U19 - Juniorky a dorostenky
13.01.2019
autor: Neznámý uživatel

Co se všechno dá zvládnout za víkend

Víkend 12. - 13. ledna 2019 nebyl pro dorostenky a starší žákyně rozhodně odpočinkový. A nejen pro ně. Oba dny je čekaly zápasy a k tomu ještě trénink.

Je 12.1.2019, sobota ráno 6:30. Nasedám do auta a mám před sebou skoro 400 km cesty do Pelhřimova. Nacházím se v Rakousku a potřebuji se vrátit do Pelhřimova nejpozději v poledne. Vzhledem ke sněhové kalamitě v Rakousku může být hodinová rezerva na cestu zanedbatelná.
Důvodem ranní cesty jsou florbalové povinnosti. Víkend 12.-13.1.2019 je pro holky florbalově nabitý. V sobotu máme návštěvu dorostenek z Kutné Hory na společný trénink a přátelský zápas, v neděli většinu holek čeká domácí turnaj starších žákyň.

Cesta ubíhá bez problémů a já přemýšlím, co všechno bych chtěl na společném tréninku vyzkoušet. Budeme mít úplně celou halu jenom pro sebe, což je pro nás malý zázrak. Hlavou se mi honí mnoho nápadů a ještě před státní hranicí mám jasno. V Pelhřimově jsem dle plánu po jedenácté hodině (smekám před údržbou silnic v Rakousku), takže mám čas si myšlenky z cesty dát na papír. Jdeme na to.

12.1.2019 Společný trénink a přátelský zápas s FC Kutná Hora

Holky z Kutné Hory přijíždí přesně, ve 14:30 jsme všichni v hale, hřiště jsme mezitím postavili, takže můžeme jít na to. Společně s Martinem (trenér Kutné Hory) holky mezi sebou promícháváme a cvičíme jednotlivé herní činnosti. Trénink trvá s přestávkami dvě hodiny a poté přichází vyvrcholení našeho setkání  - přátelský zápas. Vše se daří podle plánu, rozhodčí (náš předseda oddílu Jirka Kučera) přichází přesně a tak nic nebrání zápas zahájit.

Hrajeme 8+1 s vědomím, že od půlky zápasu budeme hrát už jenom 7+1. Aplikujeme naši nacvičenou zónovou obranu a beru to jako výbornou možnost pro dvě nové hráčky v sestavě, aby se mohli učit. Do branky nastupuje na svoji zápasovou premiéru Štěpka Bíbová, která věkem spadá do mladších žákyň. Má za sebou ani ne dva měsíce tréninku, tak uvidíme, jak jí vyjde křest.

Co napsat k zápasu? Jenom a především slova chvály. Holky hrály zodpovědně, s klidem a přehledem a jejich některé kombinace ukázaly jejich herní vyzrálost. Především s radostí sleduji, jak se posunuly zase o kus vpřed díky třem tréninkům zaměřených na naše slabiny – důraz v soubojích a souboj 1 na 1. V obou těchto činnostech je vidět pokrok a i díky tomu máme nad soupeřem převahu.

Zápas vyhráváme 6:4, ani jednou během zápasu neprohráváme a nedostáváme se pod tlak. Naopak v některých pasážích díky rychlé kombinaci držíme soupeře zavřeného na jeho půlce. Možná někdy až zbytečná snaha dát míček do prázdné branky nás připravuje o další góly, ale v tomto zápase mě to netrápí. A Štěpka v brance zvládla svůj křest na výbornou, měla několik skvělých zákroků a bylo potěšující vidět, jaký pokrok za tak malou chvíli udělala.

Děkujeme holkám z Kutné Hory za návštěvu, krásný zápas a pak už následuje zasloužená večeře pro všechny. A pak už na tribunu, od 19:00 hraje naše áčko.

13.1.2019 Turnaj starších žákyň

Hned druhý den dopoledne čekalo většinu holek ze soboty a některé další čtvrté kolo turnaje starších žákyň a to na domácí palubovce. Čekali na nás tradiční soupeři – Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou, FBŠ Jihlava a SK Jihlava. Kdo přišel, sám viděl a může si udělat názor, níže můj krátký komentář jednotlivých zápasů.

Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou

Vlažný vstup do utkání a skóre po první půli 1:5. Říkám si, zda je na vině únava z předchozího dne nebo jenom podcenění soupeře. Ale uvnitř cítím, že holky to dokážou otočit. V tomto duchu jim také dávám pokyny, především začít hrát důrazně a nebát se střílet. Pokud jsme první část prohráli 1:5, tak druhou vyhráváme 7:1 a otáčíme zápas na 8:6. yes

FBŠ Jihlava

Díky zkušenosti z předchozího zápasu hrajeme od začátku naplno a zápas kontrolujeme. Hra má už úplně jiný obrázek a vítězíme 10:4. yes

SK Jihlava

Zde opět v první části nehrajeme tak důrazně (že by bylo na vině klidné vítězství v předchozím zápase?), ale i tak po první půli vedeme 3:2. Nicméně mě to nenechává klidným a o přestávce se snažím je nabudit do většího tempa. Už je znám a je mi jasné, že to tak bude. A je to tak. Zvyšují svoji aktivitu i důraz a vyhrávají druhou část 6:2 a celkově tedy 9:4. smiley

 Byl to náročný víkend, sám se cítím unaveně a to jsem jenom stál na střídačce. Holky to měli horší, především ty, co hrály oba dny. Je krásné vidět, jak mají natrénováno a v jaké jsou fyzické koncici. Když jsem se jich ptal o přestávce před poslední třetinou v zápase s Kutnou Horou (hrály v sedmi), jestli ještě můžou, tak odpověď byla: „V pohodě, trenére, není problém“. A moje odpověď na to: „Tak budeme hrát naplno a domácí hřiště nedáme“. A nedali jsme, nikomu.  Za celý víkend! smiley

Níže jsou zajímavé odkazy:

Výsledky jednotlivých zápasů starších žákyň

Krásné video oslav vítězství na turnaji

Odkaz na krásné profi fotky Míly Patáka - Díky Mílo yes

Aktuální pořadí v tabulce

Tabulka starší žákyně

Na závěr díky všem za Vaše reakce po jednotlivých zápasech, i za rady a náměty na zlepšení. Dlouho jsem přemýšlel, jestli mám zveřejnit reakci holek, když se jich někdo zeptal: „Co máte jako nejvyšší cíl a co byste chtěli společně jako tým dokázat“? Není pro mě jako pro trenéra krásnější odpověď. heart

Reakce holek

David Štursa

 
Další články z této kategorie
22.09.2019
Dorostenky poprvé a hned doma
Po letní přípravě přichází okamžik pravdy. Je tu první turnaj 1. ligy dorostenek a hned na domácí palubovce.
17.08.2019
Letní soustředění dorostenek v Kletečné
Opět po roce jedeme do Kletečné na soustředění. Opět víme co nás čeká - pot, dřina, smích a zábava. Všichni se na to těšíme.
07.07.2019
VIDEO Salming Nisaopen 2019 Liberec
Krátké video o dorostenkách Spartaku Pelhřimov na turnaji Salming Nisa Open 2019 Liberec.
1.Florbal Pelhřimov0
2.SK Jihlava0
3.Sokol ED Havlíčkův Brod0
4.Sklo Bohemia Světlá n/S.0
5.Florbal Jindřichův Hradec0
6.TJ Hodonice0
7.Hornets Brno0
8.Aligators0
9.FBC Kutná Hora0
10.FBC Slavkov0
11.FTC Vysoké Mýto0
12.FBC Letohrad0
Nejbližší utkání
Partneři