17.01.2022
autor: Martin Tkadlec

Starší žáci doma nezaváhali, radost na turnaji elévů

Svého trenéra naopak pořádně naštvali junioři, kteří prohráli oba duely. Šetřili pohybem, chyběla jim přesná rozehrávka a vrcholem všeho byla lehkovážnost v koncovce.

sobotní turnaj pohledem PETRY NĚMCOVÉ a MICHAELY OPICOVÉ, trenérek mladších žákyň

"První domácí turnaj tohoto roku se mladším žákyním herně povedl. V zápasech nechyběla bojovnost, chuť dát gól ani nasazení. Vyzdvihnout bychom chtěly především zlepšení v pokrývání míčku a přesnost nahrávek. V průběhu turnaje holkám sice docházely síly, přesto vše odmakaly do poslední vteřiny. Děkujeme rodičům za podporu."

fotky z turnaje

- - -

sobotní turnaj pohledem JIŘÍHO ŽÁKA, trenéra elévů

"Družstvo elévů odehrálo v sobotu turnaj v Pelhřimově. V akci byly opět dva týmy - modří a žlutí. U obou byla vidět chuť a pokrok z tréninků, ale je stále na čem pracovat. Hráč Spartaku navíc vyhrál soutěž nájezdů, o to byla radost z turnaje větší."

fotky z turnaje

- - -

nedělní turnaj pohledem JANA KNĚZŮ, trenéra juniorů
Pelhřimov vs. SK Jihlava 3-5
Pelhřimov vs. Světlá 7-8pn

"V obou zápasech jsme celkem jednoduše dominovali v prvních třetinách, bohužel jsme vstřelili jen dva góly. Tím to ale skončilo. Od druhých třetin přišel obrovský úpadek a tragický přístup k zápasu. Soupeř výborně přepínal mezi vysunutým napadáním a staženou obranou a nám se nedařilo rozehrát. Chtěli jsme hrát pohledný florbal, ale nechtělo se nám běhat, chodit do soubojů... prostě nic. Vrcholem zmaru byla naše rozehrávka. O rychlém přesunu do útoku nemůže být řeč. Rozehrávka byla pomalá, protože to pro nás bylo jednodušší, než zapnout a běžet. Korunovali jsme ji tím, že snad každé střídání jsme soupeři s chutí nahráli, a to doslova (kdo neviděl, neuvěří). Střela z první taky neexistovala, protože si zase bylo jednodušší míček zpracovat a trefit první blok. Lehkovážné zakončení některých hráčů nemá cenu ani komentovat, a to bojují o sestavu v mužském áčku. Křižné nahrávky z rohu soupeře přímo do brejku, nebo náhozy zpoza brány před bránu opět soupeři do brejku - ano, i to jsme mohli vidět od druhých třetin až do konce. Chyba samozřejmě byla i ve složení pětek, ani po několika změnách jsem ale nenašel ideální složení. Vždy se na střídačce rád bavím z předvedené hry, sebevědomých průniků a kreativního řešení situací. Z toho co jsem viděl mi ale bylo spíše do breku. Zpětně turnaj hodnotím i částečně pozitivně. Alespoň si uvědomíme, že ke každému zápasu je potřeba přistoupit naplno a nehrát si na něco, co nejsme. Gratuluji soupeřům k vítězství."

- - -

nedělní turnaj pohledem VOJTĚCHA MOZRA, trenéra starších žáků
Pelhřimov vs. Nové Město na Moravě 4-2
Pelhřimov vs. JeMoBu 5-1
Pelhřimov vs. SK Jihlava ježci 3-0

"První turnaj v novém roce, který jsme odehráli doma, se celkem vydařil. Hráli jsme dobře ofenzivně - u hráčů i hráček je vidět velký posun při napadání. Mladší žáci se zase zlepšili ve hře jeden na jednoho, za což patří jejich trenérům velký dík. Menší výtku mám ale k zahazování vyložených šancí. Závěrem bych rád poděkoval rodičům, kteří přišli kluky i holky podpořit a taky pořadatelům za pěkný turnaj."

fotky z turnaje

Další články z této kategorie
11.04.2022
Dorostenci vládci ligy, pohledný florbal přípravky
Mladší žáci si v Jihlavě připsali výborné výsledky i přesto, že jich bylo skoro jako do mariáše. Kombinační hrou by se rádi prezentovali i na květnovém turnaji v Milevsku.
04.04.2022
Starší žáci neměli den, u žákyň zavládlo nadšení
Na domácím turnaji rozdávaly radost hned dva týmy elévů. Modří se snažili o kombinační hru, což potěšilo jejich trenéra. Žlutí musí naopak přidat při bránění.
28.03.2022
Žákyně rozhodila změna času, ženy našly zalíbení v nájezdech
O víkendu skončila sezona dorostenkám, která nedopadla podle jejich představ. Každá z hráček se nicméně zase o kus posunula. Příští ročník tak může vypadat úplně jinak.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři