Starší žáci
06.10.2019
autor: Jan Koten

Starší žáci se vrací do 1. koše

Turnaj v daleké Bystřici nad Pernštejnem odstartovali starší žáci proti domácímu ASK.

Po první bezbrankové třetině soupeř v úvodu té druhé potrestal tři hrubé chyby a jediná branka Spartaku v samém závěru utkání již nic nezměnila na prohře. Chybělo přesnější zakončení i jednodušší a přímočařejší přechod do útoku. Druhé utkání proti béčku Snipers Třebíč se Pelhřimovu povedl. Také třetí utkání dne proti pořádajícímu týmu z Nového Města na Moravě Spartak rozehrál slušně. Soupeř se ale nevzdal a o konečném vítězství definitivně rozhodl Pelhřimov až v samém závěru. Poslední zápas proti Okříškám byl asi nejlepší ze všec h čtyř. Výborná produktivita, přidal si také pohyb a defenzivní činnost všech hráčů. Pelhřimov skončil na turnaji na druhém místě a společně s vítězným týmem ASK Bystřice n/P. postupuje do 1. koše Ligy Vysočiny starších žáků, kde dalšími soupeři budou Havlíčkův Brod, SK Jihlava a FBŠ Jihlava. Turnaj se odehraje v neděli 20. října v tělocvičně ZŠ Osvobození Pelhřimov.

V jednoduchosti je krása i síla. Chceme, aby hráči vyhodnocovali situace správně ve smyslu efektivního přechodu do útoku i přesného a rychlého zakončení. Již by měli být schopni vyvarovat se nesmyslných kliček v případě lépe postaveného spoluhráče, tahání míčků podél mantinelů, kde čeká připravený protihráč či samoobsazování se špatným postavením pro možnou přihrávku od spoluhráče. Chceme, aby hráči byli stále připraveni přijmout i dát přihrávku, přesně vystřelit z první apod. Pracujte na těchto věcech na trénincích a každý sám chtějte být stále lepší. Jen tak se můžete někam posunout a stejně jako dneska mít radost nejen z výher, ale také z každé povedené akce, nasazení a bojovnosti. Jsem přesvědčen, že to zvládnete.

Nasazení 3. kola Ligy Vysočiny starších žáků (neoficiální)
1. koš: Pelhřimov, Bystřice n/P, H. Brod, SK Jihlava, FBŠ Jihlava
2. koš: Okříšky, Třebíč, SK JeMoBu, Nové Město na Moravě, Žďár n/S
3. koš: H. Brod B, Třebíč B, FBŠ Jihlava B, Světlá n/S
4. koš: Telč, Žďár n/S B, SK Jihlava B, Přibyslav
p
ozn.: podtržené týmy jsou pořadateli turnaje daného koše

Další články z této kategorie
06.10.2019
Starší žáci se vrací do 1. koše
Turnaj v daleké Bystřici nad Pernštejnem odstartovali starší žáci proti domácímu ASK.
30.05.2019
Spartak na Mistrovství ČR 2019
Ve dnech 3. až 5. května se konalo Mistrovství ČR starších žáků ve Znojmě. Po dlouhých 14 letech se mezi elitu opět probojoval také Spartak Pelhřimov.
02.05.2019
Sledujte Mistrovství ČR starších žáků
V pátek 3. května startuje ve Znojmě Mistrovství České republiky starších žáků.
1.TROOPERS15
2.Aligators Klobouky12
3.FBC Vikings Kopřivnice10
4.FbK Horní Suchá8
5.FBK Spartak Hluk6
6.Florbal Svitavy6
7.1. MVIL Ostrava6
8.FBC Hranice5
9.Snipers Třebíč5
10.1. FBK Rožnov5
11.Florbal Pelhřimov3
12.S.K. P.E.M.A. Opava0
Nejbližší utkání
Partneři