03.05.2023
autor: Neznámý uživatel

Béčko čtvrté v Regionální lize

Záložní tým o víkendu odehrál poslední turnaj sezóny, který se konal v Kaplici. Zde se Béčko utkalo se dvěma nejlepšími týmy regionální soutěže ze skupiny jižních Čech.

Záložní tým o víkendu odehrál poslední turnaj sezóny, který se konal v Kaplici. Zde se Béčko utkalo se dvěma nejlepšími týmy regionální soutěže ze skupiny jižních Čech. První utkání odehrálo Béčko proti Kaplici, která do nadstavby postoupila z prvního místa. Ve druhém zápase Spartak nastoupil proti Meťáku České Budějovice, který zaostal 6 bodů za Kaplicí a skončil na druhém místě. 

Po příjezdu Spartaku do Kaplice hráče překvapila velikost hřiště, které bylo v rozměrech starších žáků. Než se hráči Béčka aklimatizovali na menší rozměr hřiště, tak domácí Kaplice už vedla po první třetině 4:0. Za nepříznivého stavu nastoupil Pelhřimov do druhé třetiny ve vysokém tempu a během 33 sekund se prosadil Luděk Charouzek a za další 3 minuty snížil na rozdíl dvou branek Honza Knězů. Od té doby opět úřadovala Kaplice, která vstřelila další tři branky a do „šaten“ se šlo za stavu 7:2 pro Kaplici. Třetí třetina začala tam, kde druhá skončila a Kaplice pokračovala v přestřelce a po 5 minutách Pelhřimov prohrával už 2:9. Hráči Spartaku dokázali dvěma slepenými góly snížit na rozdíl pěti branek, ale Kaplice odpověděla desátým gólem a tím stanovila finální výsledek.

Spartak Pelhřimov vs. FBC Spartak Kaplice 4:10

Druhé utkání proti Českým Budějovicím začalo lépe pro Pelhřimov, když po 23 sekundách poslal míček do branky Víťa Papežů. Z vedení se Béčko neradovalo moc dlouho, protože ve 3. minutě vyrovnal Bezpalec a v 7. minutě pro Jihočechy otočil skóre Smudek. Prostřední třetina byla opět vyrovnaná. Nejprve vyrovnal Patrik Mynařík a následně vrátil vedení Pelhřimovu Honza Knězů. Na vedoucí gól odpověděl hráč Českých Budějovic po 24 sekundách a do třetí třetiny se šlo za nerozhodného stavu 3:3. Ve třetí části Spartak ukázal svoji sílu a po gólech Martina Kose, Martina Davida a Jirky Žáka převzal vedení 6:3. Budějovice dokázaly ještě vstřelit dva góly, ale za Pelhřimov se opět prosadil Víťa Papež a Spartak mohl slavit druhou výhru v nadstavbě, která znamenala celkové 4. místo.

Spartak Pelhřimov vs. Meťák České Budějovice 7:5

Vyjádření vedoucího týmu Jirky Žáka:
„B-tým odjel na svůj poslední turnaj nadstavby do Kaplice. Trošku nás překvapilo, že se finálový turnaj hrál na hřišti pro starší žáky. To se nám vymstilo v prvním zápase proti Kaplici, kdy domácí tým využil specifičnosti svého hřiště a po první třetině jsme prohrávali 0:4. Na začátku druhé třetiny se naše hra zvedla, ale soupeř udeřil z rychlých protiútoků a zápas byl pro nás ztracen. Konečný výsledek byl 4:10. Ve druhém zápase proti Meťáku České Budějovice jsme se aklimatizovali na zdejší povrch a rozměry hřiště a zaslouženě vyhráli 7:5. Děkuji všem, co letos hráli za B tým, a těším se na závěrečnou párty B týmu, kam budou zváni všichni účastníci. Těším se na další sezónu.“

Další články z této kategorie
26.04.2023
Ženy nakonec ve 2. lize skončily páté
O víkendu odehráli poslední turnaje sezóny ženy, elévky a elévové. Béčku začalo první kolo nadstavby.
21.04.2023
„Skoro“ poslední herní víkend
Předposlední dubnový víkend nám nabídne poslední ženský turnaj sezóny a elévové ukončí sezónu před svými diváky. Pro Béčko víkend znamená „začátek sezóny“, když odehraje první část nadstavby.
19.04.2023
Junioři jsou mistři Vysočiny, dorostenky mezi TOP16 v ČR
V sobotu hrály první kolo play-off dorostenky a junioři vybojovali první místo v tabulce. Na pelhřimovské palubovce přípravka odehrála poslední domácí turnaj sezóny a mladší žáci vyjeli na poslední turnaj sezóny do Světlé nad Sázavou.
1.S.K. P.E.M.A. Opava53
2.Torpedo Havířov53
3.FBC Vikings Kopřivnice43
4.Asper Šumperk39
5.Slovan Havířov37
6.Z.F.K. Petrovice35
7.1. FBK Sršni Rožnov31
8.Florbal Pelhřimov30
9.FBC Hranice26
10.FBC Přerov25
11.Snipers Třebíč24
12.1.MVIL Ostrava0
Nejbližší utkání
Partneři