09.01.2020
autor: Martin Tkadlec

Výběry jsou tady, region bude hájit hned šest hráčů Spartaku!

Kromě klání dorostenců hostí Ostrava taky Pohár mistrů. Přehlídka nejlepších klubových týmů světa začne semifinálovými boji. Na vítkovické týmy čekají giganti z chladného Švédska - Storvreta a Täby.

Regionální výběry

Ostravské výběry dorostenců začínají už zítra v poledne a účastní se jich 16 družstev. Pořadatelský Moravskoslezský kraj bude mít v akci dva týmy, ze Slovenska pak dorazí tamní výběr do sedmnácti let. Čest našeho regionu bude hájit hned půltucet Spartakovců (Dan Kalina, Matěj Kutílek, Patrik Mynařík, Martin Sviták, Maxmilián Škoda a Petr Zajíček), kteří ve skupině C poměří síly se stejně starými borci z Královehradeckého, Moravskoslezského a Plzeňského kraje. Jak si povedou, můžete sledovat živě na webu Českého florbalu.

A pozor, turnaj si nenechají ujít ani trenéři národního výběru U17, kteří vytipují jedince, s nimiž budou dále pracovat na speciálních trénincích. Nejlepší hráči se pak na konci dubna ukážou na mezinárodním turnaji ve Finsku se lvíčkem na prsou. Obleče reprezentační dres i někdo z Pelhřimova?

O den později se rozjedou také "východní" výběry starších žáků v Brně. Do akce půjde 6 družstev a na Vysočinu čekají ve skupině A souboje s Olomouckým a Zlínským krajem. Na soupisce ale bohužel žádného pelhřimovského hráče nenajdete. I přesto můžete snažení Vysočiny sledovat živě.


Pohár mistrů

V ostravské RT Torax Areně startuje v sobotu Pohár mistrů, na kterém se představí vítězové české, švédské, finské a švýcarské nejvyšší soutěže. Vítkovice budou mít jako jediný celek zastoupení jak v mužské, tak i v ženské kategorii. Na muže čeká v semifinále švédská Storvreta (živě vysílá ČT Sport od 16.30), na ženy pak Täby (13.30). V televizi bude i nedělní finále mužů, které startuje v 19.00. Více informací najdete na oficiálních stránkách Champions Cupu.

Další články z této kategorie
14.10.2020
AKTUALIZACE: Všechny tréninky se ruší
Kvůli nařízení vlády se od pondělí nesmí hrát ani trénovat v hale. Venku je sice příprava možná, ale jen ve skupince do šesti osob, a to je pro pelhřimovské florbalisty málo.
12.10.2020
Strži udrželi neporazitelnost, stejně se dařilo i modrým elévům
Druhý říjnový víkend byl na delší dobu tím posledním, kdy byl z hal slyšet pískot sálovek. O tom, že doba florbalu zrovna nepřeje se přesvědčily ženy, kterým nepřijely soupeřky.
05.10.2020
Skvělý víkend, béčko i dorostenci pouze vítězili
To starším žákyním se domácí turnaj vydařil napůl. Po prvních dvou zápasech zahodily nervozitu, díky poctivému přístupu zbylé dva vyhrály a pokřtily tak nové dresy.
1.TROOPERS15
2.Aligators Klobouky12
3.FBC Vikings Kopřivnice10
4.FbK Horní Suchá8
5.FBK Spartak Hluk6
6.Florbal Svitavy6
7.1. MVIL Ostrava6
8.FBC Hranice5
9.Snipers Třebíč5
10.1. FBK Rožnov5
11.Florbal Pelhřimov3
12.S.K. P.E.M.A. Opava0
Nejbližší utkání
Muži
07.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Hranice
21.11.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FbK Horní Suchá
05.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Aligators Klobouky
Partneři