06.07.2017
autor: Neznámý uživatel

Pelhřimovské stopy na Hrách Letní olympiády dětí a mládeže

Hry Letní olympiády dětí a mládeže (LODM) je republiková soutěž krajských reprezentací pro sportovce ve věku 12-16 let. Do Brna se na konci června sjelo přes 3 600 mladých sportovců, kteří soutěžili ve 22 sportovních odvětvích.

Hry Letní olympiády dětí a mládeže (LODM) je republiková soutěž krajských reprezentací pro sportovce ve věku 12-16 let. Do Brna se na konci června sjelo přes 3 600 mladých sportovců, kteří soutěžili ve 22 sportovních odvětvích. Sportovcům LODM navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.

 


LODM je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. První ročník (letní) olympiády proběhl v roce 2003, v Brně se poprvé uskutečnily v roce 2005. Právě na této LODM byl poprvé také florbal. Vyhrál Kraj Vysočina, jehož kapitánem byl pelhřimovský Martin Blažek, pro kterého to byl další krok k Superlize i k reprezentaci ČR. Zlatou olympijskou medaili má také Milan Hendrych.

V roce 2007 se konaly LODM v Ústí nad Labem a z Pelhřimova si dres krajské reprezentace oblékli Milan Bína a Vojtěch Březina. V roce 2009 byl florbal na 8 let naposledy na programu her. V Táboře bylo hned kvarteto hráčů ze Spartaku: Václav Fučík, Jan Kučera, Tomáš Koten a Tomáš Řezka. Kraj Vysočina jen na vzájemné utkání s Královéhradeckým krajem nepostoupil do play off a obsadil konečné deváté místo s bilancí 3 výhry, 2 remízy a 4 prohry.
 

Kraj Vysočina s duem pelhřimovských reprezentantů i v roce 2017

Na letošní LODM měl opět dvoučlenné zastoupení oddíl florbalu Spartak Pelhřimov. V dresu Kraje Vysočina se přestavili Petr Zajíček a Kryštof Smejkal. Kraj Vysočina obsadil konečné 12 místo s bilancí 1 výhra, 1 remíza a 7 proher při skóre 26:36. V základní skupině prohrál všech 6 utkání, byť tři zápasy o jedinou branku a pryč byla naděje na účast v play off. Vítězem turnaje se stal Středočeský kraj.
 

ilustrace 1
Petr Zajíček
Co pro tebe znamená nominace na olympiádu?
Petr: Že si mě trenér všiml jako dobrého hráče
Kryštof: Asi jsem podával v lize dobré výkony, že jsem se trenérovi líbil

 

Co všechno jste stihli v Brně kromě porce 9 zápasů.
Petr: Byli jsme super patra, byla sranda a moc jsem si to užil a hlavně jsem si zahrál proti lepším hráčům a podával jsem super výkony.
Kryštof: Bylo to super, byla sranda.

 

Podařilo se vám bodovat v sedmi utkáních z devíti. Jak jste spokojeni se svými výkony?
Petr: Tak ty body byly určitě super, ale mohli jsme získat víc bodů, protože jsme pár zápasů úplně přestali hrát.
Kryštof: Za ty body jsem rád, ale mohl jsem jich mít víc, kdyby jsem proměnil ty šance co jsem měl.

 

ilustrace 2
Kryštof Smejkal
Zůstane ti nějaké utkání dlouho v hlavě?
Petr: První utkání proti Ústeckému kraji. Vedli jsme 4:1 a během dvou minut jsme dostali čtyři góly a prohráli 4:5. Budu si pamatovat i utkání proti vítěznému Středočeskému kraji, protože jsme podali výkon na 150%, i když jsme prohráli 0:1.
Kryštof: Pro mne je to zápas proti Středočeskému kraji, který bral nakonec zlaté medaile. Celý zápas jsme hráli vyrovnaně, ale minutu před koncem jsme dostali smolný gól, který rozhodl.

 

Kraji Vysočina se nepodařilo dotáhnout do vítězného konce řadu nadějně rozehraných utkání v základní skupině. Jaké byly z tvého pohledu hlavní důvody?
Petr: Všechny ty zápasy jsme měli super rozehrané, podávali jsme super výkony a pak najednou na dvě minuty jsme přestali hrát, soupeř se chytil a bylo to těžké dohánět.
Kryštof: Ke konci utkání jsme vždy přestali hrát a pak už to bylo těžké otáčet zpět. Na to už většinou nezbylo moc času.


Díky za rozhovor a přejeme pěkné prázdniny.

 

Výsledky Kraje Vysočina

základní skupina
Kraj Vysočina – Ústecký kraj 4:5
Kraj Vysočina – Jihomoravský kraj 4:5
Kraj Vysočina – Liberecký kraj 3:8
Kraj Vysočina – Pardubický kraj 1:4
Kraj Vysočina – Středočeský kraj 0:1
Kraj Vysočina – Moravskoslezský kra 3:6
skupina o 9.-14. místo
Kraj Vysočina – Karlovarský kraj 7:0
Kraj Vysočina – Jihočeský kraj 2:2
Kraj Vysočina – Zlínský kraj 2:5

Petr Zajíček 7 bodů (4 branky + 3 asistence), Kryštof Smejkal 6 (5 + 1)
 

Konečné pořadí krajů LODM 2017

1. Středočeský kraj
2. Praha, hlavní město
3. Ústecký kraj
4. Jihomoravský kraj
5. Plzeňský kraj
6. Olomoucký kraj
7. Královéhradecký kraj
8. Moravskoslezský kraj
9. Zlínský kraj
10. Liberecký kraj
11. Jihočeský kraj
12. Kraj Vysočina
13. Pardubický kraj
14. Karlovarský kraj

Další články z této kategorie
09.01.2020
Výběry jsou tady, region bude hájit hned šest hráčů Spartaku!
Kromě klání dorostenců hostí Ostrava taky Pohár mistrů. Přehlídka nejlepších klubových týmů světa začne semifinálovými boji. Na vítkovické týmy čekají giganti z chladného Švédska - Storvreta a Täby.
24.10.2019
Pelhřimovští hráči v krajských reprezentacích
Krajské výběry vysočinského regionu se konají vždy ve čtvrtek. Z Pelhřimova se dostalo dál hned 17 hráčů a hráček Spartaku.
27.06.2019
Spartak na základních školách
Oddíl florbalu Spartak Pelhřimov se již druhým rokem věnuje dětem v rámci kroužků na ZŠ Božejov a ZŠ Osvobození Pelhřimov. Školní rok 2018-2019 mělo zájem o kroužek víc než padesátka chlapců a dívek. Kroužky jsou určeny pro žáky prvních až čtvrtých tříd.
1.Florbal Pelhřimov0
2.FBC Vikings Kopřivnice0
3.FBK Spartak Hluk0
4.S.K. P.E.M.A. Opava0
5.Florbal Svitavy0
6.FbK Horní Suchá0
7.TROOPERS0
8.1. MVIL Ostrava0
9.FBC Hranice0
10.Snipers Třebíč0
11.1. FBK Rožnov0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Muži
19.09.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Svitavy
03.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
24.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
Partneři