10.01.2022
autor: Martin Tkadlec

Neděle bez ztráty kytičky, sobota patřila ženám

Dorostenkám (na snímku) chybělo na domácím turnaji i trochu štěstí. Přesto nevypustily žádný souboj a nezkušenost nahrazovaly bojovností a nadšením.

sobotní turnaj pohledem ANNY DVOŘÁKOVÉ, trenérky žen
Pelhřimov vs. Světlá 6-5
Pelhřimov vs. SK Jihlava B 6-2

"V zápase proti Světlé jsme rychle vstřelily několik gólů, což nás bohužel uspalo a náš výkon šel rapidně dolů. Ve druhém utkání nám přálo štěstí a díky důslednému dodržování pokynů jsme si udržely vedení až do konce. Skvěle se navíc blýskly obě nové posily - Verča na křídle a Šárka v brance."

- - -

sobotní turnaj pohledem DAVIDA ŠTURSY, trenéra dorostenek
Pelhřimov vs. SK Jihlava 1-7
Pelhřimov vs. Světlá 3-6
Pelhřimov vs. Meťák ČB 1-8

"Početné družstvo složené převážně z mladých nadějí (myšleno starších žákyň) nastoupilo do tří zápasů proti sice ne tak početným soupeřům, ale o to zkušenějším a starším. Ani v jednom utkání holky nevypustily vteřinu zápasu. Kde chyběla zkušenost, tam ji nahrazovaly bojovností a nadšením. Především v prvních dvou zápasech chyběl pověstný kousek štěstí, kdy holky měly hodně gólových šancí, ale bohužel při nich nestál florbalový bůh. Z pohledu trenéra je nejdůležitější, že se holky snaží plnit pokyny zadané před zápasem a jak se jejich hra v systému 5+1 zlepšuje. A ze zápasů je jasně zřejmá zpětná vazba, na čem je potřeba zapracovat. Pokud holkám vydrží chuť a nadšení, může příští sezona vypadat úplně jinak. Děkuji jim za bojovný výkon, divákům za podporu a opožděně všem přeji vše nejlepší do roku 2022."

fotky z turnaje

- - -

sobotní turnaj pohledem PATRIKA MYNAŘÍKA, trenéra mladších žáků

"První turnaj v tomto roce se nám vydařil. Kluci všechny zápasy odjezdili ve skvělém tempu. K vidění navíc bylo spoustu individuálních akcí, nicméně je stále co zlepšovat."

- - -

nedělní turnaj pohledem JIŘÍHO ŽÁKA, hrajícího manažera béčka
Pelhřimov B vs. JeMoBu 10-5
Pelhřimov B vs. Sabots Jihlava 14-1

"Béčko odehrálo v neděli po dlouhé době domácí turnaj. Na programu byl zápas s JeMoBu (poslední místo v tabulce) a Jihlavou (třetí v tabulce). Do utkání s JeMoBu jsme vstoupili opatrně a ujali se vedení. Ve druhé třetině jsme trochu usnuli a soupeř otočil skóre z 3-1 na 3-5. Na konci periody jsme se naštěstí probrali a začali zápas otáčet a ve třetí části jsme soupeři utekli na konečných 10-5. Do druhého utkání jsme šli doplnění o dva juniory a zápas začali svou aktivní hrou. Od úvodu se nám dařilo a poměrně brzy jsme se ujali vedení 3-0. Zápas jsme celou dobu drželi v našem rychlém tempu a soupeři postupně odskakovali ve vedení až do samého konce, kdy zápas skončil výsledkem 14-1. Tímto bych chtěl poděkovat spoluhráčům za předvedené výkony a doufám, že v nich budeme pokračovat i v dalších zápasech."

fotky z turnaje

- - -

nedělní turnaj pohledem VOJTĚCHA MOZRA, trenéra dorostenců
Pelhřimov vs. FBŠ Jihlava 5-2
Pelhřimov vs. Světlá 10-2

"S Jihlavou jsme odehráli kvalitní zápas, kdy nám spoustu šancí pochytal skvělý soupeřův gólman. Hru jsme nicméně měli po výborném napadání ve své režii. Ve druhém utkání jsme měli naopak v zakončení smůlu, trefovali tyčky a netrefovali prázdnou bránu. Přesto jsme těch branek dali o trochu víc než Světlá. Jsem rád, že kluci dohráli zápas bez zranění."

- - -

nedělní turnaj pohledem PETRY NĚMCOVÉ a MICHAELY OPICOVÉ, trenérek starších žákyň
Pelhřimov vs. JeMoBu 4-2
Pelhřimov vs. SK Jihlava 8-7
Pelhřimov vs. TJ Dačice 14-3

"Starší žákyně si na úvod nového roku připsaly hned tři výhry. První zápas proti domácím hráčkám byl nejnáročnější z hlediska fyzičky - hra byla nahoru dolů, ale nakonec se holkám podařilo těch branek vstřelit víc. Ve druhém utkání proti Jihlavě nám tři vteřiny před koncem zajistila výhru Síma Samcová střelou přes celé hřiště. V posledním zápase hrály holky více kombinačně a mohly jsme tak vidět pěkné góly z připravených akcí. Až na brutální zimu v hale se vše vydařilo. Děkujeme p. rozhodčímu Peťovi za férové pískání a přístup ke hře, trenérům a hráčkám ostatních týmů. A hlavně těm našim za srdnatý výkon."

Další články z této kategorie
23.06.2022
Florbal Pelhřimov na Olympiádě mládeže
Přes tři a půl tisíce účastníků, 20 sportů, 73 disciplín. V Olomouci v neděli odstartují slavnostním zahájením hry jubilejní X. letní olympiády dětí a mládeže určená mladým sportovcům od 12 do 16 let.
30.05.2022
Úspěšný DRAGON CUP 2022
Hráči přípravek předváděli útočný florbal, který oku diváka lahodil. Elévové i mladší žáci se probojovali až do finále ve svých kategoriích.
25.04.2022
Ženy se rozloučily vítězstvím, starší žákyně rozptýlila tabule
Elévové a mladší žákyně (na fotce) prodali ve Světlé nad Sázavou vše, co se v sezoně naučili. Klukům navíc výborně zachytali gólmani, holky zase posílily v soubojích.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.S.K. P.E.M.A. Opava0
4.1.MVIL Ostrava0
5.FBC Hranice0
6.Snipers Třebíč0
7.1. FBK Sršni Rožnov0
8.Torpedo Havířov0
9.Z.F.K. Petrovice0
10.Slovan Havířov0
11.FBC Přerov0
12.Asper Šumperk0
Nejbližší utkání
Muži - Pohár
20.08.
14:30
Spartak Pelhřimov
VS
Fbc Strakonice
20.08.
17:30
Spartak Pelhřimov
VS
FBC DOŠWICH MILEVSKO
21.08.
09:00
Spartak Pelhřimov
VS
SK Meťák Č. Budějovice
21.08.
13:30
Spartak Pelhřimov
VS
TEXAS LONGHORNS
Partneři