2024 - slavíme 25 let
08.06.2024
autor: Jan Koten

Český rekord pro Florbal Pelhřimov

V rámci oslav 25 let florbalu v Pelhřimově došlo na začátku roku 2024 k brandingu tělocvičny ZŠ Osvobození Pelhřimov, která je sportovním domovem oddílu florbalu Spartak Pelhřimov.

Oddíl florbalu Spartak Pelhřimov zadal v rámci oslav 25 let své činnosti výrobu banneru o rozměrech 22,55 x 6,40 m s plochou 134 m2, na kterém je graficky znázorněn znak oddílu. Rekordní počin byl do České databanky rekordů zapsán v domovské hale florbalistů Spartaku Pelhřimov, v tělocvičně ZŠ Osvobození, kde je banner instalován.

Certifikát o vytvoření nového českého rekordu byl představitelům oddílu předán v sobotu 8. června 2024 v rámci programu 34. ročníku festivalu Pelhřimov – město rekordů. Na této akci se oddíl prezentoval venkovním florbalovým hřištěm se speciálním povrchem, rychlostí střelby, střelby na přesnost a návštěvníci napsali či nakreslili na florbalové mantinely více než stovku vzkazů a přání k výročí klubu.

Tento rekord je již druhý zápis oddílu florbalu do české knihy rekordů. V roce 2006 před turnajem regionálních výběrů byl hráči Spartaku Pelhřimov ustanoven český rekord v rychlosti postavení florbalového hřiště za neuvěřitelných 71 sekund - informace.

viz také
Kompletní výsledková listina Festivalu Pelhřimov - město rekordů 2024
Za 71 sekund hotovo - ustavující český rekord v rychlosti postavení florbalového hřiště