21.06.2024
autor: Neznámý uživatel

Pelhřimov - líheň talentů

Přinášíme vám přehled hráčů a hráček Spartaku, kteří se účastnili akcí určených pro talentované hráče na regionální i na celostátní úrovni.

Kempy talentované mládeže (KTM) jsou celostátní akce, na které jsou vybíráni hráči a hráčky z celé republiky. KTM jsou dále rozděleny na východ a západ. U chlapců je ve čtyřech ročnících (14, 15, 16 a 16 let) vždy vybráno cca 25 hráčů jak na západě, tak na východu. U dívek je v každé kategorii (starších žákyň a dorostenek) vždy vybráno také cca 25 hráček, opět vždy jak na západě, tak na východě republiky. Celý systém slouží pro přípravu hráčů směrem k juniorským reprezentacím České republiky.

Krajské centrum talentované mládeže Vysočina (KCTM) pořádá krajské akce pro hráče a hráčky. Převážně se jedná o tréninky a soustředění, které letos sloužily hlavně jako příprava na Olympiádu dětí a mládeže - ODM

 

Kempy talentované mládeže

Předkempu talentované mládeže, který se konal na konci září, se zúčastnila trojice hráčů a hráček - Jáchym Zach, Lenka Březinová a Kristýna Vojtěchová. Po účasti z minulé sezóny se do širší nominace BU15 východ dostal Matěj Florian a do BU17 západ Vojtěch Zach. Oba hráči se dále účastnili kempů talentované mládeže. Na další kemp talentované mládeže GU17 východ byly vybrány hráčky Simona Samcová a Marie Kozlová, na GU15 východ Lenka Březinová a Adéla Hejdová.

Závěrečné akce v podobě Young stars weekendu se zúčastnily Lenka Březinová, Adéla Hejdová (obě GU15 východ) a Vojtěch Zach (BU17 západ).

 

Juniorská reprezentace ČR

Vojtěch Zach je v širším výběru juniorské reprezentace ČR a zúčastnil se tréninku a kondičního testování reprezentace U19.

 

Krajské centrum talentované mládeže

Na úvodní kemp KCTM v Třebíči byli nominováni Matěj Florian, Jáchym ZachMatěj Foltin, Jan Žák, Jan Florian, Vojtěch Lhotský a Jakub Prchal. V nominaci na soustředění regionální reprezentace byly Elena Žáková, Kristýna Votěchová a Lenka Březinová.Elena Žáková se zúčastnila přátelského utkání proti juniorské reprezentaci Rakouska.

 

Olympiáda dětí a mládeže

Na konci sezóny se do závěrečné nominace na soustředění před ODM dostaly hráčky Kristýna Vojtěchová, Lenka Březinová a Adéla Hejdová. Z chlapců se do závěrečného soustředění dostali Matěj Florian a Jáchym Zach. Celá pětice se dostala i do finální nominace na ODM.

Další články z této kategorie
22.06.2024
Pelhřimovské stopy na Olympiádě mládeže
Téměř tři a půl tisíce účastníků, 20 sportů, 78 disciplín. V Českých Budějovicích v neděli 23. června slavnostně odstartuje Olympiáda dětí a mládeže určená mladým sportovcům od 12 do 16 let.
21.06.2024
Pelhřimov - líheň talentů
Přinášíme vám přehled hráčů a hráček Spartaku, kteří se účastnili akcí určených pro talentované hráče na regionální i na celostátní úrovni.
12.06.2024
Na Olympiádu mládeže míří 5 zástupců Pelhřimova
V letošním roce se Letní olympiáda dětí a mládež (LODM) koná v Jihočeském kraj. Kraj Vysočina bude ve florbale reprezentovat pět zástupců našeho oddílu.
1.Florbal Pelhřimov0
2.SK Jihlava0
3.Sokol ED Havlíčkův Brod0
4.Sklo Bohemia Světlá n/S.0
5.Florbal Jindřichův Hradec0
6.TJ Hodonice0
7.Hornets Brno0
8.Aligators0
9.FBC Kutná Hora0
10.FBC Slavkov0
11.FTC Vysoké Mýto0
12.FBC Letohrad0
Nejbližší utkání
Partneři