20.05.2024
autor: Jan Koten

Turnaj mateřských škol

Letos se konal již 2. ročník turnaje mateřských škol v Pelhřimově. Turnaje se zúčastnilo 7 týmů z 5 školek.

Po minulém roce, kdy turnaj pro MŠ přivedl spoustu nových zájemců o florbal, jsme se rozhodli v této činnosti pokračovat. Od začátku září probíhají na ZŠ Osvobození každý čtvrtek "tréninky" pro předškolní třídy z každé školky. Vyvrcholením této práce je turnaj MŠ, který se v letošním roce konal ve čtvrtek 16. května.

Na turnaj se letos přihlásilo celkem 7 týmů z 5 školek, takže všechny školky v Pelhřimově. Někdo se přihlásil hodně na poslední chvilku, ale i s tím jsme si uměli poradit. Po nástupu všech týmů a lehkého poučení o turnaji jsme se pustili do prvních zápasů. Vzhledem k úrovni a věku se hrálo systémem 4 na 4 bez brankářů. Každému týmu byla přidělena trenérka z řad našeho oddílu, tak aby usnadnili práci paní učitelkám a vše mělo odpovídající kvalitu. Na zápas dohlíželi naši rozhodčí, kteří zvládali spoluřídit střídání hráčů, takže vše krásně utíkalo. Za celkem 14 zápasů (každý tým odehrál 4 zápasy) padlo krásných 71 gólů a v každém zápase minimálně 2 branky. Zajímavostí je, že žádný zápas neskončil remízou. Během celého turnaje byl přítomen maskot Českého florbalu, který kromě vytváření fandící atmosféry asistoval u spousty fotek. Na konci turnaje byli všichni hráči i hráčky odměněni za účast na našem turnaji.

Chtěli bychom poděkovat všem paním učitelkám, které s námi spolupracují přes celý rok a samozřejmě ZŠ Osvobození, která nám tyto akce umožnila provést v tělocvičně školy. Speciální dík patří paní učitelce z MŠ u Stínadel, která nám sehnala od firmy SITo ceny do turnaje.

Další články z této kategorie
12.06.2024
Na Olympiádu mládeže míří 5 zástupců Pelhřimova
V letošním roce se Letní olympiáda dětí a mládež (LODM) koná v Jihočeském kraj. Kraj Vysočina bude ve florbale reprezentovat pět zástupců našeho oddíl – 2 kluci a 3 dívky.
20.05.2024
Turnaj mateřských škol
Letos se konal již 2. ročník turnaje mateřských škol v Pelhřimově. Turnaje se zúčastnilo 7 týmů z 5 školek.
13.05.2024
Z Dragon Cupu stříbro a bronz
Přípravky, elévové a mladší žáci o víkendu zakončili sezónu tradičním turnajem v Milevsku. A závěr to byl parádní zejména předvedenou hrou, nasazením i zjištěním, že Pelhřimov má stále hodně dobrých hráčů.
1.Florbal Pelhřimov0
2.SK Jihlava0
3.Sokol ED Havlíčkův Brod0
4.Sklo Bohemia Světlá n/S.0
5.Florbal Jindřichův Hradec0
6.Florbal Znojmo B0
7.Hornets Brno0
8.Aligators0
9.FBC Kutná Hora0
10.FBC Slavkov0
11.FTC Vysoké Mýto0
12.FBC Letohrad0
Nejbližší utkání
Partneři