U17 - Dorostenky a st. žákyně
22.09.2019
autor: Neznámý uživatel

Dorostenky poprvé a hned doma

Po letní přípravě přichází okamžik pravdy. Je tu první turnaj 1. ligy dorostenek a hned na domácí palubovce.

A bez mé přítomnosti. Jsem celý víkend na školení v Nymburku, nemám bohužel šanci se uvolnit, a tak na trenérské lavici mě zastoupí Kocík a Brotchi – velcí pomocníci z letního soustředění.  Říkám si, že to může být pro tým naopak příjemná změna, když jednou nebudu. smiley

Čeká nás neznámý soupeř FbC Písek a dobře známý soupeř Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou. Ale žádná speciální taktika není v plánu. Budeme hrát svůj styl, který jsme trénovali celé léto. Jsem zvědavý, jestli jsme se vydali správným směrem.

Je 8:15, jsem ve sportovním centru v Nymburku a čekám na signál ze šatny, že jsou holky převlečené. Signál je tady, jdeme na videorozhovor, říkáme mi sestavu, taktiku a ladíme na dálku poslední detaily. Pak už mi zbývá si jenom pustit on-line a čekat a po očku ho sledovat během školení.

FbC Písek

Byla radost sledovat, jak skóre pomalu narůstá v náš prospěch. Jenom jsem si na dálku přál, aby holky nepodlehly pocitu z vítězství a nepřestaly hrát. Ale to se nestalo a zaslouženě si došly pro vítězství 7:1.

Po zápase další videorozhovor. Je fajn vidět rozjasněné tváře plné nadšení a sebedůvěry. Fungovalo, co jsme si řekli. Teď už jenom nepolevit v druhém zápase.

Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou Tygřice

Soupeř i jednotlivý hráči nám velmi dobře známý. Bylo mi jasné, že na nás vyrukují důraznou hrou, která nám bude působit problémy. A jak jsem díky zpětné vazbě po zápase zjistil, první dvě třetiny to bylo přesně tak. Přetahovaná o jednu branku do stavu 3:3. Ale ve třetí třetině se najednou všechno zlomilo a zápas dotahujeme do vítězného konce a na tabuli svítí skóre 8:3. Bylo mi jasné, že toto byl těžký zápas. Ale zvládli jsme ho.

První krok je úspěšně za námi. Překlopili jsme do soutěžního období a teď musíme prodat, co jsme se naučili. Budeme dal pokračovat k cíli této sezóny - zlepšovat se. V čem? My to víme a budeme na tom dál pracovat. smiley

Online ze zápasů:

FbC Písek
Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou Tygřice

Děkuji všem, co si našli cestu do haly a holky povzbuzovali. yes

David Štursa

PS: Holky, je to tak, jak jsme si řekli v ranním videorozhovoru: “Jdete tam spolu a spolu to zvládnete”. A přesně tak se to stalo heart

Další články z této kategorie
22.09.2019
Dorostenky poprvé a hned doma
Po letní přípravě přichází okamžik pravdy. Je tu první turnaj 1. ligy dorostenek a hned na domácí palubovce.
17.08.2019
Letní soustředění dorostenek v Kletečné
Opět po roce jedeme do Kletečné na soustředění. Opět víme co nás čeká - pot, dřina, smích a zábava. Všichni se na to těšíme.
07.07.2019
VIDEO Salming Nisaopen 2019 Liberec
Krátké video o dorostenkách Spartaku Pelhřimov na turnaji Salming Nisa Open 2019 Liberec.
Nejbližší utkání
Partneři