27.06.2019
autor: Neznámý uživatel

Spartak na základních školách

Oddíl florbalu Spartak Pelhřimov se již druhým rokem věnuje dětem v rámci kroužků na ZŠ Božejov a ZŠ Osvobození Pelhřimov. Školní rok 2018-2019 mělo zájem o kroužek víc než padesátka chlapců a dívek. Kroužky jsou určeny pro žáky prvních až čtvrtých tříd.

Zaměření kroužku je seznámit se florbalem, naučit se základní dovednosti a samozřejmě nejvíc oblíbená hra na florbalovém hřišti.  Dále samozřejmě základní pohybová aktivita, různé dovednostní hry a ukázka i jiných sportů.

Hlavním cílem je, aby se děti hýbaly a neseděly jen doma u počítačů, znovu objevily krásu sportu, zaplnily hřiště jako kdysi. Nemůžeme a nesmíme, aby o tuto krásu přišly! Kde jinde by si měly najít kamarády a vybudovat přátelství třeba i na celý život. Někteří rodiče to vědí, jiní to pochopili a ty ostatní ochuzují sebe i jejich děti o mnoho zážitků. Za mojí trenérskou kariéru musím konstatovat, že je až zarážející a smutné, když rodič není za celý rok se přijít a fandit své ratolesti na jakékoliv turnaji a zápasy.

Mám radost, když vidím, jak děti baví a mají radost z každého cviku. Mě osobně to dobíjí baterky v této uspěchané době. Škoda, že je nás tak málo, co obětují kousek svého volného času pro děti. Za dva roky na školách si některé děti vybraly náš sport, chodí pravidelně trénovat, našly si nové kamarády a jezdí si poměřit svoje dovednosti pro ně tak důležité turnaje.

Tímto děkuji paním ředitelkám obou základních škol, rodičům a dětem a těším se na další spolupráci.

 

Libor Březina - trenér oddílu florbalu Spartaku Pelhřimov a trenér školních kroužků florbalu

Další články z této kategorie
14.10.2020
AKTUALIZACE: Všechny tréninky se ruší
Kvůli nařízení vlády se od pondělí nesmí hrát ani trénovat v hale. Venku je sice příprava možná, ale jen ve skupince do šesti osob, a to je pro pelhřimovské florbalisty málo.
12.10.2020
Strži udrželi neporazitelnost, stejně se dařilo i modrým elévům
Druhý říjnový víkend byl na delší dobu tím posledním, kdy byl z hal slyšet pískot sálovek. O tom, že doba florbalu zrovna nepřeje se přesvědčily ženy, kterým nepřijely soupeřky.
05.10.2020
Skvělý víkend, béčko i dorostenci pouze vítězili
To starším žákyním se domácí turnaj vydařil napůl. Po prvních dvou zápasech zahodily nervozitu, díky poctivému přístupu zbylé dva vyhrály a pokřtily tak nové dresy.
1.TROOPERS15
2.Aligators Klobouky12
3.FBC Vikings Kopřivnice10
4.FbK Horní Suchá8
5.FBK Spartak Hluk6
6.Florbal Svitavy6
7.1. MVIL Ostrava6
8.FBC Hranice5
9.Snipers Třebíč5
10.1. FBK Rožnov5
11.Florbal Pelhřimov3
12.S.K. P.E.M.A. Opava0
Nejbližší utkání
Muži
07.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Hranice
21.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FbK Horní Suchá
05.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Aligators Klobouky
Partneři