13.05.2024
autor: Martin Domanský

Z Dragon Cupu stříbro a bronz

Přípravky, elévové a mladší žáci o víkendu zakončili sezónu tradičním turnajem v Milevsku. A závěr to byl parádní zejména předvedenou hrou, nasazením i zjištěním, že Pelhřimov má stále hodně dobrých hráčů.

Na třech turnajích se kromě třech pelhřimovských družstev představily týmy Milevska, Plzně, Českých Budějovic, Prahy, Znojma, Písku, Tábora, Strakonic, Lovosic, Českého Krumlova, Přibyslavi, Okříšek, Petrovic a Netolic. Na 600 hráčů ve 42 týmech odehrálo o víkendu celkem 123 utkání. Z Kraje Vysočina jsme byli jediným oddílem, který na turnajích hrál výhradně s vlastními hráči.

 

Družstvo přípravek odehrálo turnaj v sobotu dopoledne. Postup do čtvrtfinále na nájezdy byl pro letošek finálním. Široký kádr ukázal, že hráči mají výborně našlápnuto k dalšímu posunu. Hodnocení trenérů bude doplněno v týdnu.

Fotografie  - Dragon cup přípravky

 

Elévové potřetí berou z Dragon cupu stříbro. Finálové utkání sice nevyšlo úplně podle představ, ovšem za celý turnaj jsou vidět hlavně pozitiva jak ve hře jednotlivců, tak v jejich souhře a spolupráci. Hodnocení trenérů doplníme.

Fotogalerie - Dragon cup elévové
Fotogalerie - Dragon cup elévovéi, Tomáš Ságl

 

Neděle patřila mladším žákům. Ti odehráli hodně dlouhý turnaj, ve kterém prohráli jediné utkání a to v semifinále. Jako jediní na turnaji dokázali o body obrat i budoucí vítěze. V týmu se herně dařilo jak hráčům, kteří již naskočili v sezóně do soutěže starších žáků, tak také těm, pro které byl systém 5+1 na velkém hřišti úplnou novinkou. I ti nejmladší velkou měrou přispěli k úspěšnému turnaji.

Fotogalerie - Dragon cup mladší žáci, FBC DOŠWICH MILEVESKO
Fotogalerie - Dragon cup mladší žáci, Tomáš Ságl

 

V tomto týdnu mají všechny kategorie utkání s rodiči a rodičovské schůzky – detailní informace naleznete v členské sekci.

 

Děkujeme všem hráčům za reprezentaci oddílu na tomto turnaji, díky také trenérům. Speciální dík patří rodičům, kteří vytvořili v milevské hale pro pelhřimovská družstva doslova domácí atmosféru.

Vyjádření trenéra elévou Libora Březiny:
"Pět minut nás dělilo od prvního místa v Milevsku. Co dodat, obhajené loňské druhé místo je pro kluky super výsledek, ale oni chtěli být první. Ve finále se štíry z Českých Budějovic jsme vedli 1:0. Adam Kocián brankáři vyhnal pavouka ze šibenice. Bohužel soupeř vyrovnal po naší malé chybě. My jsme potom přestali hrát jako team a chtěli to uhrát jako jednotlivec a urvat ten výsledek na svoji stranu. Soupeř jenom bránil a potrestal každý naší chybu. Na střídačce jsme si říkali, pokračujeme v naší hře, ale na hřišti to nehráli. Zkusili jsme za stavu 3:1 i hru ve čtyřech, kterou fakt umíme hrát celou sezónu, ale prostě to nevyšlo. Turnaj jsme odehráli do semifinále super, což naznačuje, že v osmifinále Kuba vychytal nulu a ve čtvrtfinále se přidal i Philip. V semifinále s Pískem jsme se poprvé trochu zadrhnuli, ale kluci ukázali svojí sílu a zápas dorovnali. Na nájezdy suverénně zvítězili. Říkám kluci, ale na Vanessu samozřejmě myslím, odehrála celý turnaj. Kdyby mi před turnajem někdo řekl, že budete druhý, bral bych to všema deseti, ale morálně měli kluci na výhru a šli si zatím celý turnaj a kousek toho štěstíčka nám ve finále chybělo. Také musím říci, že nás celý turnaj trápila kluzká podlaha , která klukům nedovolila hrát jejich florbal. Celému týmu ještě jednou děkuji za skvělé výkony, nejen na turnaji v Milevsku, ale hlavně celé sezóně. Ještě díky našim super fanouškům a mým asistentům za celou sezónu."

Další články z této kategorie
10.05.2024
Mládežnická družstva míří na Dragon Cup
Závěr sezóny pro tři nejmladší kategorie obstará tradičně kvalitně obsazený turnaj v Milevsku. V sobotu hrají přípravky a elévové, v neděli pak sezónu zakončí i mladší žáci.
18.08.2023
Marian Jelínek bude přednášet v Pelhřimově
Zveme všechny mládežnické trenéry, rodiče a širokou sportovní i nesportovní veřejnost na poutavou přednášku jednoho z nejlepších sportovních a mentálních koučů současnosti pana Mariana Jelínka.
27.06.2022
Program a výsledky olympiády dětí a mládeže
Program všech utkání základní části, kde se představí naši hráči a hráčky.
Nejbližší utkání
Partneři