25.04.2022
autor: Martin Tkadlec

Ženy se rozloučily vítězstvím, starší žákyně rozptýlila tabule

Elévové a mladší žákyně (na fotce) prodali ve Světlé nad Sázavou vše, co se v sezoně naučili. Klukům navíc výborně zachytali gólmani, holky zase posílily v soubojích.

sobotní turnaj pohledem JIŘÍHO ŽÁKA, trenéra elévů

"Oba týmy elévů odehrály svůj poslední ligový turnaj ve Světlé nad Sázavou. Výsledky i výkony odpovídaly celoročnímu progresu všech hráčů. Výborně zachytali oba gólmani. Řada herních činností se podařila automatizovat. Můžeme se těšit nejen na turnaj v Milevsku, zápas s rodiči, ale i na další rozvoj hráčů v následující sezoně. Děkuji Honzovi Kotenovi za trénování posledního turnaje a všem kolegům za celoroční práci."

- - -

sobotní turnaj pohledem PETRY NĚMCOVÉ a MICHAELY OPICOVÉ, trenérek mladších žákyň

"Na závěrečný turnaj odcestovaly mladší žákyně do Světlé. Začátek byl v lehce rozespalém rytmu, ale postupně se naše hra zlepšila. Většinu herního času holky ostatní týmy přehrávaly. Zlepšily osobní souboje, důraz před brankou a byly stále v pohybu. Chceme hráčkám i rodičům poděkovat za celou sezonu a těšíme se na tu další."

- - -

nedělní turnaj pohledem ANNY DVOŘÁKOVÉ, trenérky žen
Pelhřimov vs. Dačice 1-3
Pelhřimov vs. Štíři ČB 7-2

"Holky podaly v Budějovicích skvělý výkon. S Dačicemi hrály opět vyrovnané utkání - na konci je nicméně zradila kondice. V druhém zápase předváděly hezké kombinace, nutné je však říct, že hlavně díky naší skvělé gólmance nepadlo víc branek i do naší kasy. V obou zápasech se nám dařilo v útočné fázi hrát, co jsme chtěly a jsem ráda, že jsme sezonu zakončily tak úspěšně, za což holkám děkuji."

- - -

nedělní turnaj pohledem JANA KNĚZŮ, vedoucího starších žákyň
Pelhřimov vs. Dačice 8-2
Pelhřimov vs. SK Jihlava 12-4
Pelhřimov vs. JeMoBu 5-8

"Poslední turnaj sezony jsme nezačali vůbec dobře, první polovinu zápasu jsme byli nekoncentrovaní a řešili hlouposti typu - nesvítí tabule, tohle je faul... Tento problém se bohužel přenesl do úvodních polovin všech zápasů. Když už jsme ale začali pořádně hrát, špatné to nebylo. Oproti posledním turnajům bylo na holkách vidět větší sebevědomí na míčku a celkem časté přecházení 1 na 1. Problém byl však stejné situace bránit. Ani do soubojů se holkám příliš nechtělo a raději používaly hokejky, z čehož pramenila řada faulů. S fauly hokejkou měly problém všechny týmy na turnaji. My se tomu každopádně pověnujeme a pokusíme se tento problém odstranit. To, že někdo hokejku používá jako účinný způsob, jak soupeřku s míčkem zastavit a přidá k němu i nápřah, je jiná věc a nedokážu ji vysvětlit. Dále nám chyběl rychlý start na míček a taky fyzička, která nestačila ani na půlku zápasu. Na tomhle musíme během léta zapracovat. Co se ale konečně zlepšilo bylo rozehrávání standardních situací. Tím nemyslím nějaké signály, ale úplně základní rozehrávku, která se nám vůbec nedařila. Vždy je prostor pro zlepšení, nicméně bych rád holky pochválil za plnění pokynů, které přicházely během zápasu nebo hlavně o přestávce. Bylo to kvalitně strávené dopoledne. Těším se 16. května venku."

Další články z této kategorie
11.04.2022
Dorostenci vládci ligy, pohledný florbal přípravky
Mladší žáci si v Jihlavě připsali výborné výsledky i přesto, že jich bylo skoro jako do mariáše. Kombinační hrou by se rádi prezentovali i na květnovém turnaji v Milevsku.
04.04.2022
Starší žáci neměli den, u žákyň zavládlo nadšení
Na domácím turnaji rozdávaly radost hned dva týmy elévů. Modří se snažili o kombinační hru, což potěšilo jejich trenéra. Žlutí musí naopak přidat při bránění.
28.03.2022
Žákyně rozhodila změna času, ženy našly zalíbení v nájezdech
O víkendu skončila sezona dorostenkám, která nedopadla podle jejich představ. Každá z hráček se nicméně zase o kus posunula. Příští ročník tak může vypadat úplně jinak.
1.TROOPERS58
2.1. FBK Sršni Rožnov48
3.Snipers Třebíč40
4.FBC Vikings Kopřivnice36
5.Florbal Pelhřimov34
6.FBC Hranice32
7.S.K. P.E.M.A. Opava31
8.1.MVIL Ostrava31
9.Aligators Klobouky31
10.FbK Horní Suchá24
11.FBK Spartak Hluk18
12.Florbal Svitavy13
Nejbližší utkání
Partneři