní liga - východ, 3. semifinále
Florbal Pelhřimov vs. TROOPERS 3-5 (konečný stav série 0-3)
- onlajn, video, foto
- více o play-off najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
13.03.2022
TROOPERS mají mečbol, rozhodli ve třetí třetině
Ve druhém duelu si oba týmy sáhly na dno fyzických sil. Rozhodovaly maličkosti, o něco aktivnější ale byli domácí, kteří zaslouženě vyhráli a za týden mohou stvrdit postup do finále.
12.03.2022
Spartaku chyběla odvaha. Proti TROOPERS musí dotahovat
První semifinálový zápas rozhodly chyby pelhřimovských hráčů. Pokud chtějí pomýšlet na zdramatizování série, musí přepnout na vyšší rychlostní stupeň, být důraznější a nekompromisní v zakončení.
06.03.2022
Sladký postup. Spartak zlomil Kopřivnici v pětiminutové přesilovce
Po dobré úvodní třetině vypadli hráči Pelhřimova z tempa, z čehož pramenila řada vyloučení. O vítězství nakonec rozhodla dlouhá výhoda ve třetí části, při které Spartakovci hned třikrát udeřili.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři