17.09.2018
autor: Neznámý uživatel

Áčko doma zvládlo závěr a je v čele ligy

Vítězství v premiérovém domácím utkání Národní ligy se nerodilo vůbec jednoduše. Spartak ještě 10 minut před koncem prohrával 2:5.

Úvodní třetina přinesla spíše opatrný florbal. Pelhřimov chtěl hrát aktivně, ale naprosto vázlo zakončení. Pouhých šest střel zamířilo mezi tyče, v ostatních šancích se míček mezi ně vůbec nevešel. Naopak soupeř nejprve využil hrubou chybu při přebírání hráčů, při druhém zúročil výhodu přesilové hry. Ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil. Hosté přesně kombinovali na své polovině, naopak rozehrávka Spartaku postrádala přesnost, překvapivost a zejména tlak na obranné postavení soupeře. Navíc přišla nedůslednost při dostupování a Jaroměř vedla již 3:0. Pelhřimov se dokázal prosadit až po polovině utkání a dvěma rychlými brankami snížil na 2:3.

Závěrečná třetina začala náporem Spartaku. Jaroměř ovšem podruhé využila nedůslednosti na levé straně obrany a do tříbrankového vedení se dostala po využití přesilové hry. Pelhřimov zbraně nesložil a začal svoji zvýšenou aktivitou dělat obraně hostů značné problémy. Tlak vyústil v řadu vyloučení. A právě jejich potrestání nakonec vedlo k vítězství. Nejprve se Spartak prosadil při přesilovce, následně snížil při hře 4 na 4. Rozhodnutí padlo v 5ti minutové přesilovce, která následovala za hrubý faul kolenem na polovině hřiště. Pelhřimov otáčí skóre na 6:5, což neunesl hostující hráč a nabídl za zahození florbalky Pelhřimovu přesilovku 5 na 3, kterou Pelhřimov také využívá. Závěrečnou pojistku přidává Spartak sedm sekund před koncem utkání.

Pelhřimov i přes nepříznivý průběh utkání nesložil zbraně a bojoval až do samého závěru. K přístupu bude v dalších utkání nutné přidat více jistoty na míčku a vyvarovat se nedůsledností, které pramení spíše z pohodlnosti než z tlaku soupeře.  

 

Pěti brankami se blýskl Ladislav Běhounek, čtyři asistence si připsal Martin Blažek. V aktuální tabulce Národní ligy západ drží Spartak první příčku - jako jediný ve dvou kolech ještě neztratil ani bod. Před výborným domácím publikem se Spartak představí až za tři týdny, v sobotu 6. října, kdy v tělocvičně ZŠ Osvobození od 19:00 hod přivítá severočeský Turnov.

Spartak Pelhřimov - TJ Sokol Jaroměř 8:5
branky: 
31. Ladislav Běhounek, 33. Ladislav Běhounek, 51. Václav Fučík, 53. Ladislav Běhounek, 55. Jan Knězů, 58. Ladislav Běhounek, 58. Ladislav Běhounek, 60. Václav Fučík - 3. Petr Hofman, 5. Vojtěch Výborný, 25. Tomáš Hejzlar, 42. Petr Hašek, 48. Petr Hašek; rozhodčí: Karel Balla - Vojtěch Typl; vyloučení: 4 + Milan Hendrych 5:5 + Petr Jiřička 5; využití: 5:2; zásahy brankářů:  Jakub Kuchař 8 - Jiří Veinfurter 21; po třetinách: 0:2, 2:1, 6:2;

Textový online: https://online.ceskyflorbal.cz/20182019/online-220893.htm

Tabulka a výsledky Národní ligy: https://www.ceskyflorbal.cz/narodni-liga-A/vysledky

Další články z této kategorie
02.05.2018
Béčko vicemistrem regionální ligy
Záloha mužského áčka se stala vicemistrem Regionální ligy mužů skupina V, když vítězem se stalo družstvo SK Jihlava. Béčku se nepovedl úplně závěr sezóny, přesto ve srovnání s loňským ročníkem jde o velký posun.
17.04.2018
B. Quo vadis?
Dohrávka lednového turnaje Regionální ligy mužů se hrála v sobotu v Třeboni. Béčko si v prvním utkání s chutí zastřílelo, druhé utkání se výsledkově nepovedlo.
03.04.2018
Dalších šest bodů béčka
Záloha mužů má za sebou další výsledkově povedený turnaj, na kterém získal za dvě výhry plný počet možných bodů. Je tak stále ve hře o celkové vítězství v Regionální lize, i když už to nemá zcela ve svých rukou a čeká na zaváhání vedoucího týmu SK Jihlava
1.Spartak Pelhřimov6
2.Panthers Praha5
3.TJ Turnov5
4.ASK Orka Čelákovice4
5.FAT PIPE Traverza Mukařov3
6.FBC Plzeň3
7.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr3
8.TJ Sokol Jaroměř3
9.Wizards DDM Praha 103
10.Florbal TJ Kobylisy1
11.1. FBC DDM Děčín IV0
12.FBC DDM Kati Kadaň0
Nejbližší utkání
Muži
06.10.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
TJ Turnov
20.10.
19:00
Spartak Pelhřimov
VS
FBC DDM Kati Kadaň
Partneři