11.01.2022
autor: Martin Tkadlec

Hodina pro předškoláky? Skvělý počin, chválí projekt sekretář Spartaku

Novinkou letošního roku je hodina plná sportu určená pro budoucí prvňáčky. Děti se pořádně protáhnou a navíc trošku přičichnou k florbalu.

Dostat nejmenší droboť ke sportu a ideálně florbalu. To má za úkol čtvrteční dopolední hodina v hale Osvobození, určená pro děti z pelhřimovských školek, která je možná díky dlouholeté spolupráci s tamní základkou.

"Paní ředitelce Třískové se za tuhle možnost sluší poděkovat. Sportovní hodina je určená především pro předškoláky, kteří se po skupinkách každý týden střídají," informuje sekretář oddílu Jan Knězů. Ten se o malé neposedy stará společně se svými pomocníky z klubu.

Náplní hodiny je všesportovní příprava a taky malé seznámení s florbalem. Jde vlastně o trénink podobný tomu, který v sezoně absolvuje přípravka. "Na dětech z mateřinek je vidět, že s nimi paní učitelky pracují. Chodí k nám předškoláci, kteří zvládají kotrmelce a opičí dráhu s naprostým klidem a po skončení hodiny jdou ještě na dlouhou procházku. Jiné děti jsou zase výborné v různých hrách a další zase skvěle poslouchají, jako kdyby měly trénink každý den," chválí budoucí prvňáčky.

Částečným cílem čtvrteční hodiny je taky nábor nových dětí, což se v září a říjnu povedlo. "Vůbec nám nicméně nevadí, když si vyberou i jiný sport. Každé sportující dítě je pro nás výhra a věřím, že i ostatní sporty to mají stejně. Proto přechod v pozdějším věku na jiný sport nevnímáme jako velký problém, protože zase z jiného můžou děti přejít k nám," podotýká sekretář klubu, který celou akci hodnotí velmi pozitivně a zároveň doufá, že jen tak neskončí.

"Všem mým asistentům děkuji za pomoc. Bez nich by to nešlo a samozřejmě děkuji i paním ředitelkám za spolupráci. Paní Třískovou už jsem zmínil a stejný dík patří taky paní Harudové, ředitelce všech pelhřimovských školek," dodává Knězů závěrem.

Další články z této kategorie
14.01.2022
Vzdělávací akce ČF pro rodiče a hráče
Český florbal v rámci Kempů talentované mládeže připravil řadu vzdělávacích akcí se špičkovými odborníky pro rodiče i hráče. Nejbližší se konají v Ledči, Kutné Hoře a Bystřici n/P.
11.01.2022
Hodina pro předškoláky? Skvělý počin, chválí projekt sekretář Spartaku
Novinkou letošního roku je hodina plná sportu určená pro budoucí prvňáčky. Děti se pořádně protáhnou a navíc trošku přičichnou k florbalu.
10.01.2022
Neděle bez ztráty kytičky, sobota patřila ženám
Dorostenkám (na snímku) chybělo na domácím turnaji i trochu štěstí. Přesto nevypustily žádný souboj a nezkušenost nahrazovaly bojovností a nadšením.
1.TROOPERS45
2.1. FBK Sršni Rožnov37
3.Snipers Třebíč31
4.Florbal Pelhřimov30
5.FBC Vikings Kopřivnice25
6.S.K. P.E.M.A. Opava24
7.1.MVIL Ostrava23
8.Aligators Klobouky23
9.FBC Hranice21
10.FbK Horní Suchá20
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy9
Nejbližší utkání
Muži
22.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Snipers Třebíč
05.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Hranice
19.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Aligators Klobouky
Partneři