27.06.2019
autor: Neznámý uživatel

Spartak na základních školách

Oddíl florbalu Spartak Pelhřimov se již druhým rokem věnuje dětem v rámci kroužků na ZŠ Božejov a ZŠ Osvobození Pelhřimov. Školní rok 2018-2019 mělo zájem o kroužek víc než padesátka chlapců a dívek. Kroužky jsou určeny pro žáky prvních až čtvrtých tříd.

Zaměření kroužku je seznámit se florbalem, naučit se základní dovednosti a samozřejmě nejvíc oblíbená hra na florbalovém hřišti.  Dále samozřejmě základní pohybová aktivita, různé dovednostní hry a ukázka i jiných sportů.

Hlavním cílem je, aby se děti hýbaly a neseděly jen doma u počítačů, znovu objevily krásu sportu, zaplnily hřiště jako kdysi. Nemůžeme a nesmíme, aby o tuto krásu přišly! Kde jinde by si měly najít kamarády a vybudovat přátelství třeba i na celý život. Někteří rodiče to vědí, jiní to pochopili a ty ostatní ochuzují sebe i jejich děti o mnoho zážitků. Za mojí trenérskou kariéru musím konstatovat, že je až zarážející a smutné, když rodič není za celý rok se přijít a fandit své ratolesti na jakékoliv turnaji a zápasy.

Mám radost, když vidím, jak děti baví a mají radost z každého cviku. Mě osobně to dobíjí baterky v této uspěchané době. Škoda, že je nás tak málo, co obětují kousek svého volného času pro děti. Za dva roky na školách si některé děti vybraly náš sport, chodí pravidelně trénovat, našly si nové kamarády a jezdí si poměřit svoje dovednosti pro ně tak důležité turnaje.

Tímto děkuji paním ředitelkám obou základních škol, rodičům a dětem a těším se na další spolupráci.

 

Libor Březina - trenér oddílu florbalu Spartaku Pelhřimov a trenér školních kroužků florbalu

Další články z této kategorie
23.06.2019
Pelhřimovské stopy na Olympiádě mládeže
Přes tři a půl tisíce účastníků, 19 sportů, 24 sportovišť. V Liberci v neděli slavnostním zahájením odstartovala Olympiáda dětí a mládeže určená mladým sportovcům od 12 do 16 let.
19.05.2019
Tři kategorie míří do Milevska
Poslední květnový víkend vyrážejí do Milevska tři kategorie na mládežnický turnaj Dragon Cup. Přípravky a elévové v sobotu, mladší žáci v neděli.
04.03.2019
Tréninky a akce o jarních prázdninách
Přinášíme Vám přehled turnajů a úpravy tréninků v průběhu jarních prázdnin. Přípravky, elévové, mladší žáci a starší žáci mají tréninky zrušené. Další kategorie hrají či trénují.
1.FBK Spartak Hluk3
2.Florbal Svitavy3
3.TROOPERS3
4.1. MVIL Ostrava3
5.Snipers Třebíč3
6.FBC Hranice2
7.FbK Horní Suchá1
8.Florbal Pelhřimov0
9.FBC Vikings Kopřivnice0
10.S.K. P.E.M.A. Opava0
11.FBC Letka0
12.Aligators Klobouky0
Nejbližší utkání
Muži
05.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
S.K. P.E.M.A. Opava
06.10.
16:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. MVIL Ostrava
19.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Snipers Třebíč
Ženy
24.09.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Židenice
Partneři