U15 - Starší žákyně
14.01.2018
autor: Neznámý uživatel

Osm statečných

Byla neděle 14.1.2018 a na turnaj do haly SK Jihlavy vyrazilo se porvat o nemožné osm statečných žákyň včetně brankáře.

Celou situaci komplikovalo to, že kromě tří nastupujících hráček zbytek přišel do našeho týmu během této sezóny a tedy ještě neměly čas získat potřebné zkušenosti. O to více je nutno ocenit podaný výkon, kdy tým byl značně oslaben chřipkovou epidemií.

První zápas odehrály holky proti SK JeMoBu. Zápas byl celkem vyrovnaný a konečná prohra 0:3 není žádnou ostudou. Holky hrály zodpovědně a všechny góly padly díky záčátečnickým chybám spojené s fyzickou únavou. 

Druhý zápas byl zahájen v pravé poledne proti domácímu týmu SK Jihlava. A i když skončil prohrou 1:5, měl jsem z něho větší radost než z prvního zápasu. Holky se držely domluvené taktiky a hlavně během druhé a třetí třetiny se jim dařilo soupeře zatlačit na jeho polovinu. Dovolím si říct, že na počet střel jsme byli dokonce lepší a i přes nedostatek sil jsme se soupeřem drželi krok. A pasáž těsně před koncem zápasu, kdy jsme hráli v oslabení a nedovolili ani soupeři vystřelit, stojí za obdiv.

Může to být paradox, ale i když jsme oba zápasy prohráli, tak nelze najít na hře moc špatného, když si uvědomím v jakém počtu a s jak zkušenými hráčkami jsme nastoupili. Spíše naopak jsem byl mile překvapen bojovností nových hráček a věřím, že dnešní zápasy jim dali zkušenosti za deset tréninků.

Všem holkám děkuji za podaný výkon, příště už snad v plné síle!yes

David Štursa
trenér

1.Florbal Pelhřimov0
2.SK Jihlava0
3.Sokol ED Havlíčkův Brod0
4.Sklo Bohemia Světlá n/S.0
5.Florbal Jindřichův Hradec0
6.Florbal Znojmo B0
7.Hornets Brno0
8.Aligators0
9.FBC Kutná Hora0
10.FBC Slavkov0
11.FTC Vysoké Mýto0
12.FBC Letohrad0
Nejbližší utkání
Partneři