22.06.2024
autor: Neznámý uživatel

Pelhřimovské stopy na Olympiádě mládeže

Téměř tři a půl tisíce účastníků, 20 sportů, 78 disciplín. V Českých Budějovicích v neděli 23. června slavnostně odstartuje Olympiáda dětí a mládeže určená mladým sportovcům od 12 do 16 let.

Hry Letní olympiády dětí a mládeže (LODM) je republiková soutěž krajských reprezentací pro sportovce ve věku 12-16 let. Do Jihočeského kraje se na konci června sjede téměř 3 500 mladých sportovců, kteří budou soutěžit ve 20 sportovních odvětvích. Sportovcům LODM navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.
 
LODM je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. První ročník (letní) olympiády proběhl v roce 2003. V roce 2005 v Brně byl poprvé na olympiádě také florbal. Vyhrál Kraj Vysočina, jehož kapitánem byl pelhřimovský Martin Blažek, pro kterého to byl další krok k Superlize i k reprezentaci ČR. Zlatou olympijskou medaili má také Milan Hendrych. Zajímavostí je, že necelý týden před startem ODM byli trenéry Středočeského kraje jmenování Petr Poduška a Jaroslav Blažek.

V roce 2007 se konaly LODM v Ústí nad Labem a z Pelhřimova si dres krajské reprezentace oblékli Milan Bína a Vojtěch Březina

V roce 2009 byl florbal na 8 let naposledy na programu her. V Táboře bylo kvarteto hráčů ze Spartaku: Václav Fučík, Jan Kučera, Tomáš Koten a Tomáš Řezka. Kraj Vysočina jen na vzájemné utkání s Královéhradeckým krajem nepostoupil do play off a obsadil konečné 9. místo s bilancí 3 výhry, 2 remízy a 4 prohry.

Florbal s duem pelhřimovských reprezentantů, Petr Zajíček a Kryštof Smejkal, byl na LODM i v roce 2017 v Brně. Kraj Vysočina obsadil konečné 12. místo s bilancí 1 výhra, 1 remíza a 7 proher při skóre 26:36. V základní skupině prohrál všech 6 utkání, byť tři zápasy o jedinou branku a pryč byla naděje na účast v play off. Vítězem turnaje se stal Středočeský kraj.

Na LODM 2019 v Liberci má oddíl florbalu Spartak Pelhřimov hned pět zástupců. V dresu Kraje Vysočina se přestaví za družstvo žákyň duo Tereza Štursová a Viktorie Váňová, v družstvu žáků trio Patrik Mynařík, Maxmilián Škoda a Martin Sviták. Dívky skončily na 10. místě, kluci hráli play off a skončili na konečném 8. místě. 

V roce 2022 se LODM konalo v Olomoucké kraji. Spartak Pelhřimov měl rekordních celkem šest zástupců. Mezi dívkami: Simona Samcová, Natálie Kyselová a Dita Hašková a mezi chlapci: Vojtěch Papež, Jan Zábrana a Vojtěch Zach. Kluci z Kraje Vysočina skončili na konečném 12. místě, dívky obhájily 10. místo.

V letošním roce 2024 se LODM koná v Jihočeském kraj. Dívky všechna svá utkání odehrají v krajské metropoli. Kluci hrají základní skupiny v pondělí a v úterý v Soběslavi a Chýnově. Kraj Vysočina se představí první dva hrací dny právě v Chýnově. Play off se hraje ve středu v Soběslavi, utkání o 9.-14. místo v Chýnově. Čtyři nejlepší týmy kluků pak čekají ve čtvrtek zápasy v Budvar aréně. Kraj Vysočina budou reprezentovat z oddílu florbalu Spartak Pelhřimov dívky Kristýna Vojtěchová, Adéla Hejdová a Lenka Březinová a kluci Jáchym Zach a Matěj Florian. Holky se postooupily do play off, to pouze o vzájemné utkání s budoucím seifinaltsou z Libereckého kraje uniklo klukům, kteří skončili na 10. místě. Z výsledků určitě potěšila výhra 5:1 na vítězem celé ODM z Prahy.

Všem účastníkům držíme palce, aby se jim i jejich výběrům na turnaji dařilo.

 

Informace, rozpis a výsledky
webové stránky LODM
program LODM 
florbal na LODM

viz také:
Sledutejte Olympiádu mládeže
Na Olympiádu míří 5 zástupců Pelhřimova

Další články z této kategorie
22.06.2024
Pelhřimovské stopy na Olympiádě mládeže
Téměř tři a půl tisíce účastníků, 20 sportů, 78 disciplín. V Českých Budějovicích v neděli 23. června slavnostně odstartuje Olympiáda dětí a mládeže určená mladým sportovcům od 12 do 16 let.
21.06.2024
Pelhřimov - líheň talentů
Přinášíme vám přehled hráčů a hráček Spartaku, kteří se účastnili akcí určených pro talentované hráče na regionální i na celostátní úrovni.
12.06.2024
Na Olympiádu mládeže míří 5 zástupců Pelhřimova
V letošním roce se Letní olympiáda dětí a mládež (LODM) koná v Jihočeském kraj. Kraj Vysočina bude ve florbale reprezentovat pět zástupců našeho oddílu.
1.Florbal Pelhřimov0
2.SK Jihlava0
3.Sokol ED Havlíčkův Brod0
4.Sklo Bohemia Světlá n/S.0
5.Florbal Jindřichův Hradec0
6.TJ Hodonice0
7.Hornets Brno0
8.Aligators0
9.FBC Kutná Hora0
10.FBC Slavkov0
11.FTC Vysoké Mýto0
12.FBC Letohrad0
Nejbližší utkání
Partneři