25.04.2022
autor: Martin Tkadlec

Ženy se rozloučily vítězstvím, starší žákyně rozptýlila tabule

Elévové a mladší žákyně (na fotce) prodali ve Světlé nad Sázavou vše, co se v sezoně naučili. Klukům navíc výborně zachytali gólmani, holky zase posílily v soubojích.

sobotní turnaj pohledem JIŘÍHO ŽÁKA, trenéra elévů

"Oba týmy elévů odehrály svůj poslední ligový turnaj ve Světlé nad Sázavou. Výsledky i výkony odpovídaly celoročnímu progresu všech hráčů. Výborně zachytali oba gólmani. Řada herních činností se podařila automatizovat. Můžeme se těšit nejen na turnaj v Milevsku, zápas s rodiči, ale i na další rozvoj hráčů v následující sezoně. Děkuji Honzovi Kotenovi za trénování posledního turnaje a všem kolegům za celoroční práci."

- - -

sobotní turnaj pohledem PETRY NĚMCOVÉ a MICHAELY OPICOVÉ, trenérek mladších žákyň

"Na závěrečný turnaj odcestovaly mladší žákyně do Světlé. Začátek byl v lehce rozespalém rytmu, ale postupně se naše hra zlepšila. Většinu herního času holky ostatní týmy přehrávaly. Zlepšily osobní souboje, důraz před brankou a byly stále v pohybu. Chceme hráčkám i rodičům poděkovat za celou sezonu a těšíme se na tu další."

- - -

nedělní turnaj pohledem ANNY DVOŘÁKOVÉ, trenérky žen
Pelhřimov vs. Dačice 1-3
Pelhřimov vs. Štíři ČB 7-2

"Holky podaly v Budějovicích skvělý výkon. S Dačicemi hrály opět vyrovnané utkání - na konci je nicméně zradila kondice. V druhém zápase předváděly hezké kombinace, nutné je však říct, že hlavně díky naší skvělé gólmance nepadlo víc branek i do naší kasy. V obou zápasech se nám dařilo v útočné fázi hrát, co jsme chtěly a jsem ráda, že jsme sezonu zakončily tak úspěšně, za což holkám děkuji."

- - -

nedělní turnaj pohledem JANA KNĚZŮ, vedoucího starších žákyň
Pelhřimov vs. Dačice 8-2
Pelhřimov vs. SK Jihlava 12-4
Pelhřimov vs. JeMoBu 5-8

"Poslední turnaj sezony jsme nezačali vůbec dobře, první polovinu zápasu jsme byli nekoncentrovaní a řešili hlouposti typu - nesvítí tabule, tohle je faul... Tento problém se bohužel přenesl do úvodních polovin všech zápasů. Když už jsme ale začali pořádně hrát, špatné to nebylo. Oproti posledním turnajům bylo na holkách vidět větší sebevědomí na míčku a celkem časté přecházení 1 na 1. Problém byl však stejné situace bránit. Ani do soubojů se holkám příliš nechtělo a raději používaly hokejky, z čehož pramenila řada faulů. S fauly hokejkou měly problém všechny týmy na turnaji. My se tomu každopádně pověnujeme a pokusíme se tento problém odstranit. To, že někdo hokejku používá jako účinný způsob, jak soupeřku s míčkem zastavit a přidá k němu i nápřah, je jiná věc a nedokážu ji vysvětlit. Dále nám chyběl rychlý start na míček a taky fyzička, která nestačila ani na půlku zápasu. Na tomhle musíme během léta zapracovat. Co se ale konečně zlepšilo bylo rozehrávání standardních situací. Tím nemyslím nějaké signály, ale úplně základní rozehrávku, která se nám vůbec nedařila. Vždy je prostor pro zlepšení, nicméně bych rád holky pochválil za plnění pokynů, které přicházely během zápasu nebo hlavně o přestávce. Bylo to kvalitně strávené dopoledne. Těším se 16. května venku."

Další články z této kategorie
27.06.2022
Program a výsledky olympiády dětí a mládeže
Program všech utkání základní části, kde se představí naši hráči a hráčky.
23.06.2022
Florbal Pelhřimov na Olympiádě mládeže
Přes tři a půl tisíce účastníků, 20 sportů, 73 disciplín. V Olomouci v neděli odstartují slavnostním zahájením hry jubilejní X. letní olympiády dětí a mládeže určená mladým sportovcům od 12 do 16 let.
30.05.2022
Úspěšný DRAGON CUP 2022
Hráči přípravek předváděli útočný florbal, který oku diváka lahodil. Elévové i mladší žáci se probojovali až do finále ve svých kategoriích.
1.S.K. P.E.M.A. Opava30
2.FBC Vikings Kopřivnice25
3.Torpedo Havířov25
4.Z.F.K. Petrovice20
5.Asper Šumperk18
6.Slovan Havířov17
7.1. FBK Sršni Rožnov15
8.Florbal Pelhřimov14
9.Snipers Třebíč14
10.FBC Hranice11
11.FBC Přerov9
12.1.MVIL Ostrava0
Nejbližší utkání
Muži
27.11.
17:00
Z.F.K. Petrovice
VS
Florbal Pelhřimov
03.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Vikings Kopřivnice
10.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
1. FBK Sršni Rožnov
17.12.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
FBC Hranice
07.01.
19:00
Florbal Pelhřimov
VS
Slovan Havířov
Partneři