U13 - Elévky a ml. žákyně
12.11.2017

Nedělní výlet do Českých Budějovic

V neděli 12.11.2017 vyrazily holky na svůj další turnaj a to do vzdálených Českých Budějovic do haly SK Meťák České Budějovice. Čekaly tam na ně dva zápasy.

Tým Spartaku hrál v oslabeném počtu. Nemoci vyřadily ze hry hned několik hráček, takže nakonec jsme byli rádi za kompletní 2 pětky, kde hrály i hráčky ne zcela uzdravené. Ale to co bývá někdy hendikepem, se ukázala jako silná stránka.

První zápas byl v zahájen v 10:00 proti týmu Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou Tygřice. Povedl se nám vstup do utkání, kdy jsme od začátku hráli naplno a se soupeřem drželi krok. První třetina skončila remízou 1:1, ve druhé jsme začali získávat převahu a vyhráli ji 1:0, a v poslední třetině již jednotlivé části naší hry zapadly do sebe a vyhráli jsme ji jednoznačně 5:0. Zápas jsme tedy vyhráli 7:1. V této třetině se naše gólmanka víceméně nudila, ale určitě to neměla holkám za zlé.

Druhý zápas byl zahájen v pravé poledne proti týmu SK Meťák České Budějovice. A opět jsme se nám povedl vstup do utkání, v první třetině jsme byli lepším týmem a zaslouženě ji vyhráli 2:0. Ve druhé třetině již soupeř s námi srovnal krok a to hlavně po fyzické stránce, neboť měl více hráček na střídaní a na holkách Spartaku se již začala projevovat únava, neboť některé musely střídat v krátkých intervalech. Ale i přesto jsme dovedli třetinu odehrát v příznivém skóre 2:2 a do třetí třetiny vstupovali za vedení 4:2. Bohužel v třetí třetině si únava vybrala svou daň a soupeři povedlo i díky jednomu šťastnému gólu vyrovnat pár minut před koncem. V této chvíli, když to vypadalo, že soupeř otočí utkání, v sobě holky našly zbytek sil a na závěr utkání zatlačily soupeře na jeho půlku a dokonce půl minuty před koncem trefily tyč. Nicméně skóre se již nezměnilo a zápas skončil smírně 4:4.

Holky podaly bojovný a hlavně týmový výkon, kdy v oslabené sestavě se semkly dohromady a bojovaly jeden pro i za druhého. A tak se oslabená sestava ukázala jako naše silná stránka. A když už bylo nejhůř, tak nás hlavně v druhém zápase v kritických momentech podržela brankářka Štěpka Růžičková.