U17 - Dorostenci
15.05.2024
autor: Neznámý uživatel

Dorostenci ovládli domácí turnaj F4

Úspěšnou sezónu uzavřeli dorostenci, kteří vyhráli domácí turnaj Final 4, který se konal u příležitostí oslav výročí 25 let od založení florbalového oddílu Spartak Pelhřimov.

Na turnaj byly pozvány vítězové čtyř druhých lig dorostenců. Jihočeský kraj zastupoval Jindřichův Hradec, Florbal Tachov jako vítěz společné soutěže Plzeňského a Karlovarského kraje, dále vítěz společné soutěže Královéhradeckého a Pardubického kraje Florbal Litomyšl a mistr Kraje Vysočina - domácí Spartak Pelhřimov, který vyhrál druhou ligu dorostenců již třikrát za sebou. Hrálo se systémem každý s každým na prodloužený hrací čas 2x18 minut.

Úvodní utkání mezi Jindřichovým Hradcem a domácími přinesl pohledný útočný florbal, za domácím brankářem čtyřikrát zvonila branková konstrukce. Přesnější mušku měl Pelhřimov a zvítězil 6:2. Litomyšl ve druhém utkání turnaje přehrála Tachov 4:2, který byl zejména ve druhém poločase hodně nebezpečný. Tachov prohrál i své druhé utkání, kde nestačil na domácí Spartak. Ten se výhrou 6:3 přiblížil celkovému vítězství. Brankovou přestřelku s úspěšným koncem pro Jindřichův Hradec nabídl souboj Jihočechů s Litomyšlí. Vítězství 7:6 odstartovalo sérii těsných výsledků  druhé poloviny turnaje. Z druhé vítězství o jediný gól, tentokrát 4:3, se radoval Jindřichův Hradec, který nakonec skončil na druhém místě i díky třetímu vítězství domácích, tentokrát v poměru 4:3 nad Litomyšlí.

Pelhřimov bez porážky turnaj vyhrál, tradičně ofenzivně naladěn nastřílel nejvíce branek a nejméně jich obdržel. Pohár za druhé místo si odvezl Jindřichův Hradec a třetí skončila Litomyšl. Na čtvrtém místě skončil Tachov.

Děkujeme pořadatelům, divákům za atmosféru, všem účastníkům za celý turnaj. Věříme, že porovnání úrovně druhých lig dorostenců bylo zajímavé jak pro hráče, tak i pro trenéry. 

Fotografie z turnaje:
Jaroslav Šulc
Martin Domanský

viz také:
Výročí klubu


Tabulka Final 4 Pelhřimov 2024: sobota 4. 5. 2024

1. Spartak Pelhřimov 3-0-0 skóre 16:8, 9 bodů
2. Florbal Jindřichův Hradec 2-0-1, skóre 13:15, 6 bodů
3. Florbal Litomyšl 1-0-2, skóre 13:13, 3 body
4. Florbal Tachov 0-0-3, skóre 8:14, 0 bodů

Výsledky utkání
Spartak Pelhřimov vs. Florbal Jindřichův Hradec 6:2
Florbal Litomyšl vs. Florbal Tachov 4:2
Florbal Tachov vs. Spartak Pelhřimov 3:6
Florbal Jindřichův Hradec vs. Florbal Litomyšl 7:6
Florbal Tachov vs. Florbal Jindřichův Hradec 3:4
Spartak Pelhřimov vs. Florbal Litomyšl 4:3


TOP kanadské bodování
Šimon Stejskal (J. Hradec) 5 (4+1)
Jindřich Pešek (Pelhřimov) 5 (2+3)
Adam Dvořák (Litomyšl) 5 (2+3)
Jan Žatečka (Litomyšl) 5 (1+4)

Matyáš Tříska (Pelhřimov) 4 (4+0)
Vojtěch Zach (Pelhřimov) 4 (4+0)
Vojtěch Hembera (J. Hradec) 4 (4+0)
Mikuláš Bernard (Pelhřimov) 4 (3+1)
Lukáš Hochbergr (Litomyšl) 4 (3+1)
Jiří Bartoška (Pelhřimov) 4 (2+2)
Jakub Novosad (Tachov) 4 (2+2)
Petr Stloukal (J. Hradec) 4 (1+3)
Petr Kolovaný (J. Hradec) 4 (1+3)

Vyjádření trenéra Marka Ješátka:
"Těšili jsme se na domácí “ligu mistrů” a na kvalitní soupeře a do turnaje jsme šli s jasným cílem ukázat kdo je doma a dojít si pro první místo. Do všech 3 zápasů jsme šli s taktikou hrát na balónu, protože jsme čekali, že všechny týmy na to, že nedrží balón nejsou zvyklí . To se ukázalo jako pravda a ve všech zápasech jsme diktovali tempo my. První zápas proti Jindřichovu Hradci byl za mě ten nejlepší, který jsme v této sezóně odehráli. K tomu trochu toho štěstíčka a byl z toho výsledek 6:2 pro nás. V druhém zápase nás čekal Tachov. Výkon byl trochu slabší, než v prvním klání. Nic méně skvělý start zápasu nás posadil do sedla, ze kterého jsme už neslezli Škoda jen toho že jsme se zbytečně nechali ukolébat hrou soupere. V třetím zápase proti Litomyšli už jsem si dokráčeli pro trofej. Na můj vkus z naší strany možná až příliš respektu k soupeři. Rozhodla, ale naše individuální kvalita a připsali si další výhru tudíž prvenství v celém turnaji. 

Všem svým svěřencům děkuji za výkony a oddílu za uspořádání skvělého turnaje. Vojtovi za pomoc na střídačce."

 

Další články z této kategorie
30.06.2023
Dorostenci
Informace o kategorii dorostenců
07.04.2022
Dorostenec Šimon Kysela: Dobře víme, že máme všechno ve svých rukou
Mladíky Spartaku čeká v neděli klíčový turnaj v Třebíči. Pokud se nechtějí spoléhat na souhru náhod, musí oba zápasy vyhrát. Proti domácí záloze a Okříškám by se to podařit mělo.
06.04.2020
Sezona dorostenců: začátek šel jako po másle, pak nastala konečně dřina
Vzhledem k délce sezony, obměny týmu a přihlášené soutěži, je těžké ročník objektivně zhodnotit. I přesto převažují hlavně pozitiva, i když makat je potřeba dál. A to i teď, v době koronavirové pandemie.
Nejbližší utkání
Partneři