20.02.2024

5 zápasů = 5 výher, 65 vstřelených gólů a jen 7 obdržených…

….takhle se dá shrnout uplynulý víkend Spartaku. Dorostenky a junioři rozdali čtyřikrát “pelhřimovský válec” a áčko ukončilo základní část ligy výhrou.

“Předkolo” play-down

V sobotu áčko odehrálo poslední utkání základní části. Dá se říct, že to bylo takové “předkolo” play-down. Na palubovce ZŠ Osvobození totiž Pelhřimov přivítal Králův Dvůr, který bude stát proti Spartaku i v play-down.

Sobotní utkání už nemohlo nijak zamíchat karty, a to bylo poznat i na atraktivitě hry. Alespoň v té první třetině. Hráči áčka převážně drželi míček na svých čepelích a hosty nepouštěli k nějakým nebezpečným útokům. Pokud se hráči Králova Dvora dostali ke střele, tak si s nimi poradil Michal Březina, který poprvé nastoupil v Národní lize od začátku utkání. Nejblíže ke gólu byl Viktor Vlach v deváté minutě, když mu Vojta Papež naservíroval přihrávku na zlatém podnose a Viki mohl skórovat do prázdné branky. Hostující Procházka dokázal zareagovat a míček letící do branky skokem zastavit. Do konce první třetiny tedy gól nepadl.

To druhá třetina už byla zajímavější. Čtrnáct sekund po buly se prohřešil Jakub Tošnar a daroval domácím první přesilovku utkání. Pelhřimov ji využil po necelé minutě, z boku prostřelil Procházku mezi nohama Kryštof Smejkal. Dvůr se snažil rychle vyrovnat. Byl k tomu blízko, ale po druhé v zápase trefil tyčku. O chvíli později využili hosté několik chyb před brankou a vyrovnali na 1:1. Vedení na stranu modrožlutých vrátil v polovině utkání kapitán Honza Knězů, jenže to vydrželo pouhých 59 sekund. Za hosty dokázal odpovědět Michal Nový a utkání mohlo začít od “nuly”. K převrácení vedení na domácí stranu pomohlo vyloučení Daniela Škouly, který byl minutu a půl před koncem druhé třetiny vyloučen, když srazil za mantinel Švrkalu. Diváci se už zvedali, že si půjdou koupit něco dobrého do bufetu, ale zastavil je ještě Viktor Vlach, který pouhé čtyři sekundy přes sirénou překonal Procházku.

Do závěrečné části Pelhřimov vstoupil aktivně a hosty nepouštěl do nějakých větších akcí. Na hřišti byl hodně vidět Lukáš Tříska, který se několikrát dostal do dobrých šancí, ale na svůj první gól v áčku si ještě chvíli počká. Gólů jsme se dočkali až v posledních minutách. Lukáš Zrzavý, který odehrál svůj 401. zápas, poslal krásnou přihrávku přesně na čepel Matějovi Kutílkovi a ten poslal míček do prázdné. Králův Dvůr si po obdržené brance vzal time-out, ale sílu na obrat mu sebral Vojta Papež, když zužitkoval přihrávku od Vikiho. Hosté dokázali ještě snížit na 5:3, ale více gólů nebylo k vidění.

Pelhřimov si tak připsal důležité vítězství nad svým budoucím soupeřem v bojích o záchranu Národní ligy.

Vyjádření trenéra Honzy Kotena:
“Z naší strany dnes hodně nepřesností na florbalkách i špatně zvolená řešení zejména při možném překonání napadání soupeře. Ve druhé třetině jsme hráli tak, jak na to nemůžeme v dalších zápasech ani pomyslet. Dnes nás podržel brankář, který odchytal poprvé celé utkání Národní ligy. V závěru jsme dali důležité branky a došli si pro tři body. První až ze sedmi dalších utkání s tímto soupeřem máme za sebou, od příště už začíná boj o ligu. Díky soupeři za utkání a skvělým fanouškům za atmosféru.”

Fotky od Jaroslava Šulce si můžete prohlédnout ZDE

Spartak Pelhřimov vs. T.B.C. Králův Dvůr 5:3

Pelhřimov začíná play-down na domácí půdě v sobotu 23.2 od 19:00

Junioři ničili své soupeře

V neděli pelhřimovští junioři přivítali na palubovce Snipers Třebíč a Orly z Nového Města na Moravě. Oběma soupeřům nadělili shodně po 18 gólech!

Vyjádření trenéra Marka Ješátka:
“Domácí turnaj, ve kterém nás čekala Třebíč a Nové Město na Moravě. První zápas proti Třebíči – druhý tým tabulky, od kterého jsme čekali, že s námi vydrží držet krok aspoň první třetinu, ta skončila 6:0 pro nás smileywink. Soupeř se nám nedokázal vyrovnat rychlostně, silově, takticky a vlastně vůbec v ničem a my pouze demonstrovali kvalitu a ukázali soupeři, že do nejlepšího týmu na Vysočině mají opravdu hodně daleko. Klukům děkuji za nasazení, se kterým do zápasu šli, takhle si představuji výkon v klání o první flek. Nicméně musím konstatovat, že to podle mě byli nejjednodušší 3 body v sezóně.

Ve druhém zápase proti týmu ze dna tabulky by pro nás nic jiného než 3 body a vítězství rozdílem třídy bylo zklamání. Výsledek 18:0, tudíž oba předzápasové cíle splněny. Soupeři děkuji za fér zápas, víc takových týmů v soutěži. Všem děkuji za 2 skvělé výkony.”

Spartak Pelhřimov vs. Snipers Třebíč 18:2
Spartak Pelhřimov vs. FBC Orel Nové Město na Moravě 18:0

Dorostenky si zastřílely

Sobotní turnaj ve Světlé nad Sázavou dorostenky ovládly jak bodově, tak gólově. Celkem soupeřům nastřílely 24 branek. Po dvou dominantních výkonech Pelhřimačky dál ztrácí pouhý bod na první Světlou. Kdo ovládne tabulku se rozhodne v Písku 3. března, kde se oba týmy utkají.

Vyjádření trenéra Honzy Knězů:
“Do Světlé nad Sázavou jsme cestovali po náročném týdnu, kdy jsme trénovali spíše individuálně, nebo po skupinách, abychom se úplně neflákali. Přece jenom, kdy někam vyrazit, když ne o jarních prázdninách. Úvod prvního zápasu byl z naší strany trochu ospalý, možná i z důvodu, že se hráčky pár hodin dozadu vrátily z hor a z dovolených. Nicméně jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Po konci zápasu jsme si vzali 5 minutek na poradu, doplnění pití a šli jsme se rozcvičit – tyhle krátké max 15minutové pauzy nám asi svědčí. Zápas jsme, i přes úvodní agresivní pressing soupeře, měli celou dobu pod kontrolou a postupně navyšovali skóre.

Rád bych ocenil návraty do obrany všech svých hráček, a to za jakéhokoliv stavu. I díky těmto drobnostem se nám podařilo vyhrát vysokým rozdílem. S čím ale nejsem vůbec spokojen, je řešení některých jednoduchých situací. Už mě to docela rozčiluje, když se některé hráčky do těchto situací dostávají samy, a řeší je nejen špatně, ale dokonce tragicky, že by to i minipřípravky vyřešily lépe.

A jsou to různé situace – někdo při bránění 1 na 1 div nevyběhne ze hřiště bránit asi svoje místo na lavičce, někdo každý odražený balon zalepí krásným prvním dotekem pro soupeře (slovem “každý”, myslím vážně každý), někdo si doběhne do rozehrávky, jen proto, aby míček odevzdal soupeři a ideálně ještě při našem střídání. Někdo vezme míček na půlce, prováhá všechny možnosti nahrát a kluše mezi naše obránce udělat chaos a ztratit míček, geniální. A někdo to sem tam z nudy vezme na středu do 3 hráček, i když má několik možností nahrát kamkoliv, ale proč, to bych se přece nudil. Mohl bych dál pokračovat, protože to, jak některé situace vyšperkujeme do zoufalosti, je na velký rozbor.

Ale očividně i přes tyhle naše neduhy je v jiných týmech zájem o naše hráčky. Z toho mám samozřejmě radost, a ještě větší radost mám z toho, jak jsou oslovovány. Všem svým hráčkám děkuji za předvedené výkony a samozřejmě za pozdější odjezdy na hory, nebo dřívější návraty z hor, abychom se vypořádali s takto kvalitním rozpisem. Velký dík patří i rodičům hráček.”

Spartak Pelhřimov vs. TJ Centropen Dačice 10:2
Spartak Pelhřimov vs. Snipers Třebíč 14:0