Mladší žáci
18.03.2019
autor: Jan Koten

Mladší žáci v Jaroměřicích

Mladší žáci vyrazili na další turnaj na jih Kraje Vysočina do Jaroměřic nad Rokytnou. Výkony v zápasech na turnaji postupně gradovali.

Je poměrně smutné konstatování, i od samotných hráčů prvního družstva, že kdyby tak jak odehráli 3. a 4. utkání, tak by výsledky v úvodních dvou mohly být úplně jiné. I když se utkání vyhrála. I druhé družstvo odehrálo poměrně dobrý turnaj. Pro něj platí i to co pro první družstvo. Držet se svého stylu hry, hrát celý zápas naplno jak do útoku, tak i do obrany. Nevzdávat se za žádného stavu.

Jak tedy příště začít už o prvního střídání první utkání na turnaji. Chceme kvalitní výkony od jednotlivých hráčů, od celé trojky na hřišti, družstva i celého týmu mladších žáků. Chceme hrát stále naplno, chceme si zkoušet nové věci, účíme se hrát i kombinačně a věříme, že to co již umíme, bude slavit úspěch. Není to o tahání míčku mezi tři hráče, o projití kolem mantinelu, kde stojí připravený protihráč. Není to o střílení z nemožných střeleckých úhlů do šibenice. Chceme hrát všichni, všichni si přihrávat a svým pohybem si říkat o přesnou a možnou přihrávku. Chceme dát brankáři soupeře co nejmenší šanci chytit naši střelu, a tedy chceme být v prostorech, odkud má chytání nejobtížnější. Chceme být stále aktivní a po přihrávce spoluhráči si ihned rychlým pohybem hledáme místo pro další přihrávku. Nechceme nechat střílet soupeře, a tedy musíme u něj být včas, hlídat mu forhend a být s ním stále v pohybu. Nechceme, aby si soupeř přihrával, a musíme tedy obsadit místa, kudy si může přihrávku dát. A tento prostor, který se neustále mění s pohybem protihráče s míčkem i s pohybem protihráče, který chce míček získat, chceme aktivně hlídat.

I my, trenéři, si vezeme z Jaroměřic další zkušenosti a máme dobré impulsy pro další práci v trénincích. Společně s hráči se těšíme a zveme všechny na domácí turnaj v neděli 31. března do tělocvičny ZŠ Osvobození Pelhřimov.

Další články z této kategorie
01.04.2019
Mladší žáci naposledy doma
Polední letošní domácí ligový turnaj mladších žáků přinesl opět řadu zkušeností do další práce. Do utkání se zapojili i noví hráči. Konečné první a třetí místo pro družstva Spartaku jsou jen pomyslnou třešničkou na dortu.
18.03.2019
Mladší žáci v Jaroměřicích
Mladší žáci vyrazili na další turnaj na jih Kraje Vysočina do Jaroměřic nad Rokytnou. Výkony v zápasech na turnaji postupně gradovali.
11.03.2019
Dotazník pro diplomovou práci - Názor rodičů na sportování jejich dětí
Krátký dotazník vztahující se na názor rodičů na sportování jejich dětí.
1.TROOPERS37
2.FBC Hranice26
3.FBC Letka25
4.FBK Spartak Hluk20
5.FbK Horní Suchá19
6.Florbal Pelhřimov18
7.Aligators Klobouky18
8.FBC Vikings Kopřivnice16
9.Florbal Svitavy16
10.S.K. P.E.M.A. Opava15
11.1. MVIL Ostrava12
12.Snipers Třebíč9
Nejbližší utkání
Muži
21.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Aligators Klobouky
25.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Letka
08.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBK Spartak Hluk
29.02.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
TROOPERS
Partneři