11.10.2021
autor: Martin Tkadlec

Dorostenci nadělovali, k nezastavení byly taky ženy

Béčko ztratilo v hodně okleštěné sestavě další body v Bystřici. Mladší žáci se na domácím turnaji florbalem hlavně bavili, stejně jako přípravka ve Světlé.

Sobotní turnaj pohledem JIŘÍHO ŽÁKA, hrajícího manažera béčka
Pelhřimov B vs. ASK Bystřice 9-8pn
Pelhřimov B vs. Orel Nové Město 7-10

"Béčko odehrálo v sobotu druhý turnaj. S ohledem na to, že zároveň hrálo i áčko a další mládežnické kategorie, kam odjeli naši hráči jako trenéři, jsme nastupovali do turnaje v počtu pouze osmi osob. V prvním zápase proti Bystřici jsme celý zápas buď drželi jednogólové vedení, nebo remízu. Na konci zápasu byl stav nerozhodný, a proto se šlo nově do nájezdů, které jsme zvládli.
Ve druhém zápase jsme nastoupili proti nováčkovi soutěže z Nového Města na Moravě. Začátek jsme prospali a rychle prohrávali o tři branky. Ačkoliv jsme se následně do zápasu dostali, nedokázali jsme si pohlídat dva hráče soupeře a utkání otočit zpět na naši stranu. Obecně jsme měli problém v soubojích jeden na jednoho a z toho plynuly levné góly v nezajištěné obraně. Příští turnaj je domácí a budeme doufat v lepší výsledky."

- - -

Sobotní turnaj pohledem VOJTĚCHA MOZRA, trenéra dorostenců (na fotce)
Pelhřimov vs. SK Jihlava lvíčata 15-1
Pelhřimov vs. FBŠ Jihlava 8-3

"Zápasy jsme zvládli dobře, v obou jsme plnili to, co jsme si řekli. Příště se musíme více koncentrovat na začátky utkání. Díky klukům za předvedenou hru."

- - -

Sobotní turnaj pohledem ANNY DVOŘÁKOVÉ, hrající trenérky žen
Pelhřimov vs. 1. FbK Tábor 6-1
Pelhřimov vs. FA Č. Budějovice 4-1

"První třetina proti Táboru byla z naší strany velmi špatná. Zbrklé útoky jsme zakončovaly povětšinou do bot soupeřek a netrefovaly branku. Ve druhé jsme rychle inkasovaly, a to nás nakoplo k lepším výkonům. Samostatné akce pomalu začaly střídat přihrávky. To se nám vyplatilo a do třetí třetiny jsme šly s těsným náskokem. V poslední části utkání jsme si začaly ještě více přihrávat a věrné fanoušky odměnily několika krásnými akcemi. Naše útočnice ukázaly svůj důraz, kdy některé góly doslova protlačily do branky.
V oslabené sestavě jsme měly z druhého utkání proti Č. Budějovicím respekt a do zápasu vstupovaly s velkou pokorou. Soupeřky nás napadaly až za naší brankou, naštěstí však dost bezzubě. Naše obránkyně tak brzy začaly budějovické útočnice přehrávat a my se snadno dostávaly na polovinu soupeře. Recept na budějovickou obranu jsme ale nenašly. Ve druhé třetině se malinko začala projevovat početní převaha soupeřek, ale dokázaly jsme jednobrankové vedení udržet. Poslední patnáctiminutovka se nesla v podobném duchu jako obě předchozí - opatrnost na obou stranách a hra ze strany na stranu. Ve čtvrté minutě se nám podařilo zvýšit náskok o dva góly a malinko jsme se uklidnily v přihrávkách. Pět minut před koncem utkání si soupeř vybral oddechový čas a my jsme si daly za úkol více držet míček bez zbytečných chyb, což se nám dobře dařilo a vyvrcholilo odměnou v podobě gólu, na který už soupeřky nedokázaly odpovědět. Všem věrným fanouškům děkujeme za podporu."

- - -

Sobotní turnaj pohledem MATĚJE JIRKŮ, trenéra přípravky

"Pro většinu kluků to byl první turnaj, na který se těšili už od pátečního tréninku. Po příjezdu do Světlé panovala skvělá nálada, nicméně na hráčích byla vidět menší nervozita. Ta ale opadla po vstřelení prvního gólu. V této atmosféře se pak nesl celý turnaj. Myslím si, že si ho kluci užili a jsem na ně náležitě hrdý."

- - -

Nedělní turnaj pohledem DAVIDA ŠTURSY, trenéra dorostenek
Pelhřimov vs. Světlá 0-5
Pelhřimov vs. SK Jihlava 0-6
Pelhřimov vs. SK Meťák ČB 0-7

"Holky zaslouží pochvalu za nasazení a bojovnost. Tyto vlastnosti bohužel nedokážou výsledkově vyvážit zkušenost o dva roky starších soupeřů. Ale to je všechno otázka času, který ode mě holky bez problémů mají. Když budou chodit na tréninky se stoprocentním nasazením, tak se úspěch dostaví."

- - -

Nedělní turnaj pohledem PATRIKA MYNAŘÍKA, trenéra mladších žáků

"Musíme více komunikovat na hřišti a zlepšit rozehrávku. Oceňuji naopak nasazení při zápasech."

Fotky z domácího turnaje najdete zde.

Další články z této kategorie
22.11.2021
Mužská záloha opět ztratila, dorostenci při střelecké chuti
Na domácím turnaji se družstvo mladších žáku vůbec poprvé rozdělilo na dva vyrovnané týmy. V hale Osvobození rozdávaly radost taky starší žákyně (na fotce), které trošku potrápila únava.
08.11.2021
Elévové rozdávali radost doma, starší žáci v Okříškách
V hodně prořídlé sestavě odehrálo turnaj v Třebíči béčko. Přesto přivezlo pěkné čtyři body. Bojovné a srdnaté výkony předvedly taky mladší žákyně ve Světlé.
01.11.2021
Přípravka nadchla rodiče, junioři v čele ligy
Poslední říjnový víkend nevyšel výsledkově ženám, které se ale zase o kus přiblížily nové herní tváři. Povedené zápasy naopak sehráli mladší žáci a po promluvě trenérky taky starší žákyně.
1.TROOPERS32
2.1. FBK Sršni Rožnov25
3.Snipers Třebíč22
4.Florbal Pelhřimov20
5.S.K. P.E.M.A. Opava20
6.Aligators Klobouky20
7.FBC Vikings Kopřivnice19
8.FBC Hranice18
9.FBK Spartak Hluk15
10.FbK Horní Suchá12
11.1.MVIL Ostrava12
12.Florbal Svitavy7
Nejbližší utkání
Muži
18.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBK Spartak Hluk
08.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
22.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Snipers Třebíč
Partneři