Příměstský tábor
01.08.2022
autor: Neznámý uživatel

Příměstský tábor se vydařil

V týdnu 25. - 29. července pořádal oddíl florbalu již šestý ročník oblíbeného příměstského tábora, které měl letos více než pět desítek účastníků.

Úvodní den odstartovalo nezbytné seznámení s programem a pravidly kempu. Děti dostaly táborové tričko, gymsack a hrací kartu pro plnění úkolů v podobě florbalového míčku. Poté se již šlo na rozcvičku, kterou měl po celý týden na starost Kuba Kovář. Rozcvička pro 45 dětí najednou se zdá být nadlidský úkol, pro Kubu společně s celým trenérským týmem rozhodně ne. A jak se začalo, tak to i pokračovalo a po celý týden patřily rozcvičky k velmi oblíbeným částem programu.

S ohledem na počet dětí byly vytvořeny dvě skupiny podle věku, které si v programu zahráli nejen desítky hodin florbalu, ale i další aktivity.
Jedna z oblíbených her trenérů byla Pakárna. Princip hry spočíval jen v náhodě, kdy na každém stanovišti štěstí rozhodlo, jestli poběžíte o stanoviště dál nebo se vrátíte zpět (házení korunou, kostkou hodit sudé číslo, z karet vybrat srdce, otevřít knížku na správné stránce, kámen nůžky papír). Rekordman této hry běhal prvních 10 minut mezi startem a hodem mincí. Další oblíbená hra bylo Maxi Pexeso. Děti si vytáhly nějaký obrázek a běžely ho hledat na hřiště. Obrázků bylo přes 500 ks. Jakmile našly stejný obrázek, vracely se zpět vytáhnout další a běžet znova. Další hry: Tichá pošta, kde si předávaly ve skupinách těžká slova, starší děti pak složité věty; 10 obrázků, pojídání jablek atd.

Letošní rok jsme navíc měli jednu celotýdenní táborovou hru. Každý účastník dostal florbalový míček a musel sesbírat 5 podpisů za splněné úkoly a 1 podpis, kterým byla potvrzeno splnění všech úkolů. Úkoly: Ve dvojicích si přehodit 10 x míč na 10 metrů (dvojice vždy jeden ze "starých", druhý z "mladých"); složit vlaštovku z papíru A4, která uletí alespoň 10 metrů; házet si míč o zeď s otočkou těla; pinkat si míček na pingpongové pálce bez spadnutí a skákání přes švihadlo. Limity pro splnění byly podle věku. 


Středeční dopoledne patřilo písku, a to do slova. Beachwell Pelhřimov nabídl pro děti hned tři kurty, na kterých probíhaly souboje v plážovém fotbalu, volejbalu, florbalu či frisbee. Někteří se snažili prokopat až do Austrálie, to se naštěstí nikomu nepovedlo. Čtvrtek a bazén. To je již tradiční spojení, které fungovalo i letos. Jen cesta byla zase jiná. Děti se rozdělily do šesti týmů a během cesty na pelhřimovské náměstí musely ulovit maximální množství fanoušků na úvodní domácí zápas Národní ligy. Po tanci na pelhřimovském náměstí, které bylo možné sledovat také na YouTube, se šlo konečně na bazén. Počet příchozích a odchozích zůstal stejný. Páteční dopoledne bylo hlavně o plnění celotáborových úkolů a získání posledního podpisu na míček. Po výborném obědě, který nám celý týden připravovaly dámy ze školní jídelny ZŠ Osvobození, se šel hrát závěrečný florbalový zápas.

Shrnutí
žádné zranění
žádná nemoc
nikdo se neutopil
všechny to bavilo

Poděkování
hlavním trenérům a trenérům
asistentkám
kuchařkám

Zajímavosti
účast opět mezinárodní - od Ukrajiny po Velkou Británii

Jménem oddílu bychom rádi poděkovali všem účastníkům za bezproblémovou účast na kempu a jejich rodičům za důvěru, někdy už i šestiletou. Věříme, že si děti tábor užily a těšíme se zase za rok v Pelhřimově.

Termín příměstkého tábora v roce 2023 je pondělí až pátek 24. - 28. července 2023. Přihlášky budou k dispozici od poloviny února.

Další články z této kategorie
01.08.2022
Příměstský tábor se vydařil
V týdnu 25. - 29. července pořádal oddíl florbalu již šestý ročník oblíbeného příměstského tábora, které měl letos více než pět desítek účastníků.
16.02.2022
Letní příměstský tábor 2022
Šestý ročník příměstského tábora pořádá oddíl florbalu Spartak Pelhřimov těsně před půlkou prázdnin. Tradiční kemp je určený pro chlapce i dívky, kterým je pět až třináct let.
16.07.2021
Letní příměstský tábor 2021
Pátý ročník příměstského tábora pořádá oddíl florbalu Spartak Pelhřimov těsně před půlkou prázdnin. Tradiční kemp je určený pro chlapce i dívky, kterým je pět až třináct let.
1.S.K. P.E.M.A. Opava53
2.Torpedo Havířov53
3.FBC Vikings Kopřivnice43
4.Asper Šumperk39
5.Slovan Havířov37
6.Z.F.K. Petrovice35
7.1. FBK Sršni Rožnov31
8.Florbal Pelhřimov30
9.FBC Hranice26
10.FBC Přerov25
11.Snipers Třebíč24
12.1.MVIL Ostrava0
Nejbližší utkání
Partneři