16.10.2021
autor: Martin Tkadlec

Domkář čaroval, Spartak přetlačil Svitavy

Vyrovnanou bitvu s málo brankami na obou stranách i díky výborně chytajícím gólmanům rozseklo ve Svitavách až prodloužení. V něm se hned zkraje prosadil Fučík.

Bitva o důležité body začala střelou domácího Šmardy. Domkáře v brance ale nepřekvapila. K několika zajímavým momentům se v úvodu utkání dostali taky hráči Spartaku. Jejich příležitosti nicméně skončily už na tělech obětavých obránců. Hra ve vysokém tempu pokračovala a ještě více vzruchu do ní vnesla tyčka svitavského Pakosty. Šance střídala šanci a bylo jen otázkou času, kdo udeří jako první. Tím vyvoleným byl paradoxně oslavenec Vlach, kterého ke skórování vybídnul Škoda. Jeho radost však trvala jen chviličku. Ještě do přestávky stihnul vyrovnat Vašák.

Herní nadšení nechybělo oběma celkům ani na startu druhé periody. O něco více živější byli hráči v modrožlutých dresech, kteří domácím hned několikrát zle zatopili. Jejich tlak však ke gólu nevedl. Hra se pak na čas srovnala, nicméně se bylo stále na co dívat. Svitavští přežili i další závary a sami udeřili. Po nahrávce Hynka se prosadil Mach a poslal domácí poprvé do vedení. A mohlo být ještě hůř. S trestným střílením naštěstí domácí Prudil dobře nenaložil. Zasloužené vyrovnání přišlo poměrně záhy. Na svědomí ho měl Zrzavý, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou. Taky zbytek třetiny se dohrával pěkně od podlahy, čemuž dal přítrž až závěrečný klakson.

Ani třetí část nezačala zrovna v rukavičkách. Drama pokračovalo. Hra byla mírně neurovnaná, leč naprosto vyrovnaná. Oba týmy se totiž prezentovaly podobným stylem florbalu. Čím více zápas postupoval ke svému finiši, tím více se bránilo a ubývalo velkých možností. Obě střídačky si uvědomovaly důležitost bodového zisku, což bylo na hře patrné. Hráčům se snaha nicméně upřít nedala, rozhodující gól ale v základní hrací době nepřišel, a to hlavně díky oběma gólmanům, kteří byli téměř bezchybní.

O tom, že dva body poputují na Vysočinu, rozhodnul hned zkraje prodloužení Fučík, který Spartakovce nasměroval na vítěznou vlnu. Dalo by se říct, konečně.


Národní liga - východ, 6. kolo
Florbal Svitavy - Florbal Pelhřimov 2-3p
- onlajn
- více o lize najdete na stránkách Českého florbalu

Další články z této kategorie
10.10.2021
Dřina přišla vniveč, Spartak se vrátil z Hluku s prázdnou
Gólově bláznivé utkání mohl do prodloužení poslat šikula Zajíček. Jeho nájezd ale ke smůle hostí skončil pouze na tyčce.
02.10.2021
Zase ta koncovka, áčko padlo doma s MVILem
Po první třetině to vypadalo na poklidnou jízdu. Pak se ale brankostroj Pelhřimova zaseknul a do konce zápasu nerozjel. Hráči Spartaku si tak připsali druhou prohru v řadě.
25.09.2021
Vítězná série skončila, Spartak prohrál v Kopřivnici
Po slušné první třetině přišel útlum, ze kterého se florbalisté Pelhřimova po zbytek zápasu nedostali. Vikingy navíc podržel skvěle chytající Strakoš.
1.1. FBK Sršni Rožnov14
2.FBK Spartak Hluk12
3.TROOPERS12
4.1.MVIL Ostrava12
5.Snipers Třebíč11
6.FBC Hranice9
7.Florbal Pelhřimov8
8.FBC Vikings Kopřivnice8
9.S.K. P.E.M.A. Opava8
10.Aligators Klobouky6
11.FbK Horní Suchá4
12.Florbal Svitavy1
Nejbližší utkání
Muži
23.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FbK Horní Suchá
06.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
TROOPERS
20.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. FBK Sršni Rožnov
Partneři