Starší žákyně
01.05.2018
autor: David Štursa

Konečná stanice

V prakticky letním počasí odehrály starší žákyně svůj poslední turnaj sezóny a to v neděli 29.4. v Ledči nad Sázavou.

Obě utkání hrály proti domacím týmům Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou - Tygřice a Lvice. Do Ledče jsme přijížděli s teoretickou nadějí boje o třetí místo za předpokladu, že musíme vyhrát oba zápasy a soupeř v tabulce před námi SK Jihlava nesmí ani jeden vyhrát. Byť jsem tomu nevěřil, soupeř nám šanci na zlatém podnose dal, když oba své zápasy prohrál.

Oba naše zápasy jako kdyby chtěly podtrhnout aktuální stav týmu. Týmu, který během roku udělal velký pokrok, ale kterému pořád chybí zkušenosti a kde některé hráčky pořád nepochopily zodpovědnost vůči spoluhráčkám v týmu a to, že co se nenaučí na tréninku, se při zápase nedožene. V obou zápasech jsme dostali první branku a opět jsme museli bojovat o vyrovnání. V jednom se to povedlo, v druhém ne. První zápas skončil 1:1, druhý 1:2. Co je platné, když po obdrženém gólu umíme zvýšit úsilí, když to neumíme podpořit týmovou hrou a taktickou zralostí a místo týmového úsilí se jedná o úsilí jednotlivců, se kterým si výborně bránící hráčky Světlé poradily. Výsledky to byly bohužel zasloužené, možná by druhému zápasu více slušela remíza, ale to není podstatné. Svou roli sehrálo i podcenění soupeře, kdy jsme hráli proti týmům v tabulce za námi a s tímto pocitem některé hráčky do utkání vstupovaly. Ne nadarmo se obecně se říká, že podceňovat soupeře se nevyplácí.

Nyní si dovolím zrekapitulovat celou sezónu. Strávil jsem s holkami kromě dvou nebo tří tréninků celou sezónu. První polovina sezóny byla úžasná, dařilo se nám dělat velké pokroky a posouvat se vpřed. V druhé části sezóny jako kdyby holky podlehly nemoci, že už jsou dobré a vše umí a nasazení především v tréninku šlo dolů. Na turnajích pořád bojovaly a získávaly body, ale už to nebylo herně "lehké" jako předtím. Měli jsme poměrně dlouhou přestávku mezi turnaji v lednu a březnu, kterou jsem chtěl využít na závěrečný finiš sezóny v boji o přední místa v tabulce. Bohužel toto úsilí se vytratilo do ztracena. A nejvíc mě na tom mrzí, že to nebylo soupeři, ale námi.

Příští sezónu se ze starších žákyň stanou dorostenky. Není jiná možnost, holek není dost na to, aby část zůstala ve starších žákyních a druhá šla hrát za dorostenky. Znamená to, že se budou utkávat se staršími hráčkami. Máme-li mít šanci proti nim bojovat, musíme čas do příští sezóny maximálně využít. Nevidím v tom nic nemožného se posunout výrazně dál a v příští sezóně být rovnocenným soupeřem proti každému. Je to jenom na nás. 

Kdyby se někdo chtěl podívat na detailní statistiky sezóny, tak jsou k nalezení zde. Základní jsou jsou 7 výher, 9 proher, 4 remízy, 60 vstřelených branek, 55 obdržených.

Držte nám palce do další sezóny 2018/2019. Do té doby budeme dále trénovat, hrát přátelské turnaje, o prázdninách nás čeká týdenní soustředění s přátelskými zápasy a určitě se objeví něco dalšího. 

Holky, i přes nepovedený závěr Vám děkuji, pojďme se všichni už teď soustředit na sezónu 2018/2019.

David Štursa

 

Další články z této kategorie
08.04.2018
Boj na domácím území
Druhou dubnovou neděli starší žákyně hrály turnaj na domácí palubovce ve snaze prolomit prokletí a konečně na turnaji získat 6 bodů.
24.03.2018
SMĚR JIH
Je mlhavé březnové ráno, v Pelhřimově panuje klid a nikde ani živáčka.
04.03.2018
Třešťské bitvy
V neděli 4.3. 2018 na závěr jarních prázdnin vyrazily starší žákyně do Třeště do boje o dalších 6 bodů z 24 zbývajících.
Nejbližší utkání
Partneři