U19 - Juniorky a dorostenky
06.01.2019
autor: Neznámý uživatel

Tříkrálová neděle 2019

Na tříkrálovou neděli vyrazily dorostenky bojovat o důležitých 6 bodů do Ledče nad Sázavou.

A i když vyrazily oslabené o jednu hráčku, tak jejich řady doplnily nové posily Lucka, Zuzka a Barča, které přišly na podzim roku 2018 a doteď sbíraly zkušenosti kromě tréninků také na zápasech starších žákyň 3+1. Vytvořily kompletní útočnou trojici jištěnou z obrany zkušenějšími hráčkami. To nám umožnilo poprvé v sezóně vyrazit na turnaj se dvěmi kompletními pětkami. A výsledek?

Stručně a rychle řečeno, 6 bodů jsme domů přivezli. Ale zápasy to nebyly vůbec jednoduché, oba naši soupeři hráli velmi dobře a kvalitně.

Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou

Zápas proti papírově slabšímu týmu byl velmi vyrovnaný, soupeř nám svoji aktivní hrou působil po celý zápas velké problémy. Na úvod zápasu šel do vedení a dlouhou dobu se nám nedařilo prosadit přes jeho důraznou obranu. Opět se projevil náš problém, po prvním dvou minutách hry jsme polevili a dlouhou dobu hledali zpět ztracené tempo. Nakonec po vyrovnání ve druhé třetině přišel obrat zápasu ve třetině třetí, kdy jsme pečetili vítezství na 4:2 střelou do prázdné brány při soupeřově power play.

SK JeMoBu

Byl to náš první letošní zápas s tímto soupeřem, na kterého máme z loňské sezóny špatné vzpomínky. Loni jsme s ním prohráli všechny zápasy, všechny o gól. Proti tomuto soupeři nám loni štěstí nepřálo. Ale o to víc nám přálo dnes. Soupeř hrál velmi důrazně a jeho hráčky jsou technicky vyspělé a tak rozhodovaly drobnosti. Nutno přiznat, že střel na branku měl soupeř víc, ale naštěstí jim chyběla přesnost. A ty co mířili mezi tyče (jak říká Zrzek do toho "štrykovanýho" smiley), likvidovali bloky obránci anebo připravená Štěpka v brance. Nakonec celý zápas rozhodl náš gól v druhé třetině, který se ukázal jako vítězný. Gólově chudé utkání skončilo nakonec naším vítězstvím 1:0. 

Online ze zápasů:
Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou
SK JeMoBu

A jaké je hodnocení naší dnešní hry? Vyhráli jsme oba zápasy, získali důležitých 6 bodů, takže super, skvělé. yes Ale na druhou stranu naše hra obsahovala zbytečné chyby, v některých pasážích málo důrazu, klid a rozhled ve hře. Zbytečně jsme riskovali a dostávali obranu do těžkých situací. Hlavně v druhém zápase je třeba podtrhnout výkon obranných dvojic Jana, Bety a Maru, Viki a k nim vychytanou nulu Štěpky. 
Zároveň jsem tím dostal náměty, na co se je třeba se při trénincích zaměřit. A zaměříme se a budeme lepší. Jako vždy, tak i dnes jsme vyhrály jako jeden tým, chyby jsme dělali jako jeden tým a zítra budeme na základě nich na tréninku trénovat zase jako jeden tým. smiley

David Štursa

PS: Ještě odkazy na dvě krátká videa smiley - před zápasempo zápase yes

 
 
 
 
Další články z této kategorie
22.09.2019
Dorostenky poprvé a hned doma
Po letní přípravě přichází okamžik pravdy. Je tu první turnaj 1. ligy dorostenek a hned na domácí palubovce.
17.08.2019
Letní soustředění dorostenek v Kletečné
Opět po roce jedeme do Kletečné na soustředění. Opět víme co nás čeká - pot, dřina, smích a zábava. Všichni se na to těšíme.
07.07.2019
VIDEO Salming Nisaopen 2019 Liberec
Krátké video o dorostenkách Spartaku Pelhřimov na turnaji Salming Nisa Open 2019 Liberec.
1.Florbal Pelhřimov0
2.SK Jihlava0
3.Sokol ED Havlíčkův Brod0
4.Sklo Bohemia Světlá n/S.0
5.Florbal Jindřichův Hradec0
6.TJ Hodonice0
7.Hornets Brno0
8.Aligators0
9.FBC Kutná Hora0
10.FBC Slavkov0
11.FTC Vysoké Mýto0
12.FBC Letohrad0
Nejbližší utkání
Partneři