U15 - Starší žáci
10.05.2025
autor: Jan Koten

Starší žáci ovládli domácí turnaj F4

Úspěšnou sezónu uzavřeli starší žáci, kteří vyhráli domácí turnaj Final 4.Ten se konal u příležitostí oslav výročí 800 let od založení města Pelhřimova.

Na turnaj byly pozvány týmy ze tří zemí. Domácí Spartak Pelhřimov – vícemitr Ligy Vysočiny starších žáků; Žatva Dolný Kubín – oddíl ze severozápadního Slovenska, Dolný Kubín je dlouholetým partnerským městem Pelhřimova. Na turnaj přijel i rakouský tým z hlavního města Wiener Floorball Verein, kde v letošní sezóně působí pelhřimovský odchovanec Lukáš Zrzavý. Čtvrtým účastníkem je tradičně nám nejbližší jihočeský klub Florbal Jindřichův Hradec.

Turnaj slavnostně zahájil místostarosta města Pelhřimova pan Karel Kratochvíl a předseda oddílu pan Jiří Kučera. Před úvodními utkáními zazněly hymny České republiky, Rakouska a Slovenska. Utkání se hrála 3 x 12 minut, v případě remízy by následovala trestná střílení. K tomu v žádném ze 6 utkání turnaje nakonec nedošlo.

Úvodní utkání mezi Jindřichovým Hradcem a domácími přinesl pohledný útočný florbal, v zakončení byli efektivnější domácí a Jakub Prchal jako jediný brankář za celý turnaj vychytal čisté konto. Žatva 90 si v prvním utkání jasně poradila s vídeňským klubem. Brankově nejbohatší utkání turnaje odehrál Pelhřimov s Dolným Kubínem. Padlo celkem 19 branek, oba týmy se střídaly ve vedení a nakonec byl o 1 branku šťastnější Pelhřimov. V dalším utkání se z vítězství radoval i Jindřichův Hradec, který přehrál Vídeň. V přímém souboji o konečné druhé místo zvítězil Jindřichův Hradec, který přehrál Dolný Kubín. V závěrečném utkání turnaje dala Vídeň 3 branky, ale na vítězství nad domácími to nestačilo. 

Slavnostní zakončení turnaje se zúčastnil starosta města Pelhřimov pan Ladislav Med, místostarosta města Pelhřimova pan Karel Kratochvíl, předseda oddílu pan Jiří Kučera, manažer oddílu Jan Knězů a paní ředitelka ZŠ Osvobození Pelhřimov Šárka Třísková. Speciální cenou za fair-play byl oceněn hráč Šimon Stejskal z Jindřichova Hradce, který odvolal za stavu 4:3 možné vyloučení. Dále byli ocenění MVP hráči z každého týmu. Na závěr pak všichni hráči dostali medaile a bylo vyhlášeno konečné pořadí týmů.

Děkujeme za podporu akce Městu Pelhřimovu; děkujeme všem týmům - hráčům, trenérům, rodičům; děkujeme rozhodčím a pořadatelům. Druhý ročník akce Final 4 Pelhřimov se vydařil a již nyní můžeme přemýšlet o podobě toho třetího. Ceny pro nejlepší hráče věnovala společnost Weleda.

      

Fotky z turnaje

Další články z této kategorie
05.05.2022
Vojtěch Zach o hostování v Bulldogs: Musel jsem vystoupit ze své komfortní zóny
Talentovaný starší žák zabojuje ve své kategorii o titul republikového mistra. Jeho cesta za snem začne už zítra na zimáku v Novém Městě nad Metují.
01.04.2022
Historie kategorie starších žáků ve Spartaku Pelhřimov
Přinášíme vám kompletní historii kategorie starších žáků v oddílu florbalu Spartak Pelhřimov.
31.03.2022
Trenér starších žáků Mozr: Za sezonu si zápasy navíc zasloužíme
Cesta na MČR starších žáků je letos mimořádně klikatá. Na závěrečný turnaj se podívá pouze vítěz regionu 5. Pelhřimovský lodivod přesto věří, že se to jeho svěřencům podaří.
1.Florbal Pelhřimov0
2.Hornets Brno0
3.FBC Přerov0
4.FBK Atlas Blansko0
5.FLORBAL LITOMYŠL0
6.Florbal Náchod0
7.TJ Sokol Jaroměř0
8.TROOPERS0
9.Z.F.K. Petrovice0
10.Zlín Lions0
11.FBC Letka0
12.FBC Třinec0
Nejbližší utkání
Muži
14.09.
18:00
FBK Atlas Blansko
VS
Florbal Pelhřimov
20.09.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Zlín Lions
28.09.
16:00
FBC Třinec
VS
Florbal Pelhřimov
04.10.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Florbal Náchod
Pohár ČF - 3. kolo
06.09.
19:00
FBC DOŠWICH MILEVSKO
VS
Spartak Pelhřimov
Partneři