Žákyně
17.03.2019
autor: David Štursa

JE TO TAM!!!

Dnes ráno 17.3. zbývaly starším žákyním odehrát poslední dva turnaje. A první z nich odehrály na domácí palubovce s vědomím, že stačí jedno k vítězství celé soutěže.

Po celý rok se holky utkávaly se stejnými soupeři a ani dnes to nebylo jinak. Do města rekordů přijely týmy Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou, FBŠ Jihlava a SK Jihlava. "Stačí jenom jedna výhra" - to jsme si řekli v šatně. Ale také jsme si řekli, že budeme hrát naplno všechny zápasy. Ale právě vědomí, že stačí jedna výhra se asi nejvíc podepsala na našem dnešním výkonu.

SK Jihlava

Nasazení, důraz, pohyb - to byly hlavní atributy naší hry. Díky nim jsme měli zápas celou dobu pod kontrolou a nepřipustili žádné drama a zvítězili pohodově 9:1. Bohužel tento zápas nás nedonutil hrát naplno a toho jsem se obával do dalších zápasů.

Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou

Bylo mi jasné, že to bude úplně jiný zápas. A byl. Soupeř hrál velmi aktivně a důrazně a my jsme měli problémy. Bohužel jsme prakticky celé utkání nedokázali odpovědět stejnými zbraněmi. I když jsme se postupně čím dál víc dostávali do šancí, ty bohužel díky výkonu soupeřova brankáře i naší nepřesnosti nekončili v síti a tak jsme prohráli 1:6. A musím přiznat, že zaslouženě. Soupeř byl lepší a zasloužil si vyhrát.

FBŠ Jihlava

Poučili jsme se z předchozího zápasu? Ano i ne. Ne, protože jsme nehráli od začátku, co jsme měli a ano, že jsme předvedli bojový výkon a stíhací jízdu. Bohužel, když jsme soupeře dotáhli, hned nám odskočil po našich zbytečných chybách. Pro diváky krásný zápas, kdy se bojovalo až do konce. Pro nás bohužel se smutným koncem, ale opět musíme hledat chyby sami v sobě. Zápas skončil 7:9, nutno přiznat, že za úvod zápasu si soupeř výhru zasloužil o něco víc než my.

Takže bilance vítezství v zápasech 1:2. Nebyl to náš nejlepší výkon, ale ... Ale stačil k tomu, co bylo naší povinností. Uhrát tři body a na poslední turnaj do Dolní Cerekve odjíždět s vědomím, že už nám první místo nemůže nikdo vzít. 

JE TO TAM!!! Nechci polemizovat, jakou má toto vítezství hodnotu. Soutěž čtyř týmů, kteří spolu odehrají navzájem 24 utkání na osmi turnajích. To už je pořádná porce utkání. A vyhrát soutěž neznamená vyhrát jeden turnaj či nebo pár zápasů. To už je třeba udržet svoji výkonnost na vysoké úrovni. A to se nám dařilo. Z 21 odehraných zápasů jsme jich 16 vyhráli.smiley A za to před Vámi holky smekám. yes 

Když jsem s Vámi začínal, jezdili jsme na turnaje dostávat nálože gólů a vítězství pro nás byl zázrak. Ale postupně jsme zvedali a každým tréninkem jsme šli dopředu. Za 2 roky jsme společně ušli obrovský kus cesty, kdy jste se z týmu na posledním místě stali týmem schopným zahrát s kýmkoliv vyrovnané utkání a porazit ho. A je jenom na nás všech, kam až společně dojdeme. Krásně to vystihují slova na Vašem istagramu: " Holky, ze Spartaku. Jeden tým, jeden cíl. Holky, co si jdou za svým snem heart". 

Sezóna ještě nekončí. Jak už bylo napsáno, starší žákyně čeká ještě jeden turnaj. Ale ještě předtím a hned příští neděli 24.3. odehraje část holek svůj poslední turnaj za dorostenky. Tyto holky (jádro celého týmu - Štěpka R.,Jana, Terka Š., Zuzka S., Maru, Bety, Viki, Sára, Áďa M.) jsou strůjci našeho úspěchu. To oni zahájily to odražení ode dna a dnes táhnou celý tým dopředu. A s potěšením sleduji, jak je následují nové holky. smiley

Držte nám za týden palce yes

David Štursa

Video - pokřik před zápasem

PS: Děkujeme mamce Zuzky Bendové za užásný dort za vítězství v soutěži. Opravdu neuvěřitelná paráda, najdete ho ve fotogalerii k článku. Vše, co na něm vidíte, bylo opravdu jedlé. A ještě  tomu chuťově výborné. yes Ve fotogalerie najdete také pohár, medaili za první místo a aktuální tabulku. smiley

 

 
Další články z této kategorie
10.03.2019
Letní soustředění Starší žákyně 2019
Letní soustředění starších žákyň proběhne společně s kategorií dorostenek ve dnech 10.8. - 17.8.2019 v rekreačním středisku Kletečná.
09.02.2019
Cíl Ledeč nad Sázavou
Ani šestý víkend v roce 2019 nebyl pro holky Spartaku odpočinkový. Čekal je další turnaj v kategorii starších žákyň.
26.01.2019
TVRDÁ LEKCE
Týden uplynul jako voda a holky čekal další turnaj, tentokrát za starší žákyně.
1.TJ Sokol Jaroměř54
2.ASK Orka Čelákovice41
3.Spartak Pelhřimov39
4.T.B.C. LUCERN Králův Dvůr38
5.FAT PIPE Traverza Mukařov37
6.TJ Turnov37
7.Panthers Praha33
8.Wizards DDM Praha 1032
9.Florbal TJ Kobylisy27
10.FBC Plzeň24
11.FBC DDM Kati Kadaň20
12.DDM SANEXCZ Děčín IV14
Nejbližší utkání
Partneři